Jak vyřadit auto z registru-odhláš.,v převodu

Od: Datum: 31.01.13 10:18 odpovědí: 6 změna: 31.01.13 19:10

Dobrý den, prosím o radu! V r.2008 jsme auto odhlásili z registru s tím, že jsme ho převedli i s SPZ a s veškerými doklady (velký, malý techničák) na nového majitele. Ten dosud auto nepřihlásil, a tak jsme jako poslední provozovatelé vozidla jmenovaní my! (bohužel nemám k tomuto již vůbec nic, ani smlouvu, nic!) Z České kanceláře pojistitelů mi teď přišla Výzva k úhradě zákonného příspěvku nepojištěných (platit nemusím-vůz odhlášen, pojistka zrušena). ALE, dle pána na registru vozidel budu muset donekonečna - každý čtvrtrok vyřizovat dokumentaci k výzvám České kanceláře pojistitelů (zasílat jim vyplněný dotazník a potvrzení z registru vozidel, že je vozidlo odhlášeno). Jak to mám vyřešit? Lze zrušit převod a auto vyřadit z evidence?(nemám ale SZP ani techničáky). Co mám dělat? Prosím o radu!

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: tex®
Datum: 31.01.13 10:45

pokud jste auto skutečně na úřadě odhlásili tzn.vypsali jste (kdysi)na úřadě žádost na zákl. které se auto odhlásilo na nového provozovatele a už nemáte TP a tudíž nemáte čím doložit ČKP, že už auto neprovozujete musíte udělat toto:

1. běžte na úřad a zde vyplňte žádost o výdej dat

2.úřad Vám vystaví potvrzení, že jste byla provozovatelem vozidla od - do

3. zaplatíte 50 kč

3. toto potvrzení pošlete ČKP (ještě jim tam napište, že chcete jejich vyjádření jak věc vyřídili)

To že auto, které jste prodali a odhlásili dosud ten kdo jej koupil nepřihlásil Vás nemusí trápit. Vaše odpovědnost končí dnem odhlášení na úřadě nebo pokud je kupní smlouva s dřívějším datumem, tak platí tento datum.

Žádný převod rušit nemůžete, auto již není Vaše.

Výše uvedené platí, pokud jste byla provozovatelkou vozidla Vy, pokud někdo jiný, musíte na úřad dorazit s plnou mocí.

Tex

Ohodnoceno: 2x

Od: lenulos*
Datum: 31.01.13 11:20

Děkuji za odpověď .. jen ještě jeden dotaz .. hrozí nějaké nebezpečí, že třeba např. člověk, na kterého je auto přepsáno /ale nepřihlášeno/ by vozidlem způsobil nějakou škodu, cokoliv .. kdo bude za tuto zodpovědný (poslední známý přihlášený provozovatel jsem já!). Bude to na mně? Děkuji předem

Od: nu*
Datum: 31.01.13 11:58

hrozí

zodpovědný je majitel-provozovatel, a konkrétní řidič, pokud je přistižen

nejste majitelem ani provozovateleman řidičem klídek

jinak zákon 168 popisuje jak čkp získává informace, výdej dat z registru vozidel si zajšťuje ČKP od ministerstva dopravy, tak to popisuje zákon č.168..oni to dělají obráceně, obviňují lidi kteří nic nedluží a posílají je na úřady...

Situace je neúnosná, myslím že každý kdo nic nedluží a je podobné ČKP buzerován by měl oslovit TV Prima, tam běží už celý seriál podobných případů, když bude vysílán 15 díl, nebude mít pan Hradec z ČKP možnost tvrdit že se jedná o ojedinělé případy, jedná se o systém práce ČKP

Datum: 31.01.13 19:08

nu, všechny velké televize již odvysílali podobné reportáže.

Ohodnoceno: 0x

Od: tex®
Datum: 31.01.13 12:51

tak za příp.škodu je odpovědný pachatel této škody, a nemusí to být ani ten na koho je auto odhlášeno - mohl auto půjčit atd.

Kdyby ale skutečně došlo k "něčemu" je možné, že se Vás nějaký ten orgán zeptá, jak to s vozidlem bylo. Ale obecně lze říct, že Vaše odpovědnost skončila dnem odhlášení. Vy zkrátka nemáte žádné možnosti, jak toho někoho donutit k registraci, a pro orgány je poslední provozovatel (i když dosud nepřihlášený) ten na koho je auto odhlášeno.

Tex

Ohodnoceno: 3x

Datum: 31.01.13 19:10

lenulos, každodnní problém s čkp,

elektronicky jim zašlete vyjádření, že nejste majitel vozidla a vyplníte iniciály vlastníka vozidla.

Nemůžet zrušit převod...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.