Kočky - ovlažení ve vedru

Od: ® odpovědí: 6 změna:

Zdravím všechny,

sice už to není uplně aktuální, protože se trošku ochladilo, ale přesto by mě tak zajímalo.. Máme dva kocourky a teď v období velkých veder má mamka pocit,že je třeba je ovlažit, asi tak 2x denně je otírá mokrým hadrem, nebo ho ždíme, té jedné to asi docela vyhovuje, druhá se netváří moc spokojeně :D Mě spíš tak napadlo, jeslti jim to nemůže nějak uškodit, přeci jen je to pro ně náhlá teplotní změna.. pochybuji, že třeba v přírodě by kočka sama dobrovolně lezla do vody kvůli osvěžení, spíše se snaží minimalizovt pohyb a být někde ve stínu.. Co si o tom myslíte? Může to být pro koččiky úleva, nebo by bylo lepší jim takové ovlažení odepřít? ,,Chladíte" vaše domácí mazlíčka nějak když jsou taková vedra?

Děkuji za odpovědi :)

6 odpovědí na otázku

 

 


2x
avatar ben

Dobrý den, zvíře není hloupé, tak si poradí samo. Ovšem, když jsem měl pejska, tak ve vedru dostal k olizování kostky ledu - to měl rád, protože pes se potí přes jazyk. Namočení nesnášel. Hlavně to chce stále dávat čerstvou vodu k pití. Zdravím!

 


2x
avatar 72mona3

Stačí si najít, jak se kočky ochlazují - rozhodně ne povrchem těla ;)

Zrychleně dýchají, uklidí se do stínu...netřeba nic vymýšlet. M.

 


2x

Kočka je pouštní zvíře, teplo má ráda, jsou známy případy, kdy třeba leží na horkém topení, až jí to spálí srst. Nemám pocit, že by mým polodlouhosrstým kočkám bylo v domě horko. A to tu máme klidně i 30°C. Kočky i leží a spí na přímém slunci. Ne že by kočkám horko být nemohlo, může, pozná se to tak, že dýchají s otevřenou tlamou jako pes. V tu chvíli už je chlazení na místě. Jinak bych je nechladila. Dala bych jin na vybranou, do mrazáku nachladit gel do přenosných ledniček, nebo vodu v pet láhvích a to bych jim někam dala, budou-li mít potřebu, ať si k tomu jdou.

Navíc nevím co kdo má s velkým teplem, letošní teploty jsou příjemné, střídá se pár dní tepla s pár dní ochlazením, celkem pravidelně prší. Před dvěmi lety to bylo teplo, když bylo měsíc okolo 40°C a týdny ani kapka.

 


1x
avatar suzymon

Rozhodně nijak nechladit kočku. Ta si sama najde místo kde jí to vyhovuje. Já vidím svého kocourka rozplácnutého na betonu u baráčku, kam praží slunce jako čert. Když toho má dost, tak vstane a jde si lehnout do stínu. A jestli mluvíte o bytě, je to samé. Kočka si sama najde místo kde jí je dobře. Nějaké máčení jí teda vůbec neprospěje.


Pokusím se to mamce nějak vymluvit, kdyžtak ji odkážu na reakce tady z poradny, protože sem hned říkala,že se mi to moc nezdá :D I když to myslela asi dobře, ale stejně sem si říkala chudáci kočky :D vlastně kocouři :)

Některé kočeny si rády lehají na dlaždice. Ty moje třeba *palec2* byla jsem překvapená, ani moc nevylehávají na sluníčku, moje seniorka ho dost vyhledávala a tyhle "nové" vůbec.

 

 


 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]