Odstranění zub. kamene mors. rasou

Od: Datum: 19.06.17 18:50 odpovědí: 5 změna: 21.06.17 11:19
Kelpa - mořská rasa pro psy. Mate někdo zkušenosti s touto rasou (či jinou)- potrebuju, aby se mému pejskovi uvolnil zubní kamen. Prý je to na to dobrý. Jinou cestou to nejde. Je už na mechanické odstranění (upsání), příliš starý. Prý to rasa zmekne a zubní kamen se pak lehce odstraní.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.06.17 16:48

Možná že ano. Vyzkoušejte to nejprve na sobě. Co nabízí trh, to může být pěkný hnus! Ale kšeft je věc svatá! *sok*​ Já, osobně, si nedovedu představit vůbec nic, co by zubní káme, tedy usazeniny, mohlo změkčit, aniž by živému organizmu neublížilo.

Ohodnoceno: 0x

Od: astik
Datum: 20.06.17 22:00

Já si zajdu k zubaři, když mám problém, ale můj pes je na to už starý. Doporučil mi to vet, ale 770Kč se mi za to dávat nechtělo. Na netu je to levnější. Ale potřebuju vědět, zda to opravdu funguje. A mořská řasa ničemu neublíží - je to přírodní. Doufám.

Datum: 20.06.17 22:22
Řasa neublíží, ale pochybuju, že pomůže. Tedy mimo vycucání peněženky

Datum: 21.06.17 08:10

Řeším to teď taky, máme stejné plemeno psů s dcerou a ona to pro své psy používá a problém se zubním kamenem nemají. Já řasu nepoužívám a můj hafík má zuby hrozné. Jdeme právě na ultrazvukové čištění a možná i trhání. Je ještě docela mladý, tak mu uspání snad moc neuškodí. Pak mu tu řasu zkusím dávat.

Myslím si ale, že mořská řasa nepomůže při odstranění zubního kamene, ale možná působí trochu preventivně.

Od: pb®
Datum: 21.06.17 11:19
A krmíte kosti? Psi co mají možnost kousat kosti zubní kámen nemají. Tchánův bernardýn, co byl celý život krmen kostmi-nejenom pochopitelně, byl ve 13ti letech utrácen (ochrnul na zadní nohy) a zuby krásné bez kamene. Navíc není třeba psa vždy uspávat. Pokud je naučen a je šikovný veterinář, zvládne odstranit kámen háčkem. Absolvovala jsem tohle v lednu s čivavou od švagrové. Nikdy se na odstranění kamene nemusela uspávat.

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.