Nejste přihlášen/a.
Můžete mne poradit nějaký přípravek, který plíseň nejen zlikviduje, ale i zabrání jejímu opětovnému růstu? Vyměnili jsme vloni na podzim okna a byt větráme, tak už v prosinci jsme měli v kuchyni černý roh u stropu. Zkoušeli jsme Savo a Fixinelu na plísně, ale do někollika týdnů se to vrátilo. Přes léto byl klid, ale teď když se začalo topit a tedy trochu méňě větrat se plíseň zase objevuje.
Ten roh je prochladlý. A po výměně se tam i přesto, že větráte, sráží vlhkost. Mysleli jste, že po výměně něco ušetříte a snížili jste topení? Opak je pravdou, musíte topit více. Jinak samozřejmě zateplit venkovní stěny a strop pokud je to možné. Co je nad místností? Máte-li tam půdu, můžete do rohu navrstvit pár desek z minerální vaty, nebo čeďičove vlny, každý tomu říká jinak. Mám to také tak položené a plíseň nemám.
Hmmm, my máme to samé... Také zateplený panelák. V kuchyni plesnivý rohy u okna. A jak se tady někde píše udělat otvory ve zdi na větrání. To my máme takové otvory dva. Jeden u země, jeden u stropu. Musela jsem je ucpat . Jinak zed kolem nich byla plesnivá do vzdálenosti cca 0,5 m. Větráme neustále, v kuchyni se snažíme "netvořit vlhkost"
Měl jsem stejný problém, po výměně oken ho má spousta lidí. Nakonec jsem ho vyřešil díky odvlhčovači, výborné výsledky, sucho, žádná plíseň. Provozně levné a okamžité řešení, nám plesnivělo i prádlo ve skříních a teď máme po problému. Savo odstranilo jen plíseň na stěnách, ale vlhko bylo všude. Mrkněte do mé diskuse, třeba vám to taky pomůže - poradte.cz/...
Ligofix je pokud vím na dřevo. Stejně jako Deron. Na stěny se dělá Ligostop nebo Deron SP. Máte však pravdu, že to vyrábí stejná firma. Na stěnách jsme nikdy plíseň neměli, ale u natíral jsem Deronem zahradní altán a je v super stavu už 5 let. Předtím jsem tomusel každé dva roky obrušovat nebot dřevo neustále černalo. Zda vám to pomůže na zeď nevím, ale na dřevo můžu jednoznačně doporučit.
To by na to větrání musel neustále někdo myslet. Navíc stačí odjet na týden na dovolenou a co potom. Připadá mě pohodlnější to vyřešit takto jednou pro vždy (nebo minimálně na mnoho let).
Pokud stačí jen odejet na týden pryč-tak hledat řešení v reklamaci u firmy jež prováděla zateplení-něco asi odflákla!
Výměna starých oken za nové určitě není zrušení ventilace Nová, např. plastová, mají docela propracovaný způsob ventilace a odvětrávání, stará okna mají jen vadné spáry. Navíc výměna nemusí být jen z důvodu zateplení, já jsem dával plastová okna hlavně kvůli nočnímu hluku ze sousední továrny, od té doby spím jako mimino. Samozřejmě že mě potěšilo vrácení asi 8000,- Kč za plyn Co se týká větrání, je to při podzimních plískanicích jen pouštění další vlhkosti do bytu. Proto jsem vsadil na ten odvlhčovač a mám po starostech. Buď dám ročně pětikilo za jeho provoz, nebo budu permanentně větrat a topit a ty prachy plynárnám zase vrátím.
Víte, co je ventilace? Víte, jaká je hygienická norma na minimální výměnu vzduchu? Zajímalo by mne, jaký systém ventilace v rámu máte a jak funguje.
Mimochodem, lidi, kteří si místo ventilace pořídí odvlhčovač, bych nechal platit následky na zdravotní péči z vlastního.
V rámu je mikroventilace (supluje zkřivené rámy starých oken) a výklopná ventilace.
Mimochodem, následky na zdravotní péči by měli platit spíš lidé, kteří žijí v plesnivém bytě s 85 % vlhkostí. Samozřejmě není zdravé nastavit vlhkost pod 50 %, ale takový tulpas snad nikdo není. Hladina vlhkosti se dá nastavit na každém odvlhčovači. Pro odstranění plísně stačí odvlhčovač zapnout 1 x týdně na 2 hodiny.
Mikroventilace je nesmysl. Nevětrá dostatečně a pojištovna takové okno považuje za otevřené. Nevím, jak vypadá Vaše výklopná ventilace, ale pokud je to díra tak 10x5 cm, pak to ve spojení s dobrým centrálním odsáváním může stačit.
A pokud zapínáte odvlhčovač 2x týdně, pak ho nemusíte zapínat vůbec. Kde by se asi tak ty litry vody po tři dny dokázaly shromažďovat?
Někde jsem četla, že pomáhá sálavé topidlo, které ohřívá zdi. Nějaké menší, přenosné , tak do 3kW. Není to infrazářič.Ten moc žere. I když s tím bych to zkusila žíhnout.
Ahoj. Lidi, zbavte se dojmu, že na odstranění plísní stačí pouze větrání. Důležité je v tom prostoru topit. Udržovat správnou teplotu. A hlavně nevnášet nadbytečnou vlhkost. Velkým množstvím rostlin, sušením prádla na radiátorech, topit plynovou troubou v časech, kdy se v paneláku netopí a podobně. Skuste si uzavřít tu mikroventilaci a větrat pořádně celým otevřeným oknem. Taky, bych oškrábal malbu v místě, co se stále tvoří ta plíseň. Nech tam pouze štuk. Změna se dostaví.
Tazatel píše , že bydlív paneláku. Plíšeň v rohu nahože. nebydlíte náhodou v posledním patře.
Ono zateplení paneláku se většinou myslí na obvodové zdi a zapomíná na střechu- to většinou dělá jiná firma.
Pokud není zateplená střecha tak je to jasný.
Pokud je zatepleno, tak jakou silou PS. Jestli to bylo např 5cm tak se nedivím. Dále je otázka jak je zateplení kvalitní.
Když mi zazeplovala fitma barák , tak na jednom rohu vyšla škvírky 0,5 -1 cm , tak to zamázli lepidlem- to ale vůbec není tepelný izolant. Takže vytvořili tepelný most a v podstatě by znehonotili celou izolaci v oblasti rohu baráku a to není jen 1 cm pruh. Ta zima / nebo spíše únik tepla / se táhne do celého rohu. Z hlediska teplotní křivky je v háji celý roh ! Následeně nastaly kontroly díla po dokončeném prac. dni , kontrola celého PS obalu před natažením lepidlem a perlinkou. Samozřejmě jsem jim pohrozil, že takovou práci nepřeberu a nezaplatím.
Takže ono je zateplení a zateplení.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.