Prujem u kotete

Od: Datum: 21.06.17 19:30 odpovědí: 10 změna: 17.07.17 17:29
Ahoj, mam doma uz asi tyden male kotatko sphynx. Je hodne, hraje si a vypada zcela v poradku, ale vzdy kdyz jde na zachod tak to ma ridke a stim i nekdy pevne a vzdy na konci jde z konecniku kapka krve. Verinarka rikala ze to je zmenou stravy, ale porad zadne dobre vysledky. Nemate nekdo s timhle nejake zkusenosti prosim?
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.06.17 19:42

Jak staré je kotě? Čím krmíte? Je odčervené?

Jestli kotěti nedáváte mléko a mléčné výrobky nebo jinak nevhodnou stravu, tak to raději řešte. Mně koťátko umřelo v 10 měsících, také mu to začalo krvavým průjmem *plac* vet sice říkal, že kočky mají křehkou sliznici ve střevech a krvavý průjem u nich není tak závažný, jak u člověka, ale přesto - dneska bych problémy řešila jinak.

U veta se můžete zeptat na Hills i/d prescription diet, dává se při těchto potížích. Nám to nefungovalo, jelikož kotě bylo patrně těžce alergické na pšenici, ale druhá kočička po něm měla krásné bobečky, nesmradlavé, a strašně jí to chutnalo.

Ohodnoceno: 0x

Od: teri
Datum: 21.06.17 20:10
Kote se narodilo 7.4. 2017. Krmim ho Felixem junior. Je odcervene a ockovane. Jednou ano mu mamka dala susene mleko, ale to bylo jen jednou od te doby mu davam kapsicky felix junior a granulky co nam dala veterinarka. Zda se byt v poradku, nezda se mi ze by mel prujem, nikde mimo zachod se nevykakal. Ale ma proste ridsi spolu s pevnymi hovinky a proste vzdy tam ma kapku krve, opravdu kapku. A veterinarka rikala ze je to stresem a nebo krmivem.
Datum: 21.06.17 20:25

Zkuste něco kvalitnějšího, než je Felix. Já dodnes nevím, co mému kotěti způsobovalo průjmy, nicméně vymizely po dietě skládající se čistě z kuřecího masa a pak trošku dostávalo i kvalitní konzervy (Carny, Feringa). Myslím, že mělo alergii na pšenici (nebo obiloviny obecně).

Čím ho krmili v chovatelské stanici? Nemělo problémy? Slušná chovatelská stanice by Vám také mohla poradit, jen oni ví, jaká je matka koťat a jestli třeba něco není špatně i s ostatními koťaty.

doplněno 21.06.17 20:29:

Koukám, že to slušná chovatelská stanice tak úplně nebude, když Vám dali kotě před zákonnou dobou (12 týdnů), do kdy musí kotě zůstat u matky... škoda :(

Od: teri
Datum: 21.06.17 20:39
Urcite zkusim kureci dietu a zkusim hlavne take jinejo veterinare. Bohuzel kotatko mame bez pp a bylo to pres nejakou pani. Mela parecek, tak je pripustila. Kdyz jsme si pro kote prijeli, tak jeji byt byl malej, ale zato byl udrzovan v cistote a kocky se mi zdali spokojene. Treba je to opravdou krmivem a stresem, ale clovek nikdy nevi. I tak moc dekuji za radu.
Datum: 21.06.17 20:55

Jiného veta zkusit můžete, ale neříkejte mu, že chodíte jinam a co Vám doporučil. Aspoň tady u nás v Liberci to chodí tak, že ten "nový" vet Vám řekne, že je to všechno špatně (případně se úplně zhrozí, co to ten patlal řekl nebo doporučil) a zásadně doporučí jiný postup.

Kotěti jsem kupovala kuřecí čtvrtky, mají více tuku a chrupavek (dobré na růst) a taky proto, že tady u nás v jednom řeznictví stojí 17,-/kg *smich*

Od: ruze®
Datum: 22.06.17 00:06

Kupte mu ,,Optima Nova ,,pro koťata,dostatek vody a nedávejte mu ty kapsičky,beztak v nich skoro žádné maso není,jen samé příměsi a třeba mu to nesedí.

doplněno 22.06.17 10:03:

A samozřejmě odčervit! Pokuď ještě není.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 22.06.17 10:20

Ruže, máte pravdu. Moji mladí také jednomu uprděnému dávají Optimy Nova. Musí ho ale pohlídat, aby ostatním nekradl a naopak. A kapsičky také nedávají. Dávali trošičku, namíchali je do granulí, když je na granule pčeváděli. ;) Dobře proklikejte a přečtěte :http://www.modrykocour.cz/ Je tam neuvěřitelné množství rad, které jsou ověřené.

Teri, dejte fotku! prosííím. Shynxové jsou taková krásná strašidýlka.

Datum: 27.06.17 12:55

Může třeba jít o potravinovou alergii. Zkuste nějaké hypoalregnní granule a kapsičky vynechte. Já mám zkušenost s Brit Care, krmili jsme tím kočku od kotěte. Granule jí chutnaly a hezky prospívala. Uvidíte, jestli se to srovná. Jestli je u vás kotě teprve týden, tak to taky může být stresem ze změny prostředí... ale to by samozřejmě ukázal až čas.

Od: bagi®
Datum: 30.06.17 09:01

Zkuste krmit kavitní syrové hovězí maso

Datum: 17.07.17 17:29

V prvé řadě, pokud má kotě průjem, tak je třeba úplně vynechat mokrou stravu, tj. všemožný kapsičky, konzervy apod. Zkuste ho zkrátka udržovat na pevné kvalitní stravě (granule). A pokud je to možné, zkusila bych masíčko, třeba syrové kuřecí na kostičky. Možná i rýže by nebyla k zahození, naše kotě s průjmem se po tomhle taky spravilo. Ale kočky jsou vybíravky, některým se do toho nechce. :-D

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.