Nový majitel auta neplatí povinné ručení

Od: Datum: 01.02.13 09:21 odpovědí: 10 změna: 01.02.13 20:50

Dobrý den,

před několika lety jsem prodal auto, sepsal Kupní smlouvu, dal jsem novému majiteli všechny doklady k autu a plnou moc k odhlášení a přepisu a nyní mi přišel pokyn k uhrazení povinného ručení od ČKP. Zjistil jsem, že majitel nové auto nepřehlasil, vyměnil již značku, ale vše je na mé jméno.

Prosím poradťe, jak dál postupovat.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.02.13 09:51

HLEDAT

Odpověd třeba zde :

https://www.poradte.cz/auto-m…egistru-odhlas-v-prevodu.html

atd,stačí hledat!

Ohodnoceno: 0x

Datum: 01.02.13 09:57

bych chtěl vidět tu plnou moc . *smich*

Datum: 01.02.13 10:09

aha takze asi plna moc na "vse" *zed*

Datum: 01.02.13 10:36

co se vám na tom nezdá.. to té plne moci si mužete napsat veškeré úkony, které jsou na registru možná a klidně tam můžou byt všechny najednou... a plna moc nemusi byt ověřená..

Datum: 01.02.13 10:52

dopsat nemůže , když je dobře napsaná . Jedině , že by to dopsal pod podpis ,,ale to neplatí

Datum: 01.02.13 14:14

já jen nechápu o čem je řeč.. pochopil jsem , že nový majitel dostal k papírum plnou moc k tomu aby to na sebe odhlasil.. v tom nevidím problém.. nebo co se vám nezdá?

doplněno 01.02.13 14:18:

ja jen reagoval na tu plnou moc na vše.. v tom taky nevidim problem... dělá se to běžně když se řeší něco okolo registru a zastupuje vas nějaka firma... tak podepišete plnou moc ve ktere jsou vypsany ukony a mužou tam byt klidně všechny

Od: nu*
Datum: 01.02.13 10:32

po 19.1.2013 odpovídáte jako registrvoaný provozovatel také za jehop přestupky...v registru vozidle se vypatí setrvávat...mimochodem plná moc nezvavuje nikoho odpovědnosti...

Datum: 01.02.13 10:37

postup je jednoduchý... pokud možno najdete kupní smlouvu a kopii zašlete ČKP... ale tohle se řeší snad všude.. che to jen hledat...

Od: ladaadal*
Datum: 01.02.13 10:49

První krok, jak píše Honza. A druhý - začít se starat o to, aby se auto přepsalo. Stále stejná chyba - důvěřuj, ale jen do určité míry.

Od: furik
Datum: 01.02.13 20:50

skutečně to že jste byl důvěřivý vás nezbavuje povinnosti a též odpovědnosti za to že se tak nestalo...co takhle druhopis tp a okamžitě odhláška na nového majitele a zaslání dokladů ať se stará zase on...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.