Chov koni v obytne zone

Od: Datum: 18.06.17 21:30 odpovědí: 13 změna: 20.06.17 14:30
Dobry den, mam Rd a na leve strane je louka sirka cca 40 m delku nevim vedle ni stoji dalsi rd. Vlastnik se rozhodl pronajmout pozemek na pastvu koni. Nemam nic proti konikum ale ten zapach a mouchy atd. To se proste v tom parnu neda vydrzet. Navic deti se koni boji a nechcou ani chodit na zahradu. Se sousedem neni domluva. Dokazal by mi nekdo poradit s timto problemem? Bydlime v zastavbe rodinnych domu(obytne zone,ctvrti)Navic trava presahla delku cca 1,2 m a prorusta nam plotem.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: kone
Datum: 18.06.17 21:36

Na vašem Obecním/Městském úřadu si zjistěte, zda vaše lokalita je schválena pro chov zvířat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.06.17 21:59

U nás se před lety řešil podobný případ, jedni lidi si na zahradu v obytné zóně pořídili kozy a sousedům to tak vadilo, že do pár měsíců byly pryč. Tak dlouho si stěžovali, až to bylo nařízeno z úřadu, aby kozy dali jinam. A taky, i kdyby koně nesmrděli atd., správně by zvířata neměla mít možnost chodit až k plotu zahrady souseda.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pest®
Datum: 18.06.17 22:48
avatar
Ufff, to vážně ten kůň tolik smrdí, to se děti nedají naučit ke zvířeti? Proč tedy mít domek se zahradou a nebydlet raději v paneláku? Řešení asi moc neexistuje a když tak si myslím ze se otočí proti vám. Já jsem v tomhle na druhé straně barikády, koukal jsem na pole, vzali mi ho, dostal jsem náhradu a postavili mi do výhledu baráky a nyní všichni řvou ze nechtěji aby byl v ulici traktor...já je nezval... :-D
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 18.06.17 23:14
avatar

Kůň není žádné agresivní zvíře.

Proč by se děti měly chodit bát na zahradu? Vždyť píšete, že tam je plot a nakonec i tráva 1,2 m vysoká. Takže kolik těch koní tam je? Že to ani nespásli?

A jestlipak po nich někdo uklízí? Měl by tam být přistaven nějaký valník a koblížky na něj dávat a odvážet je. Co by za to někteří zahrádkáři dali, aby měli zdroj.

Každopádně chov koní ve větším je určitě ideální někde na kraji vesnice, s výběhem, se stromy. Mají tam vůbec ti koně vodu, stín, ustájení?

Poukažte na to, jestli se koně netýrají a podobně. Odbor životního prostředí, veterinární správa. Zjistěte si, jak dlouho tam ti koně budou. Možná, že to je jenom chvilková záležitost.

Není nic hezčího, když k vám kůň přijde a vy mu nabídnete z dlaně mrkev, jablko, nebo tvrdý chleba. Ale některé koně se nesmějí krmit, takže raději s dovolením.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lego®
Datum: 18.06.17 23:39
avatar

To jsem na vsi nebo ve meste?
Na kterou zahradu nechteji deti chodit kdyz je tam plot?
Neco se resilo na http://www.equichannel.cz/forum/diskuze/1325213
a nejhorsi je kdyz mestakum vadi vesnice http://www.ifauna.cz/drubez/n…il/996257/odhlucneni-kokrhani .

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.06.17 08:30
Chtel bych videt vasi reakci. Ja mam 10m od plotu terasu a bazen a je to velmi prijemne kdyz cichate ty kone a otravuji vas mouchy a ruzna havet. Ale Vam to proste nevysvetlim to plati i pro ty odpovedi vyse. Nejsem mestak v dome bydlime od zacatku. Navic me se.e kdyz ti Kone nemaji vodu ani pristresek. Ale to asi nechapete...
Datum: 20.06.17 08:34

Asi vám víc vadí ti koně, než nedostatečná péče o ně - ale jestli jsou chováni (podle vás) v nevyhovujících podmínkách, kontaktujte příslušnou veterinární správu. Ta kontroluje chovy a šetří případné týrání zvířat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.06.17 10:15

Netuším odkud jste, ale budete mít asi velké problémy se koní zbavit. Jedině se pokusit domluvit s obecním úřadem. Jinak Praha 10 vilová zástavba a pán tam má 3 koně, asi 8 koz, 6 ovcí, husy, kachny a slepice - sousedi trpí smradem i mouchama a leta se snaží toho zbavit - bez úspěchu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lego®
Datum: 20.06.17 11:29
avatar

To jsem vzdycky chtel, rybnicek a kone hned u baraku. Zit na ranci jako cowboy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.06.17 09:32
avatar

Příbuzní měli dva koně v zahradě za rodinným domem taky téměř ve středu obce. Zahrada nebyla moc velká, oplocená, přes den koně dávali mimo zahradu do ohrady na pastvu. Koblížky doma i v ohradě sbírali, ale přesto v létě koníky smrděli, tak jak každé větší zvíře. Měli to zjištěné na hygieně, že to není proti předpisům, ale někteří lidé kolem si stále stěžovali, takže si koupili pozemek téměř na samotě a mají klid :)

Pokud koně nebo i jakékoliv jiné zvíře smrdí hodně, zavolejte si hygienu, ať to prošetří.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 19.06.17 11:31
Tchán chová 4 koně(a prase, holuby, kachny, slepice, bažanty, králíky) ve vilové čtvrti v Praze! O vše se stará tak, že je to na hranici týrání. A když jsem se na úřadu anonymně informovala, jak je to s čistě obytnými zónami a chovem velkých hospodářských zvířat, bylo mi sděleno, že čistě obytné zóny, kde byl chov velkých hosodářských zvířat zakázán, byly zrušeny a nic tedy tomu nebrání. A že lze chov zrušit jen přes veterinu. Třeba máte v obci jiné podmínky, ale ani v Praze není nic jako obytná oblast se zákazem chovu velkých hospodářských zvířat, tedy alespoň na Praze 4. Navíc jsem si jistá, že ani netušíte, co to je zápach ze stájí. My totiž máme stáje a valník s hnojem přímo pod okny. Tak do 10m od ložnice a kuchyně. A jelikož se kydá jen 1x týdně, je to opravdu síla. Mně hnůj nevadí, ale takhle uleželý byť od koní fakt smrdí. Ale co, boj s příbuzným to je boj s větrnými mlýny a nakonec člověk si zvykne na všechno.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: rv
Datum: 20.06.17 09:44

Taky máme za plotem sousedovy koně. A jsou to smraďoši. A natahovali se přes plot, který ničili, když nám ožírali stromy a keře. A sousedé nezvládali opravu a údržbu elektroohradníku. Tak jsme za své peníze instalovali elektrický ohradník vlastní. My zas máme smradlavé kočky, které kadí všude do záhonů. A k bazénu jde při vhodném větru smrad od slepic. A na jaře prach z polí, kde zelináři připravují pole a v létě zdálky všude lítá prach z obilí. A ještě na jaře nám do bazénu padá pyl ze stromů, pak spusta mravenců, když mají rojení a spousta chroustů. A teď medovice z lípy, že pod ní nic nemůže být. A nějaký penzista v dáli celé víkendy pouštěl na plné pecky rádio s dechovkou Ten už asi umřel. A přece je lepší být na vesnici, než ve městě. Sousedovi sbíráme tvrdé pečivo pro koně, děti jim občas utrhnou trs trávy a na oplátku si odvezeme hnůj do kompostu.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: mon
Datum: 20.06.17 14:30

Pokud nemají koně odpovídající péči, tak zavolejte na veterinární správu, měli by to řešit. Btw co já bych za to dala mít souseda, který má koně. :)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.