Jak odmastit povrch před lakováním?

Od: Datum: 22.06.12 22:27 odpovědí: 3 změna: 23.06.12 08:29

Dobrý den mám kovový díl - konkrétně náboj kola motocyklu - foto viz v otázce: https://www.poradte.cz/auto-m…-stredy-kol-motoveterana.html

Z tohoto dílu jsem odstranil všechnu barvu až na čistý kov (který mi hned začal chytat lišku, ale to teď není podstatné). Prosím poraďte mi, jakým způsobem tento díl odmastit. Schválně jsem odkazoval na foto, neboť je to trochu složitější tvar na to, abych to utřel hadrem namočeným v lihu. Napadlo mne, že bych to mohl pořádně umýt v roztoku teplé jarové vody (a zároveň bych to pod vodou trochu přebrousil smirkem od tý lišky, kterou to začalo chytat). Když jsem viděl, že mi to rezne přímo pod rukama (při odstraňování nátěru a broušení) tak jsem to stříknul WDčkem a potřeboval bych tedy aby se to teď perfektně odmastilo. Hned po "usušení" stříknu základovou barvu. Jinak ještě k fotografii - kolo jsem rozpletl, jde o samostatný náboj. Byl bych nejraději, kdyby mi odpověděl nějaký lakýrník, který tomu rozumí.

Ještě jedna podotázka - myslíte, že by mi to mohli odmastit v galvanově, kde chromují? Jestli tam na to zkrátka mají potřebné vybavení.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 22.06.12 22:44

V galvanovně to nepochybně odmastit dovedou... ;)

Doma - saponátová voda je špatná - ihned ti to zrezne...

Namoč celý náboj do kyblíku s odmašťovadlem (já používám toluenové ředidlo, ale je možný i aceton, technický benzin, perchlor...) a ´šudli´ povrch štětkou - ideálně za suchého slunečného počasí, venku. Na slunku to pak rychel uschne a můžeš stříkat/natírat.

Datum: 22.06.12 22:50

Nejlepší to odmastí aceton pořádně nastříkat a nechat proschnout a pak použít barvu základovou nejlépe Formex

Od: blackflamesiczi*
Datum: 23.06.12 08:29

technicky benzim a nebo antisill od body nenechava stopy jako benzin a odmastuje dokonale pouzivam ho pod laky bezne , ale pred lakem to vemte radsi nejakym odrezovacem

doplněno 23.06.12 08:31:

neodmastovat acetonem nebo toluenem res to nemuzete barvou ani nahodou pokud chtete super vysledek

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.