Ptáčata na zahradě

Od: odpovědí: 1 změna:
Dobrý den, máme 2 mláďata rehků domácích na dlažbě pod pergolou, jejich rodiče je chodí krmit a hnízdo mají nedaleko. Bojím se, aby se jim mimo hnízdo něco nestalo. Lze nějak pomoci?
Ptáčata na zahradě
1 odpověď na otázku

 

 


3x

Co když najdu malé ptáče na chodníku či na silnici?

Za těchto okolností je situace jiná, mláděti na chodníku či silnici hrozí reálné nebezpečí, že ho někdo zašlápne, přejede, nebo ho sežere kočka či pes. Většinou se jedná o mláďata ptáků (nejčastěji kosi, drozdi, sýkorky, vrabci, kavky,...). V této situaci je nejlepší mládě vzít opatrně do ruky (ptáci mají špatný čich, nemusíte se bát, že po dotyku vaší ruky rodiče mládě opustí), prohlédnout ho, zda už není zraněné a pokud nejeví známky poranění tak ho posadit na větvičku vhodného, nejblíže položeného stromu či keře případně na nějakou vyšší zídku, sloupek plotu a podobně (max. 40 m od místa nálezu, čím blíže tím lépe).

priroda.cz/...

Nebo je nechte zatelefonovat *smich*

blesk.cz/...

 

 


 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]