Otrava psa?

Od: Datum: 12.08.17 23:52 odpovědí: 12 změna: 16.08.17 15:18

Dobrý den. Včera jsem přistihl souseda, že háže jakousi potravu našemu psovi. Psa jsme včas přivolali a návnadu prozkoumali. Viz fofo. Prosím poraďte o jakou rostlinu se jedná, co měl soused v úmyslu, případně jak tuto situaci řešit. Musím přiznat, že jsme již s jinými sousedy řešili štěkot psa v noci. Je to Německý ovčák a hlídá zahradu u domu (pořídili jsme si ho kvůli nezvané návštěvě nepřizpůsobivých cigánů s páčidlem v ruce za bílého dne). Prolém štěkání v noci se snažíme řešit. Od souseda, který návnadu podal, jsme zatím žádnou stížnot neslyšeli. Co s tím? Děkuji za rady.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.08.17 00:06

Připadá mi to jako listy oleandru. Prudce jedovaté.

Ohodnoceno: 7x

Datum: 13.08.17 00:45

Mně taky.

Ohodnoceno: 0x

Od: ien
Datum: 13.08.17 01:00
Se sousedem bych si o cele veci promluvila s tim, ze bych ho informovala o tom, ze se dopustil trestneho cinu tyrani zvirat a ze "Příprava a pokus o trestný čin jsou úmyslným jednáním, proto jsou posuzovány jako dokonaný trestný čin." A jestli si je vedom toho, ze za tohle muze jit taky pekne brucet. Podle jeho reakce bych pak zvazovala dalsi postup.
Takove sousedy Vam tedy nezavidim. Kazdopadne bych take uvazovala o zavirani psa minimalne pres noc (do kotce), nebo o umisteni kamer na pozemek. Umisteni ceduli na branu "Soukromy pozemek - monitorovano kamerovym systemem" by ostatni sousedy mohlo take dostatecne odradit, aby se tato situace neopakovala.
Ohodnoceno: 2x

Od: lm®
Datum: 13.08.17 02:12
Ano, to jsou jedovaté listy oleandru. Já bych zavolala policii. Když nic jiného, bude tam záznam. Kdyby se psovi cokoli stalo, budou vědět... A soused(é) bude(ou) také vědět. Svinstvo nejvyššího kalibru! Ublizovat dětem, starým lidem a zvířatům - za to bych dávala provaz bez pardonu *bum*
Ohodnoceno: 8x

Datum: 13.08.17 03:23

Každopádně tento incident nahlásit na Policii a trvat na písemném zápisu. To jste měl udělat hned.

A jako druhou věc - urychleně psa naučit, že nesmí sebrat potravu ze země a od cizího člověka.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 13.08.17 09:27

Zkuste se zamyslet co k tomu souseda vedlo? Nechcu souseda obhajovat, chtit otrávit psa je zvěrstvo.

Ale jestli třeba váš pes třeba štěka dnem i noci do zblaznění, mohly sousedovi rupnout nervy a došlo to až k tomu že se vašeho psa pokusil otrávit,protože jine východisko už prostě neviděl.

Ohodnoceno: 4x

Datum: 16.08.17 15:18

Ale i tak... proč si teda nepřišel postěžovat, že mu ten štěkot vadí? To ho musel jít hned otrávit? *zed*

Datum: 13.08.17 13:24

Ať už to bylo či nebylo otrávené, zašla bych na policii, na VAši zahadu nemá žádné jídlo házet,

Datum: 14.08.17 00:05

Pokud je to oleandr (a vypadá to, že je), na zabití psa 30kg by stačil i jeden list, i když je to nejisté, protože pes by zřejmě velmi brzy zvracel a pokud by "balíček" vyzvracel včas, mohl by to přežít. Existuje i protijed, vyrábí se z krve ovcí. Každopádně na souseda si dávejte pozor.

Datum: 14.08.17 11:07

Něco takového udělat zvířeti je bez debaty prasárna. Ale píšete tam o štěkotu psa, asi v noci, tam bych viděla asi původ problému. Ono když vám celé noci štěká pes pod oknem ložnice, domluva nepomáhá, stížnost na MěÚ nepomáhá (já jsem si tím prošla, jediný důsledek byl ten, že soused si opatřil víc psů a několikrát za noc je hlasitě nabádal ke štěkotu!), pak člověka napadá všelicos. Já jsem se kvůli tomu odstěhovala.

Ohodnoceno: 2x

Od: pik®
Datum: 14.08.17 21:48

Samozřejmě, jak jsem psal, víme zatím o jednom případu, kdy si jiná sousedka přišla stěžovat a od té doby štěkot v noci řešíme. Manželka skoro nespí, hlídá psa Umožnili jsme mu na noc přístup do předsíně, brloh na spaní má přímo u dveří z terasy do naší ložnice. A plánujem další opatření. Nejsme ti, co by se na to vykašlali. Já bohužel dojíždím za prací, takže přes týden nejsem doma. Každopádně se sousedem "travičem" jsem se několikrát bavil o běžných věcech a o psovi a jeho štěkání nepadlo ani slovo. Proto nás tato situace hodně zaskočila.

Od: pik®
Datum: 14.08.17 22:02

Všem děkuji za rady.

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.