Kočka zavřená v bytě

Od: odpovědí: 21 změna:
Dobrý den,
prosím touto cestou o radu, sousedku odvezli do nemocnice a v jejím bytě zůstala její kočka, podle všeho má nasypanou misku granulí a mističku vody. Jak dlouho v těchto podmínkách dokáže přežít? Vydrží třeba týden? Jak tuto situaci případně řešit? Klíče nám zcela určitě nedá a příbuzné, kteří by se postarali nemá.
21 odpovědí na otázku

 

 


7x

Zajít do nemocnice a požádat o klíče

 


5x

Dlouho nevydrží. Požádejte sousedku o klíče. Kočce se musí voda měnit za čistou a také na znečištěný WC kočka chodit nebude. Počůrá jí tam celý byt.

 


3x

Někdo musí tu paní v nemocnici kontaktovat a zjistit, jak se věci mají. A z toho se musí vyjít. Policie dnes tahá kdejakýho psa z rozpálenýho auta, proč by nezasáhli tady? Ať se starají, jsou za to placeni.

 


3x
avatar 72mona3

@jentak - naprostý souhlas. Prvně se musí zkusit domluvit se sousedkou, poté (když to odmítne řešit) bych kontaktovala městskou policii. Ale rozhodnout, kdy už je to týraní, to nelze. Množství ponechaného krmení neznáme, snad se rozhodnout podle toho, jestli se kočka bude přes dveře dovolávat pomoci *nevi* M.


doplněno 28.05.18 23:02:

Tohle je zrovna případ, kdy se nedá zcela jasně posoudit, kdy zasáhnout. Bohužel se nedá spoléhat na majitelku kočky a jeji tvrzení. Svéprávnost není podstatná. Víte kolik případů týrání už se stalo? Pokud jste to nepostřehli, na jaře proběhl médii příběh dvou fen, které ponechal jejich majitel svému osudu v kotci. Myslel si, že prostě umřou. Byl to hasič, záchranář, psovod...

Většinou pomohou naprosto cizí "všeteční" lidé.

 


3x

Líbí se mi tady ty rady "policie" a tak, přijde mi to jako ve filmu Na Samotě U Lesa, jak tam spekulovali, "a co když už umřel, jéé to by se to zkomplikovalo a to nemusí být ani mrtvý, stačí když neudrží v ruce pero" a on zatim zaséval... Myslim, že pani sousedka je svéprávná osoba, je si vědoma toho, že chová kočku, ví, jaké mají kočky potřeby a podle toho se taky zařídila. Jinými slovy, nemylím si, že nechává věcem volný průběh a spoléhá na záchranu kočky od sousedů.

Tady se neradí hned volat policie. Tady se radí domluva se sousedkou. Její svéprávnost samozřejmě nemůžeme posoudit (ani vy), proto v případě delšího pobytu v nemocnici je třeba uvažovat dále. A jedinou další volbou je oznámení na policii.

 


3x
A jak dlouho v té nemocnici bude? Kočka přežije hodně, jedna z mých nalezenkyň přežila 3 týdny zavřená někde v okolní garáži nebo sklepě, po třech týdnech přišla dehydrovaná a s poloviční váhou. Ale byl podzim a nebylo horko. Počkala bych 3 dny a pak bych začala jednat. Nebo sousedce, byť je v nemocnici, pohrozit. Ponechání zvířete bez zabezpečení elementární péče je pořád trestný čin. Co takhle kontaktovat nějaký útulek, mohli by poradit, jak postupovat.

 


1x

Museli jsme náhle odjet na pohřeb 370 km daleko; sólo jsem se vrátil po 3 dnech a naše kóča ani nedržkovala, extra velký hlad taky neměla, granule jí stačily, ale voda v misce byla už hnusná, miska taková slizká, i když v ní vody dost, ale zřejmně už jí nechtěla. Příště vodu do více větších nádob.

 


Domluvit, jsme se zkoušeli, bylo nám řečeno, ze kočka má misticku granuli a misticku vody, ze ji to stačí, ze nám do toho nic není, nestarali se a ať ji necháme napokoji. Kočka přes dvere slyšet není a městskou policii to nezajímá, protože paní tvrdí, ze je o kočku postaráno.

 


Sousedka říkala, ze ji do nemocnice odvezli minulou středu. Zřejmě jsme v baráku jediní, kdo tu kočku řeší. V nemocnici nám neřeknou nic - nejsme příbuzní. Prý nikdo nic nezmuze - policie s paní telefonicky mluvila a rikala jim, ze o kočku je postaráno, z bytu nejde zápach a ani se neozyva, takže oni nemůžou vůbec nic udělat. Vůbec netusim na jak dlouho ji muže vydržet “miska” vody. :-/

A nikomu nedošlo, že si to třeba sousedka zařídila tak, že si tu kočku mohl vzít někdo k sobě domů (když je teda o ní postaráno)? Dokud tady budete spekulovat, jsou to plky do větru a nic se tím nevyřeší. Kontaktujte sousedku, jestli má kočku doma nebo jí někomu dala, pak teprve můžete plašit. *ee*

 


0x
No záleží, jak velké misky to jsou...ale i tak si myslím, že zkontrolovat ji by nebylo na škodu...jistě si kočka všimla, že je tam teď pár dní sama...

 


0x

Nikdo asi nebude nic dělat,ani policie,dokud kočka nezačne řvát. Pak bych asi šla znovu na sousedku do nemocnice,aby si sama zavolala na policii a dala jim klíče od bytu,když se s nikým jiným nechce moc bavit.

Od kdy policie jezdí obhospodařovat soukromé věci? Zalít zahradu, dojít nakoupit nechcete? jsou za to přece placení z vašich daní. *ee* Líbí se mi, že to nejvíc tvrdí lidi (neříkám, že to je Váš případ, říkám to obecně), kteří jsou celý život na pracáku a nebo v životě na práci nesáhli *smich* Pokud je paní ve stavu, že normálně přemýšlí, je schopna si zavolat příbuzné, známé a sousedy a požádat o tuto pomoc je. Policie sice pomůže, ale pouze v nouzové situaci, kdy nemůže nikdo jiný a jde o život a zdraví člověka, zvířete nebo o závažnější škodu na majetku. Ne aby zajišťovala chod domácnosti, když se o to mohou postarat jiní. Občas používat rozum by neškodilo. *zed*

repkin: *ee**ee* *bzum* bzzz.

Řeč byla o kočce, ne o včelách. Nicméně pokud Vám i ty uletěly, doporučuji volat včelaři, ne policii, ta Vám je chytat nebude. A když se tu má radit, tak pozor, za zneužití linky tísňového volání dává Český telekomunikační úřad pokuty. *pivo* Hezký den.

 


0x

kočka vydrží nějakou dobu, umí se zařídit, ale za víc jak tři dny ten byt asi pěkně zaneřádí.

Důchodci jsou občas takoví...

 

 


0x

všichni jsou chytří,ale městská policie nemůže v žádném případě násilím vstoupit do bytu kvůli zvířeti a státní jen do "jiného uzavřeného prostoru" nachází li se v něm týrané zvíře.Takže skutečně zbývá apel na majitelku.

 

 


 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]