Octavia 1.8T - špatné starty - rozjezdy

Od: Datum: 13.12.13 19:57 odpovědí: 16 změna: 17.12.13 21:58

Dobrý den,

mám problém se startováním mé Octavie 1.8T 110kw 4x4.

Když auto startuji na druhý den, kdy dlouho stojí, nebo třeba po 4-5 hodinách, kdy totálně vychladne, napoprvé vždy zdechá a zdechne buď úplně nebo to raději zdechnu já, na podruhé už motor drží poměrně dobře a jedu.

Dnes se mi ale stalo, že jsem nastartoval až na potřetí a i při rozjezdu na jedničku, potom i na dvojku mi auto mírně cukalo, ale hlavně se dusilo, až jsem to trochu rozjel - bez problémů.

Podotýkám, že když ujedu cca 200m už žádné problémy nemám, když zahřátý motor nastartuji, zase naprosto v pohodě, jen když je chladný.

Nevíte, co vyměnit? Co to může být? Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: citanek*
Datum: 13.12.13 22:08

Ten samy problem jsem mel na motorce, vyresilo to serizeni ventilu, ale jestli to plati i u auta, to nemam zdani...

doplněno 13.12.13 22:09:

Respektive, serizeni vule ventilu...

Ohodnoceno: 0x

Od: k2
Datum: 13.12.13 22:10

Doporucuji Vam se i nadale venovat motorkam a neradit v oblasti aut.

Od: citanek*
Datum: 13.12.13 22:15

Kdyz si tak chytry, tak mas i poradit, ne? ;)

Datum: 13.12.13 22:19

Tak chytry nejsem, ale neradim kraviny.

Osobne bych zacal napojenim na diagnostiku.

Od: octavak
Datum: 13.12.13 23:49

Diagnostika neukázala nic.

Datum: 14.12.13 00:08

Neni to nahodou ta vypomoc kamaradovi?

Gratuluji ke koupi!

https://www.poradte.cz/auto-m…1-8t-nestartuje-napoprve.html

Datum: 14.12.13 00:28

Tohle je moje Octavia. Podobný případ.

Škrtící klapka? Svíčky? Cívky?

Datum: 14.12.13 17:42

už si někdy měnil palivovej filtr ten pod vozem? dále by asi stálo nechat prověřit čerpadlo paliva jakej dává tlak

neuškodilo by vyčistit a vagem nastavit klapku vzduchu

ještě okoukni veškerý podtlakový hadice a neškodilo by provést diagnostiku vozu

Ohodnoceno: 2x

Datum: 14.12.13 22:50

Děkuji, to jsou dobré rady. Taky to osobně tipuju na některou z těchto věcí... Zkusím se na to příští týden podívat.

Datum: 17.12.13 08:39

Dobrý den,

problém bude asi vyřešen, mělo by to být čidlo tlaku oleje, už jsem si ho koupil Nevíte někdo prosím, kde tohle čidlo najdu? Děkuji

Datum: 17.12.13 09:40
Co ma spolecneho cidlo oleje se starty?

Datum: 17.12.13 10:29

Čidlo oleje ne, ale čidlo tlaku oleje. Při startu málo stlačuje olej?

Datum: 17.12.13 11:57
To je snad jedno. Porad nechapu co to ma spolecneho se startem. A nic o kontrolce oleje nevidim

Datum: 17.12.13 17:41

Může to být tím, nemusí, každodně mi to dnes při tom špatném startu ukázala i přístrojová deska, kde bylo napsáno "špatná tlak v oleji" nebo tak něco.

Takže čidlo chci vyměnit tak jako tak, potom vám napíšu, zda-li pomohlo nebo nikoliv, ale poradíte mi nyní, kde tohle čidlo v motoře 1.8T najdu? Děkuji

Datum: 17.12.13 18:12

jo pokud jsi točil pul hodiny starterem tak to je neormální.. aspon teda mě to tak dělá, když dlouho točím a nechytá tak začne řvát kontrolka oleje..

doplněno 17.12.13 18:15:

ale klidně není problém s výměnou.. řekl bych, že je v okolí olejového filtru...stáhni si dílenskou příručku když už se v tom chceš hrabat... přes internet ti to nikdo neopraví..

Datum: 17.12.13 21:58

Jsem tady v opravně nebo poradně? Chci po tobě něco opravovat?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.