Usmívá se můj pes?

Od: Datum: 15.04.17 10:26 odpovědí: 15 změna: 21.04.17 15:48
Ahoj, je možné že můj pes (fenka) pochopil, že se my lidé usmivame a používáme k tomu zuby? Ona totiž když se chce mazlit, opře se a packou do vás začne šťouchat a u toho ceni zuby. Ale kdo by nevěděl a neznal jeji laskavou povahu, tak by myslel že to je výhrůžné cenění. Setkali jste se s tím?
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.04.17 10:52
avatar

My, lidé, komunikujeme hlavně slovně. Zvířata komunikují celým tělem. Postoji, polohy, jsou signály toho, co pes říká. My, lidé, jsme natolik zpupní, že si toho nevšímáme. Vnímáme jen to, co je očividné. Vrčení, štěkot, cenění zubů. Ale je potřeba vnímat každý signál komplexně. Je důležité, jak má pes postavené uši, ocas, celou hlavu, hřbet.*palec* Je dobře, že sis uvědomila, co tvůj pes dělá při výzvě ke hře. Jestli tě to zajímá, poklikej a zeptej se strejdy Gůgla na neverbální komunikaci psů. Všimla sis, že kočky mají jiné signály (třeba vrtí ocasem, když zuří a pes se vrtěním směje), proto se nemají rádi. Své kočce, ve své domácnosti, se naučí rozumět, ale venku, v trysku to nějak nestíhá. :-D Moje Dorka při hře strašně vrčí a tváří je jako vlkodlak. Stačí ale kouknout na ocásek a člověk pochopí, že se směje hodně. Kdo jí nezná a nerozumí signálům, tak raději couvne.


doplněno 15.04.17 10:56:

Tenhleten postoj, ten je jasná výzva ke hře. Ale všimni si, jak to štěně si není úplně jisté, jestli by se raději nemělo bát.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 15.04.17 12:26
avatar

Tvůj pes tě spíš napodobuje, protože zvířata se nikdy nesmějí čumákem.

Někdy si všimni nenápadného detailu : Kdo se skutečně směje, ten se směje hlavně očima. I kdybys v tu chvíli z něj viděla jen oči, poznáš že se na tebe směje. Ať je to kdo chce, člověk nebo pes.

Dobře je to vidět u prodavaček nebo u stolu v bance, když je trochu frmol. Prodavačky nebo operátorky v bankách se na tebe sice zdánlivě usmívají, ale v očích mají takový ten známý otrávený výraz. V tu chvíli nejsi vítaný zákazník, ale problém, který se musí řešit.

Já žiji celý život mezi kočkami a poznám kdy se na mě kočka směje, kdy se nesměje nebo kdy nemá na legrácky náladu. Poznáš to i ty na tvém psovi, až půjdeš někam ven. Dívej se mu na oči. Tam má napsáno koho rád vidí, kdo je mu fuk a koho by raději neviděl.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: soody
Datum: 16.04.17 11:11
Děkuji vam za odpověď, i od babkazov. Ja vim, že se směje, očima, ale i vrtí ocáskem. Jen mě zajímalo, proč na mě u toho tak děsivě cení zuby, i když se právě že usmívá :)
Datum: 16.04.17 12:40
avatar

Zdravím. Já vám asi trochu zkazím radost. Pes se skutečně umí smát. Ale ne ve chvíli - když se chce mazlit, opře se a packou do vás začne šťouchat a u toho ceni zuby. V prvé řadě, pokud se takto pes vnucuje (může packou na sebe upozornit, ale s nejistým tázavým pohledem), nerespektuje vás jako vůdce, spíš jako sobě rovného. Pokud si u toho troufne ukázat zuby, je to projev dominance. Je to: pojď si mě všímat + zuby => nebo uvidíš. Pokud poslechnete a půjdete se mazlit, pejsek se za párkrát utvrdí v tom, že to tak musí být kdykoliv on chce. Tak se to časem změní na čistou dominanci. Jak si troufnete nejít, přidá časem zavrčení, a pokud u toho šťouchání začne krčit "nos", chystá se rafnout. Na mávání ocasu nehleďte. Tím v takovýchto případech jen přidává "pohyb" kterým na sebe výrazněji upozorňuje. Pejsek se směje jindy. Impulz k mazlení by měl vycházet od vůdce - od vás. Pak by měl být pes rád, akci se podřídit, plně se uvolnit, a to je ta chvíle, kdy se pejskům zvednou koutky => smějí se. Ale zuby, krom špičáků a některých spodmích stoliček, jim nejsou vidět. Pokud pes cítí naprostou odevzdanost, podřízenost, vzájemnou lásku a důvěru, dostaví se pocit blaženosti, při kterém pejsek do úsměvu vypustí koutkem tlamy jazyk a užívá si přízně vůdce smečky. Ale na to, jak se to děje u vás, pozor. Je fajn, že s vámi pejsek komunikuje, ale nesmíte ztratit vůdcovství. Jak se začne vnucovat, nebo dokonce ukáže zuby, rychle vstaňte a bez řečí a očního kontaktu jděte jinám, třeba se podívat z okna. Pak si pejska zavolejte a teť už se s ním můžete šmajchlovat. Teť se mazlíte proto, že to chcete vy, ne že to chce on (u vás ona). Ida

Ohodnoceno: 6x
 
Od: soody
Datum: 16.04.17 14:47
Neznáte její povahu, dominantnost ji chybí a zavrčet umi jen na druhou fenu a to kvůli jídlu. Máme ji od pana, ktery se nechoval spravne k ni ani k její matce. Vlastně je hodně citlivá a i když by ji někdo začal ubližovat, jen se prevali na zada a podda se. Je to oříšek foxteriera s čím si, takže to hádám na její intigenci, protože chytrá opravdu je. Děkuji jinak za váš názor.
Datum: 18.04.17 15:22
avatar

Pro Figurek: je řeč o velice citlivén a nebojím se říci, poznamenaném psovi, který při prvním projevu agrese, se obrací na záda. O nějakém tisknutí k zemi, nemůže být ani řeč! Je to jako kopat do někoho, kdo se vzdává. Je to nepředstavitelně hnusné. Tohle bych udělala snad rotvajlerovi, kdyby se proti mě obrátí. Fuj!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.04.17 08:14
avatar

Hm. Váš názor je trochu mimo. Vy opravdu nevíte co se dělá se psem, který na vás začne něco zkoušet? Třeba když přijdete někam na návštěvu kde mají psa a on po vás začně šlapat? Zpacifikujte ho hned. Stačí chytit ho za krk těsně za hlavou, silou ho přitisknout čumákem k zemi a chvíli podržet. V tu chvíli jste pán a velký šéf.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: mp*
Datum: 18.04.17 14:22

A to je přesně to co nesnáším, někoho vychovávat, přitisknout čumákem k zemi ( ale funguje to moje babička takto naučila svého pejska čůrat jak má je to trapné)

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 18.04.17 13:17
avatar

Zdravím. Soody, ráda bych vás varovala. Vaše fenečka - laskavá x nelaskavá, i když je malá vzrůstem, není dítě! Je to zvíře, šelma, dokonce masožravá šelma, která má v sobě 90% vlka a jen 10% domestikace. To znamená 90% genů, instinktů a vzorců chování a 10% změn vyšlechtěných člověkem. Takže pokud člověk dokáže být v očích svého psa vůdcem jejich lidsko-psí smečky, jeho pes se přerazí, aby vyhověl a byl platným členem své smečky. Ale jeho 90% vlčích genů se snaží o co nejvyšší post v hierarchii této smečky. Pokud si pes snaží na svém člověku cokoliv vynutit a dokonce ukáže zuby, nevychází to z oněch zdomestikovaných 10%, ale z těch 90% vlčích. Takže nehledejte v chování vaší feny lidské vlastnosti, naučte se rozumět jejím vlastnostem psím a plně je ovládat. Láskyplně, nezákeřně, lidsky, ale po psím. Naučte se komunikovat se svou fenkou, ale po psím, lidské vlastnosti sem nepleťte. Pak budete vůdcem, vaše fenečka vás bude ctít a milovat tak, jak to dokážou jen psi, potažmo vlci. To, jak s vámi zachází, svědčí o tom, že vás má na háku. Jak se v tom utvrdí, bude zle. Začne být nepřátelská k ostatním členům rodiny, později i všem cizím, začne všechny napadat a vás si bránit. Ne před všemi bránit svého vůdce, ale si bránit svého otroka, svůj majeteček. A na to pozor.

Předpokládám, že jste dospělý. Pokud jste dítě, musejí toto ohlídat rodiče. Ida

Ohodnoceno: 1x
 
Od: soody
Datum: 19.04.17 22:20
Děkuji za názor, jsem dospělý, ona to nedělá jen na mě. Největší vztah má asi k otci, co že je hlava rodiny, takže když přijde domů, tak je schopna i vyskat radosti a skace dokola. Nikdy nekousla ani nezautocila na jinyho psa nebo fenu. Jediný co ji zajímá je balonek a mazleni. Ale když my na mazleni nemáme naladu, přijde a nejdřív stouchne packou. To když ignorujeme tak ona jen kouká, mrska ocasem a doufá že si ji začneme všímat. Když však otočíme hlavou k ní a promluvime, ona se začne "smát". Otec byl psovod a i když psům hodně rozumi, neví proč to dělá. Víme však že je opravdu přecitlivěla a na nás upjata a opravdu inteligentni.
Od: ccc
Datum: 19.04.17 22:53

Soody, myslím si, že je to úplně normální výraz tohoto daného psa. Jestli si někdo myslí, že psi se neumí smát tlamou, tak ať si to myslí. S dominancí to nemá žádnou souvislost, ačkoliv "odborníci" se vám to snaží vnutit.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: mp*
Datum: 18.04.17 14:17

Psy nesnáším pro jejich smečkovou povahu (že by by to bylo třeba tím, že třeba dneska si chceme zvolit toho nejhoršího vůdce smečky (kriplové se najdou všude). Povaha koček je mi daleko bližší - Já pán - ty pán. Samozřejmě že když je krmím, tak asi vědí. Ale nikdy bych toho nezneužil. Tomu se říká Rovnost, volnost, bratrství.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.04.17 07:06
avatar

Přečti si, nejen tohle. http://www.labet.cz/psi-rec-t…chce-vas-chlupac-rict-p82916/Je to velice zajímavé, ikdyž tvůj pes má svaly v "obličeji" jinak postavené, jinak mu fungují.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.04.17 11:50
avatar

Dobrý den. Můj pes se usmívat umí. Asi jako ten na reklamu Dentastix, která běžela kdysi dávno v TV. Dělá to, když se stydí, nebo když má radost, že jsem přišla domů, nebo se vrátil někdo z jeho smečky. Není to obvyklé cenění zubů ze zuřivosti, je to prostě jeho úsměv. Proto věřím, že i váš pes se umí usmívat. ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: astik
Datum: 21.04.17 15:48

Tak strejdův pes měl opravdu "široký" úsměv*smich* Stačilo mu říct, aby se usmál a nádherně a velmi rozradostněně na vás vycenil horní zuby a málem vás uplácal ocasem - byl šťastný a my s ním.

Občas hlídám "belgičanku" a ta, když mě vidí, řítí se ke mně a směje se a směje se... (vycení horní zuby), má prostě ohromnou radost. Takže ano, pes se umí smát na celé kolo*smich* Jinak většinou ostatní psi se smějí očima, výrazem ve tváři i celým tělem - to dělá můj chlupáč. :)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.