Nejste přihlášen/a.
Dobrý den, možná je rozdíl v tom, že do potoka si vleze dobrovolně a když chce, ale pocákat vodou zrovna nechce a není to jeho rozhodnutí - to neznamená, že se vody bojí, ale má svou hlavu. A pokud ho cákáte např. zahradní hadicí, tak se spíše bojí té hadice. Raději to nedělejte a jestli ho chcete v horku osvěžit, tak mu dejte ven nějakou vaničku s vodou a on si tam třeba sám vleze. Zdravím!
Pes a voda - to je věda
Teda kdyby někdo cákal na mne, tak také nebudu souhlasit. Co vodní aport, už umí?
Už jako štěně byste psa měli hravým způsobem zvykat na studenou vodu, tím že ho necháte pomalu a v klidu prozkoumat břeh řeky, rybníku či moře. Uvidíte, jak se sám s vodou seznámí. Když se hned od začátku o vodu velmi zajímá, strčí-li zvědavě do vody čenich a možná i jednu tlapku namočí do té "studené a mokré věci", pochvalte ho náležitě a pro tentokrát už vodu nechte být.
Pomalé prozkoumávání tohoto nového neobvyklého prvku je nejlepším předpokladem k tomu, aby si váš pes vybudoval k vodě kladný vztah.
Pro pozdější aportovací hry se prodávají v obchodech s chovatelskými potřebami různé plovoucí hračky. Házejte je zpočátku jen tak daleko do vody, aby pes vždy stačil a nemusel pro ni plavat. Teprve až tehdy, kdy máte pocit, že si na vodu zcela zvykl a důvěřuje jí, hoďte hračku tak, aby musel ve vodě udělat dvě tři tempa. A po návratu s hračkou na něj čeká na břehu samozřejmě velká pochvala a odměna!
Při navykání psa na vodu zapomeňte na nějaké donucovací prostředky. Špatná zkušenost je velmi špatným učitelem.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.