Jak naředit Neostomosan?

Od: ® odpovědí: 15 změna:
avatar suzymon

Zdravím. Koupila jsem si ampulku Neostomosanu proti blechám a klíšťatům na psa. Nakupovovala jsem kolem dokola všelijaké obojky, spraye co nebyly zrovna nejlevnější, naposledy za 250 korun a vůbec to neúčinkovalo, jen asi na jeden den a ihned po postříkání a už večer měl pes blechy zase zpátky. Už nevím co mám dělat a tohle mi poradila přivezla kamarádka, ale neví jak to dobře dávkovat. Já jsem také četla na internetu, že se to používá také na koně a dokonce na kočky, ale hodně naředěné pro ty kočky. Je to taková hnědá ampulka a je v ní 5 ml roztoku. Ale musím to použít všechno, protože když odlomím vršek, tak už to samozřejmě nejde nijak zavřít, leda zbytek do něčeho přelít. To bych nakonec i mohla. Tak bych použila jenom 2,5 ml. Může mi prosím někdo poradit kolik vody? Moc děkuji.

15 odpovědí na otázku

 

 


2x

Ředí se 200 až 400 krát. Takže z těch vašich 2,5ml uděláte 0,5-1l roztoku. Já na psy používám Top spot on stronger. Jako Top spot on v menším balení 1-3ml se používá pro psy, já kupuju velké balení 25ml pro koně a odměřím si kolik potřebuju. Je tam stejná účinná látka co v Neostomsanu (syntetické pyrethroidy jako permethrin, cypemethrin, deltamethrin) a na blechy funguje super. Ale nesmí se použít na kočky.


Děkuji, já mám právě také kočku, ale té bych to nedala. Já už nevím co mám dělat, už jsem vyzkoušela všechno možné. Pipety a tak dál. Šampon funguje dobře, ale na jeden den. Teď jsem tady stříkala celý baráček K-Othrine 25SC a před tím také tím Neostomosanem, tak snad už bude zase na čas pokoj. Já ještě zajdu k veterináři, jestli nemá něco účinného na obě zvířata. Vím že to bude drahé, ale do těch pipet a obojků a spreyů jsem už nacpala určitě víc peněz. Slyšela jsem o nějaké injekci, stojí prý kolem tisícovky na velkého psa ale je prý pokoj na dlouhou dobu. neznáte to?

Můžete koupit Advocate spot on pro velké psy. Jsou to 3 pipety 4ml, stojí kolem 1000Kč. Použít se dá bezpečně na psy i kočky, mám to odzkoušené a byla to rada od veterinářky. Dávkuje se 0,1ml na 1kg kočky či psa. Takže menší kočka do 4kg dostane 0,4ml (i se pro ně pipetka Advocate o tomhle objemu prodává), větší kočka 0,8ml, taktéž prodejná pipeta o tomto objemu. Psu 1ml na každých 10kg. A s odblešením je máte rovnou i odčervené.


pb, opravdu mockrát děkuji. Tak já si tohle objednám. To se mi vyplatí určitě. Díky ještě jednou.


doplněno 24.07.17 08:50:

Tak teď jsem se dívala a našla ty pipety na obří psy co jsou po 4ml. 3x 4ml stojí 1079 korun a kdybych koupila pro každého zvláště, tak pro psa, ten můj má 9kg je to 3x 1ml 829 korun a pro kočku, která má 4kg 0,4ml 649 korun. Ale jestli je to jeden a ten samý přípravek, jen je rozdíl v obsahu pipety, tak by bylo výhodnější koupit pro ty obří psy a dávkovat to sama. Jenom si nedovedu představit jak to udělám. Jestli to je v nějaké tubičce tak jak to z toho vytáhnu? Já jsem dost panikářka. Posílám stříkačku co mám doma. Tak jestli dobře rozumím, tak pro kočku natáhnu jen 4 dílky a pro psa 1ml. Zbytek se dá nějak v té pipetce zase zašroubovat, nebo to pak musím natáhnout do stříkačky a schovat do lednice v ní? Děkuji za dovysvětlení, Suzy.

Jak naředit Neostomosan?

 


0x
avatar babkazov

Co nespotřebuješ, natáhni do injekční stříkačky a dej do lednice. Vydrží. ;) Na zahradě máš ježky a myši a ti se blechami jen hemží. Je to šílený boj!

 


avatar suzymon

Tak hlásím, že jsem psovi koupila tu tabletu a kocourovi zase tu pipetku co radila "pt". Koupila jsem to větší balení, takže mám pro oba na dvakrát. Prý ta tabletka má účinek i 6 měsíců. V každém případě je po blechách. Pes už se nedrbe a kocour také moc ne. To je úplně poprvé, kdy jsem viděla opravdový účinek. Hlavně teda u toho psa. Už nebudu kupovat nic jiného. Veterinář říkal, že jste mi dobře poradily, protože to je prý v dnešní době jediný přípravek na trhu, který ještě funguje. Hlavně ta tableta pro psa. Tak vám oboum ještě jednou velmi děkuji. Pomohly jste mi. *palec2*


doplněno 07.08.17 10:11:

Flora, to co radíte vůbec nepomáhá. Mám vyzkoušeno mnohokrát. Koupala jsem skoro každý den a nebylo to nic platné. A Vy si myslíte, že časté koupání a mytí těmi šampony ve kterých je samozřejmě také chemie prospívá kůži toho zvířete? Neprospívá a můj pes už se bránil do vany vlézt. Odstranit "zdroj" je také rada k ničemu, protože to se Vám nikdy dokonale nepodaří, leda na to zavolat ty deratizátory a to teda kvůli pitomým blechám dělat nebudu. Za prvé je to hodně drahé, za druhé je to dost obtěžující procedura a za třetí se stoprocentní jistotou všechno nevyhubí a nikdo neví jak dlopuhé budou účinky. Navíc pak stačí, aby pes přinesl nové blechy ze zahrady a je to zpátky. Jen vyhozené peníze.

babko, já jsem s tou tabletou opravdu spokojená, pes se skoro vůbec nedrbe. A když tak krátkou chvilku, když mu třeba do kožichu skočí nová blecha, tak než chcípne, tak ho kousne a pes se podrbe. Ty tablety fungují tak, že jakmile na psa blecha skočí, tak se napije a chcípne. Takže i když na něj nějaká zase skočí, má to spočítané a je jich čím dál tím méně i v bytě. Já už nic jiného kupovat určitě nebudu. A když si to rozpočítáš, tak to vyjde docela levně, protože účinek je mezi 4 až 6 měsíci. To mi řekl veterinář, že tak mu to říkají jeho klienti. Mně a mému psovi ta tableta úplně změnila život. Já už byla doslova alergická na to její neustálé drbání, už mi to lezlo strašně na nervy a to nejsem blbá a vím že za to chudák nemohla. Já se také drbala když mne blecha kousla do nohy. Teď tady pesina celé dny hezky v klidu leží, jen občas se podrbe a je klid. Já ti tu tabletu vřele doporučuji, uvidíš že mám pravdu. Ahoj, Suzy.

Pouzivam jej u koni. Na pouziti jako repelent se redi v pomeru 1:200, pro pouziti k aplikaci ve stajich jako odpuzovac 1:400.

 


0x
avatar babkazov

A je to tady! Odblešená, ostříhaná, okoupaná, pipetka mezi lopatkama a Dorka se drbe. Blechy, sice malilinké, ale jsou. *zed* Můžu se zbláznit. Mrchy hnusné! *plac* Zítra jdu na veterinu, koupit tablety. Podle rady Bravecto pro velké psy a rozpůlím.


doplněno 07.08.17 15:15:

Floro, takhle odblešovat jsem se za celý život snažila několikrát. A vždycky zbytečně! Nevím, proč jsem na blechy a klíšťata tak vysazená! Dovedou mě rozhodit úplně hodně. Až tak, že se mi o nich zdá a ve spaní se drbu.

Než cpát tablety a jinou chemii, stačí častěji pro odblešení pořádně koupat. Tak ať se pokryjí vylíhlé blešky, za pár dní se jich zbavíte. Důležité však je zbavit se zdroje!

 

 


 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]