Řízení autobusu bez profesáku

Od: Datum: 12.01.14 00:21 odpovědí: 13 změna: 13.01.14 04:04

Zdrávím všechny a chci se optat těch znalejších, jak je to s vyjímkou na řízení autobusu bez profesního průkazu.

Naše občanské sdružení vlastní historický autobus a jeden člen se chystá si udělat čistě jen řidičský průkaz na skupinu D. a nechce jít do profesního průkazu. Může řídit autobus s lidma, pokud by se jednalo o nekomerční přepravu, to znamená lidi by vozil třeba jen v rámci propagace dnu otevřených dvěří v našem muzeu...

U soukromé jízdy s náklaďákem mi je to jasné, že to lze bez problémů, ale s tím autobusem si nejsem jistý.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jm*
Datum: 12.01.14 00:47

tuším, že profesák mít musí . Ale jistý si s tím nejsem.

Ohodnoceno: 0x

Od: zabu
Datum: 12.01.14 01:15

Nemusí. Stačí jen skupina D.

Datum: 12.01.14 01:18

nó zajímavý dotaz já sy myslím že nemusí protože se tím neživý.Já vozím fotbalisty brali mě jednou vydět ho nechtěli ale já ho mám.Jinak je to výmysl jenom v Č.R.

Od: notosnadne
Datum: 12.01.14 02:12
Jestli ridite jak pisete, tak potes koste!

Datum: 12.01.14 02:23

Jestli radite tak jak tady, tak jste potom skvelym poradcem obcanske demokratcike strany, ne?

Ohodnoceno: 1x

Datum: 12.01.14 16:10

Ona je jako nějaka úměra mezi pravopisem a kvalitou a schopnostmi řídit vozidlo? Povídejte mě o tom něco...

K dotazu: nemusí, pokud splníš podmínku, že autobus používᚠpro svou vlastní potřebu, a pozor - pokud je autobus na veteránských číslech, nesmíš ho použít komerčně ... Pokud si vylepíš leták s tím, že se v ten a ten den bude konat jízda historickým busem a jízdné bude 20 korun na osobu, pak už samozřejmě musíš jet s profesákem...

A profesák není jen výmysl ČR, sám jezdím a vím, že tohle je jenom jeden z těch keců z parkoviště...

Od: luke237
Datum: 12.01.14 12:06
je to výmysl jenom v Č.R.
Kolem toho se tady posledne rozpoutala velka debata a zakony hovori spise proti tomuto nazoru (ze profesni prukaz je pouze v CR).

Datum: 12.01.14 12:24

Jestli je zapotrebi nebo neni, to nevim, ale koukam na zakon a tvoje jedina sance, jak se z profesaku vyvliknout, jsou paragrafy 3g (preprava veci v souvislosti s tvoji praci - lidi asi nejsou vec jako v pripade, ze ridis nakladak) nebo 3h (rizeni pro vlastni potrebu).

Jestli ale kdyz vozis (nepravidelne, nekomercne?) cizi lidi se to povazuje za "vlastni potrebu", to ja nevim. :(

Od: uztobude12*
Datum: 12.01.14 15:30
Ne, nepotřebujete. Profesák potřebujete pouze, pokud jste řidič z povolání. Prostě čistě autobusák. Stejný to je i na nákladním autě, na tom to líp vysvětlím: Pokud budete mít ve smlouvě řidič, tak ho potřebujete. Pokud jste ale například zedník a třeba i denně vozíte náklaďákem materiál, profesák nepotřebujete. Jasný?
Ohodnoceno: 2x

Od: busdriver
Datum: 12.01.14 21:28

Ono v podstatě, já se s tím stotoňuji, jen prostě u toho zedníka na tý korbě veze materiál, jen u toho převozu lidí sem si nebyl jistej, protože autobus je dost jednoúčelový vozidl. Ten kolega má profesák normálně na C ale na D ne a ani si ho kvůli těm pár jízdám nechce dělat a autobus bude jezdit bezplatně.

Od: uztobude12*
Datum: 13.01.14 04:04
Nepotřebuje. Ukázkovej příklad: Jako skupinka se dohodnete a pojedete na hory a půjčíte si autobus- stačí D, atd.

Datum: 12.01.14 21:45

busdrivere,

na tento účel nepotřebujete profesní průkaz.

V ČR končí používání profesního průkazu, jako dalšího průkazu, přesně jako je tomu i v cizině.

Ale v řidičáku budetete mít "harmonizační kod", jako v cizině.

Datum: 12.01.14 22:14
Koukam, ze se jeste nikdo nezeptal na to nejdulezitejsi - jaky autobus to vlastne vlastnite? *smich*

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright Š 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.