Jak nejlépe nabarvit středy kol motoveterána?

Od: Datum: 18.06.12 10:26 odpovědí: 1 změna: 18.06.12 12:08

Dobrý den,

renovuji motocykl Manet M-90. Nyní řeším povrchovou úpravu středů kol. Na obrázku vidíte konkrétně o co se jedná. Údajně na těchto nábojích nebyl nikdy chrom a byly vždy nabarvené stříbřenkou. Z tohoto důvodu jsem se rozhodl středy nabarvit. Nechci volit komaxit, protože to není dobová metoda barvení a v podstatě jde hned poznat, že se jedná o komaxit. Co jsem se ptal, tak by se mělo jednat o odstín RAL 9006. Protože budu nechávat dělat výplet a ráfky budou chromované, potřebuji, aby náboj byl rovněž nějak kvalitně ošetřen (tj. odolný otěru a povětrnostním podmínkám). Nyní ovšem uvažuji, jakou barvu zvolit a jaký postup. Na internetu jsem našel např. takovouto barvu: http://www.efarby.sk/kategori…t-stop-4v1-antikorozny-email/ Nemáte někdo zkušennost s touto barvou? Myslíte, že je třeba použít základní nátěr a potom zase ještě bezbarvý lak? Myslíte, že je lepší matný nebo lesklý? Co takhle nějaký zinko - hliníkový sprej, to se zdá jako kvalitní barva... Rozumějte, nemám s barvami zkušennosti a chci doporučit něco kvalitního.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.06.12 12:08
avatar

Zinkový hliníkový sprej neee,raději kvalitní sříbřenku a na ni ještě lak,vzhledem že jde o veterána asi bych nevolil lesk ani mat ale pokud existuje ,tak něco mezi polomat.

Ve volbě značky bych si asi nechal poradit od odborníků.Asi bych na základě doporučení co jsem dostal koupil autolak od motipu .Ale každý prodejce má v podstatě svého "favorita"

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.