Chovatelská stanice morčat

Od: Datum: 19.04.17 12:06 odpovědí: 4 změna: 24.04.17 10:58

Dobrý den, pmáme v plánu si pořídit dva samečky morčete. Chtěli bychom poradit "nejlepší" chovatelskou stanici morčat nebo aspon stanici, ze které jsou morčátka vždy vymazlená? Děkuji ;)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ruze®
Datum: 20.04.17 23:36
avatar

Nezlobte se,ale nedovedu si dost dobře představit,,vymazlené morče,,? Ještě tak kotě nebo štěně.Morčata se běžně prodávají jako krmivo pro hady a kdyby byl chovatel,který by měl desítky nebo stovky morčat,těžko by se asi jednotlivě s každým mazlil.Kupte si mládě klidně ze Zverimexu a vymazlíte si ho k obrazu svému. Pozor na dvě samičky,my měli dokonce 2 z jednoho vrhu a nesnášely se,kousaly se a rvaly ,,jako koně,,!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.04.17 14:10

Chovatelská stanice s vymazlenými morčaty neexistuje. Kdo to množí ve velkém, tak nemá čas se jim věnovat. Někdy jsou v prodeji i malá morčátka od normálních chovatelů, ale je to málokdy. Také jsme před lety měli "chov" - 2 holky a kluka. Když jsme chtěli mladé, byli dohromady, po určité době jsme kluka dali pryč a čekali na malinká morčátka. Bylo to moc krásné, novorozená morčátka mají rovnou chlupy a nejsou holá jako králíci. Pak jsme ty malé - až povyrostly, někde udali do Zverimexu. Po určité době jsme s chovem skončili, protože bylo morčat dost a nechtěli nám vzít ani domluvené. Nakonec jsme je teda udali, ale teď už máme jen jednu holku na dožití. Jinak morčata jsou velmi individuální, dvě holky se většinou neperou, ale dva kluky dohromady v žádném případě! Budou si konkurovat a bojovat o pozici. Zkuste koupit jednu a za nějakou dobu další holku, ta mladší bude nová a měla by tu starší víc respektovat a tudíž by se měly snášet v pohodě.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 22.04.17 09:02
Chovatelská stanice přece neznamená, že to někdo množí ve velkém, ale že jeho odchovy mají rodokmen a účastní se se svými zvířaty výstav. A to morčata ze zverimexů nebudou. Známá měla chov. stanici, ale už nechová. Zkuste navštívit některou výstavu nebo se informovat na klubmorcat.cz
Ohodnoceno: 1x
 
Od: del
Datum: 24.04.17 10:58

Chovatelské stanice morčat samozřejmě existují a upřimně nevidím důvod, proč by nemohlo být morče vymazlené.
Naopak bych si nikdy nekoupila morče (vlastně žádné zvíře) ve zverimexu. Nevíte odkud jsou, co mají za sebou, ani jak jsou vlastně staří.
Mám dvě morčata z CHS - s rodokmenem. Oba jsou vymazlení, jsou kontaktní, rádi se mazlí. Když jde někdo okolo, tak na sebe upozorňují. A světe div se, jsou to dva samci a žádná šarvátka (větší ani menší) neproběhla a to mám pocit, že mají už přes 4 roky, ale přesně nevím, musela bych se podívat do papírů.
Jinak pokud chovám morčata, nikdy bych je do zverimexu nedala. Chci mít přehled o tom, kde skončila, jak se mají. Nezlobte se, ale šoupnout je do zverimexu je tak trochu "zbavím se zodpovědnosti za to, co na svět přišlo mojí vinou/přičiněním".
Já občas chovatelce pošlu fotky, zprávu o tom jak se mají - a i po těch letech si je pamatuje a vždy odepíše.
Za sebe pokud můžu doporučit, určitě pořiďte hladkosrsté morče. Moji dva jsou dlouhosrstí - peruánci a ta péče o srst je někdy fakt o nervy :D

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.