Identifikace hmyzu

Od: odpovědí: 4 změna:

Dobrý den,prosím o pomoc s identifikací hmyzu ve fotopříloze. Jeho velikost je cca 1 cm, loví drobný hmyz a zavrtává se s ním do hlíny v květináčích. Hledal jsem ho neúspěšně mezi kutilkami.


Identifikace hmyzu
Identifikace hmyzu #2
Identifikace hmyzu #3
4 odpovědi na otázku

 

 


2x
avatar babkazov

Tuhle vosu jsem jednou stopovala. Cestovala pěšky a táhla pod sebou, mezi nožkama, housenku. Housenka byla nehybná, ale živá. Vosa ji nesla hodně daleko, nějakých snad i víc jak 10 m. Šikmo přes trávu, záhony, chodníček. Přesně věděla, co dělá a stále držela směr. Nic neobcházela, neodpočívala. Nakonec se zastavila, housenku pustila, odvalila kamínek a do dírky pod ním housenku vtáhla. Za chvilku vylezla, kamínek navalila na dírku, zatancovala na něm a odletěla. *sok* Bylo to neuvěřitelné! Ta energie, síla, cílevědomost, orientace v členitém prostoru! Přišla mi jako návštěvník z jiné planety.

Tyhle vosičky to mají vymyšlené - housenku uloví, ale nezabijí, jen "zfetují" tak, aby žila a nezdrhla. Nakladou vajíčka a larvičky mají čerstvou stravu. Když dopapají, jsou dost velké, aby se o sebe postaraly samy.

 


0x
avatar tigra

Mohla by to být hrabalka černá. Chtělo by to lepší foto (vrchní strany).

 


0x
avatar ria

Já myslím, že je to kutilka -asijská?

 

 


 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]