NEHODA s PROPADLOU TECHNICKOU

Od: Datum: 06.10.12 18:53 odpovědí: 14 změna: 07.10.12 19:17

Dobrý den, potřebuju poradit, měl měsíc propadlou technickou (chci koupit nové auto a už neinvestovat do technické, kterou bych stejně jentak nedostal...) a bohužel jsem způsobil dopravní nehodu (nezastavil jsem na stopce, alkohol tam nebyl, bylo z nepozornosti) a srazil jsem se se starým opel corsa. Nikomu se nic nestalo, bez zranení a bez poškození tretich vecí. Policie to vyřešila na místě blokovou pokutou a dali mi 4 body. Byli velice vstřícní , propadlou technickou také vyřešili jen pokutou a protože se nikomu nic nestalo, s policií je tato věc dořešena. Už musím jen jednat s pojišťovnou. Mám tam poslat kopii evropského protokolu o nehodě a velký techničák. Opel je na odpis, škoda je maximálně 40 000 kč. Bude pojištovna tuto škodu hradit ikdyž jsem měl propadlou technickou? ...polici říká, že se to pojištovna nemusí dozvědět, ještě mi chlapi radili, jak to mám zakamuflovat a poslat tam jenom částečný sken velkého techničáku. Prý pojištovnu bude spíše zajímat fotodokumentace škod na tom opelovi. Jak to mám tedy udělat, aby pojištovna nepřišla na to, že mám propadlou technickou, vyznáte se v tom někde?...JInak bych musel zaplatit celou škodu na tom vozidle já?:..Nebo se to délá procentuálně?...Dělá tady někdo pro pojištovnu?...Poradte, prosím, děkuji.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: buss®
Datum: 06.10.12 19:13

Myslíte si že jsou v té pojišťovně blbci aby vzali nějakou část TP, když jim jde o peníze a prověřují aby ušetřili kde co? Nehoda nebyla na základě technického stavu. Přečíst si podmínky pojišťovny!

Od: hahanaj*
Datum: 06.10.12 19:25

vše musí být čitelné - nejde jen poslat část

Od: ar*
Datum: 06.10.12 19:45

Důležité je jestli je sjednané povinné ručení a to pravděpodobně máte. Technický stav vozidla na nehodu neměl vliv, není důvod proč by poj. neměla hradit.

doplněno 07.10.12 19:46:

Jak říká reklama " Mezi řidiči koluje mnoho polopravd omylů a mýtů"

http://www.autoweb.cz/propadl…a-zavady-na-vozidle-a-sankce/

http://www.autoweb.cz/propadl…y-na-vozidle-a-bodovy-system/

Datum: 06.10.12 19:52

Podle smlouvy u pojistovny jste asi v pytli , pojistovna se krouti a asi nic neda , nebo jen cast. Asi to stejne jak bouracka v zime na snehu bez zimnich pneu. Proverujou vse a chcou se z toho vyktoutit. Ale zkusit to muzes.

doplněno 06.10.12 19:55:

btw : tak myslim blbe , aspon podle tohoto : https://www.poradte.cz/auto-m…nost-stk-dopravni-nehoda.html , pokud je napsane v protokolu , ze technicky stav nemel na nehode vliv. Tak by to melo byt v cajku

Datum: 06.10.12 21:58

Nevím ale vozidlo bez platné technické je NEZPUSOBILÉ pro provoz na pozemních komunikacích!Myslí že pojišťovna pkd zaplatí škodu tak bude náhradu vymáhat na viníkovi!(to první je fakt a to druhé je můj názor,ale je to velmi pravděpodobné)

doplněno 06.10.12 21:58:

Pak prosím pro poučení dalších napište jak jste dopadl!.

Datum: 07.10.12 00:19

vidim to tak že pojištovna proplatí poškozenému škodu a tu bude následně vymáhat po vás je čas začít šetřit bohužel

Ohodnoceno: 2x

Datum: 07.10.12 11:12

dabel. Proč tady píšete nesmysly?*zed* Jestliže je pojistné zaplacené, plní pojišťovna . Zajímalo by mě, proč zde někteří rádci odpovídají za každou cenu. I za cenu toho, že je to hloupost.

Datum: 07.10.12 19:17

mám známého měl pojistku neměl STK boural prokázali mu vinu stálo ho to 70000kč to my jako nesmysl nepřipadá *zed*

Od: olinlitomericko
Datum: 07.10.12 09:03

pokud si měl zaplaceno povinné pojištění, hradí to pojišťovna-odtoho se to pojištění platí. A jestli máš i havarijko tak ti nazapočítaj jen spoluúčast ( od 1000-5000 Kč podle sjednaného pojištění). S chlapama v autoopravně se vždycky dohodneš a ještě to auto prodáš nad cenou a ještě na tom vyděláš...

Datum: 07.10.12 13:53

To Sebod a Olinlitomericko-Tazetel způsobil nehodu a neměl technickou,respektive propadlou,takže tady nejde zda měl placené povinné ,ale o to že způsobil škodu s autem nezpůsobilím pro provoz! a Vo tom to je! pokud by bylo vše OK tak se asi nebude ptát..

Datum: 07.10.12 16:12

diesel-tak nějak,jde o to jak moc se pojištovna bude "kroutit"(a že jsou tím pověstně),nicméně kdo z nás by někomu něco platil-pokud ten druhý nemá vše o.k.-taktéž bychom hledali(a u propadlé TK i našli) skulinky jak plnění zkrátit a necvakat třeba 40 000-,když můžem zacvaknout třeba jen 15 000,- a je to v souladu se smluvními podmínkami-o nich to hlavně bude-přesto držím palce at to klapne...,Pojištovny jsou dnes jedny z mála institucí(jako ČEZ,RWE atd.),které zinkasují ročně dvojnásobek toho co vyplatí,čili "existenčními" starostmi netrpí(loni to bylo 20 miliard vybráno a lehounce přes 10 miliard vyplaceno)...

Datum: 07.10.12 16:49

diesel. Já vím, že se ptá kvůli propadlé STK. Stačí mrknout do podmínek pojistné smlouvy - odstavec, kde se píší výluky z poj.plnění. Zatím jsem se nesetkala s tím, že by zde byla jako jedna z podmínek uvedena propadlá STK. Ale co dnes není, může zítra být...

Datum: 07.10.12 16:58

sebod-ono to ani ve všeob.poj.podmínkách být nemusí-od toho jsou zákony-a ten jasně říká,že vozidlo bez platné TK nesmí být provozováno na veř.komunikacích...Jde o to jak moc se ta konkrétní pojištovna(bylo by i vcelku dobré jí zmínit) bude "kroutit"-já(a nejen) já být likvidátorem pojištovny,resp.vedoucím odd.likvidace škod,tak sorry ani "ká"-poněvadž s autem bez TK bys ani žádnou nehodu způsobit nemohl,protože si s ním na silnici neměl co dělat-ale i likvidátoři jsou lidi(a hlavně češi) s velkými-skoro až "klokaními" kapsami..*frajer*,tím se nikoho nechci dotknout,ale je to prostě v nás,češích...

Datum: 07.10.12 18:07

Dobrý večer,

to,že neplatná TK není uvedena ve výlukách z pojištění ještě neznamená,že vyplacené pojistné pojišťovna po tazateli (viníkovi) nebude požadovat.Silniční zákon přeci hovoří jasně-nemá-li vozidlo platnou TK,je nezpůsobilé k provozu na pozemních komunikacích.Tečka,přes to vlak nejede.V opačném případě by asi naprostá většina národa jezdila bez TK,jelikož jim prakticky nic nehrozí...

Ohodnoceno: 1x

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.