Kocour kálí mimo zachudek

Od: Datum: 19.05.17 20:29 odpovědí: 5 změna: 20.05.17 19:48
Dobrý den, chci se s Vámi poradit o problému, který má nás kocour. Již více než měsíc kálí mimo zachudek a močí taktéž. Jelikož trpěl od loňského roku svrabem, tak nám veterinář doporučil česnekové kapky, které hubí parazity v těle. Jelikož ovšem kocour tyto kapky cítí v jídle, nelze proto mu je podat jinak, než přímo do tlamy. Může se nám takto mstít, nebo na jiný problém ještě, třeba psychický? I když se s námi mazlí a je rád v naší přítomnosti, tak často vyskakuje na horní část dveří, kde je schopen strávit třeba 5 hodin.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.05.17 21:43

Kocourek se vám skutečně může mstít za "vnucování těch hnusných kapek". Poraďte se s veterinářem na přerušení (pokud je to možné) a když problém zmizí, je to jasné.

Kocourek také může mít nějaký jiný problém, může být ve stresu (to může být podáváním těch kapek) nebo mnohdy stačí, když v domácnosti dojde k nějaké změně (nové zvíře, příchod dítěte do rodiny, příchod jiného partnera paničky, ale třeba i přestěhování nábytku jinak, než byl kocourek zvyklý).

Tohle ovšem nikdo z nás není schopný na dálku posoudit.

Také mohu doporučit webovky www.modrykocour.cz, které se kočkami docela pěkně zabývají.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 19.05.17 21:45
avatar

Kupte mu jiný záchůdek, větší, prostornější, dejte na jiné místo, vyměnte stelivo-jiná značka.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 19.05.17 22:19
avatar

nevím zda-li to může být msta,ale vždy se toto vyléčilo tak že párkrát se s nimi (kočka,kocour ,či pejsek) vytřely jejich exkrementy a bylo to .Jednou dvakrát a vícekrátr to neudělali, jen s tím,že tenkráte šlo jen kó krabici a obyč popel!

A jen tak mimo svrab je vnitřní parazit?ode kdy? Svrab způsobuje zákožka svrabová a ta žije v pokožce a lečí se mazaním speciální mastí postižených míst.I když kočky někde onemocněli svrabem, tak se ji pomohlo jinak ,ale dnes je toto nehumánní tak to nebudu psát.A žádný veterinář NIKDY nedal žádné česnekové kapky!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.05.17 23:54
avatar

Kočka nemyslí dopředu tak, že by plánovala pomstu (vy*eru se vedle, ať si to taky užijou). Ani se jí to nelíbí, nemá z toho potěšení, má ráda čisto. Takže zbývá zdravotní problém či vámi nepochopený vzkaz. Samozřejmě ho mohlo rozladit "týrání" ve formě kapek ( také jsem se ještě nesetkala s česnekovými kapkami proti svrabu *nevi* ), ale stejně tak to může být nespokojenost s něčím naprosto jiným. A s čím, na to musíte přijít. M.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.05.17 19:48
avatar

Proklikejte, třeba nějakou dobrou radu najdete: http://www.modrykocour.cz/ Pod titulkem je i několik oddělení, kde odpověď jistě najdete.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.