Senior - krmivo

Od: ® odpovědí: 4 změna:

Dobrý den, v jakém věku jste přešli na ,,seniorské granule,,? my jsme čerstvých osm let a vitalitou tak na pět ...děkuji

4 odpovědi na otázku

 

 


2x
avatar ben

Dobrý den, nikdy jsem nekrmil svého psa jen touto náhražkou, ale dostával i jinou stravu (vařenou). Jiné granule jsem později nevolil podle stáří pejska, ale až podle jeho kondice - méně se pohyboval, začal tloustnout a měl horší chrup. Osm let snad není ještě senior (ten můj hafan se dožil 16 a půl let). Volte podle kondice pejska. Zdravím!

 


2x

Pes nemusí dostávat senior granule vůbec. Když už má svůj věk a méně se pohybuje, stačí snížit dávku u granulí na které je zvyklý. Všechny granule jsou jen náhražka přirozené stravy a ty senior jsou ještě více ochuzené. U kvalitních granulí se ani rozlišení štěně – dospělý pes – senior neuvádí, jsou pro psy v každém věku. Jen dávkování které najdete na obalu se podle věku liší.

Když už pak hodně starý pes nemá v pořádku zuby, netrápila bych ho tvrdými granulemi, ale dávala jen maso.

Já krmím také kombinovanou stravou a na seniorky jsem nepřešla nikdy.

 


0x

Cca v osmi a půl roku u malého psa na doporučení veterináře. Zůstali jsme u Brit care, přechod na nové granule. ale u stejné značky úplně v pohodě, měl jsem z toho zbytečně obavu.

 


0x

Dobrý den,
měli jsme dvě labradorky, ségry. Do 7 let jsme krmili normálně, potom jsme změnili na krmivo pro seniory (začaly nám totiž i trošku přibírat). Podle mě je dobrý brát granule co nejvíc na míru psa, složení odpovídá víc tomu, co pejsek v dané kondici potřebuje.

 

 


 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]