Línání psa - pomóc

Od: Datum: 15.02.17 10:37 odpovědí: 10 změna: 17.02.17 00:54

Vzala jsem si z útulku psa,křížence a hrozně líná, chlupy všude, jsem z toho už nešťastná, ale nedokážu ho dát pryč,je jinak hodný.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.02.17 10:43

Vyčesávat jste zkoušela? Línat nepřestane, ale ty chlupy nebudete mít všude

Máte psa doma? Asi je to u některých normální, slyšela jsem - snad to někdo potvrdí. A za další, jak dlouho jej máte? Když je pes nejdřív venku (v útulku) a pak doma, zákonitě začne ze změny teploty línat.

Ohodnoceno: 0x

Od: bylinka
Datum: 15.02.17 11:25

Vyčesávám ...budu muset vícekrát,doufám,že je to tím příchodem jara tak intenzivní, pak to snad poleví.

Od: annaa
Datum: 15.02.17 10:58

Každý pes dvakrát do roka líná. Línání v předjaří je horší, protože shazuje hustou zimní srst. Urychlíte to častým vyčesáváním a také pomáhá přidávat do žrádla lososový olej a biotin. Do tří týdnů by měl být přelínaný.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 15.02.17 13:46

Pokud žije v bytě, tak ztrácí srst celý rok.

Datum: 15.02.17 11:45

Asi to, co vám poradím, bude vypadat nedobře, ale mám to po desetiletí vyzkoušené, funguje to nejlépe ze všeho. *hej* Vezměte si plátek z pilky na železo a tím ostřím ho hlaďte. Netlačit! Netahat! Jen hladit. Po směru i proti směru růstu chlupů. Bezpečně vytáháte úplně všechno. I to, co by vypadlo až zítra. Ten plátek je dlouhý a do ruky nešikovný, můžete ho ohnout, zlomit a část zabalit, ať si neodřete dlaň.To všechno musíte dělat venku, nějakou igelitovou tašku při ruce, protože těch chlupů je nesmírně velké množství. ;) Možná, když vám to půjde, vazkoušejte vytrimovat. Mezi palec a ostří vzít chlupy a páhnout. Nedržet příliš pevně. Co má vypadnout, to zůstane. Nevyrvete silou z kůže. Vyzkoušejte a napište!

doplněno 16.02.17 07:09:

Já jsem používala na knírače plátek napůl rozřízlý a mezi nimi podložku. Ostří tím bylo zdvojené. Tužka je pro srovnání velikosti.

Ohodnoceno: 4x

Od: bylinka
Datum: 16.02.17 10:05

Moc děkuji za radu a foto,vyzkouším to.

Datum: 15.02.17 12:14

To jste neviděla, jak to vypadalo u mýho pejsana. Když shazoval svou první zimní a zároveň štěněcí srst...To jsem se ráno probudila a po celém bytě bylo bílo. Doslova. Trvalo to v takové míře tři dny pak už to asi bylo v normě. Nebo mi to tak aspoň připadalo. Rozhodně by mě ani nenapadlo zmiňovat se o "dávání pryč", i kdyby to tak mělo být trvale.

Česat česat česat. Dodávat vitaminy. Ostříhat, pokud je to ten typ. Vydržet. Vše už bylo řečeno nade mnou. M.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 15.02.17 16:31

Pes šeltie, to byla pohoda, kocour to je prostě byt chlupatý a češu ho i 2x za den, češe se rád. Pokud je na chalupě, nelíná téměř vůbec. Prostě jsme si zvykli.

Od: alinna
Datum: 16.02.17 10:26

Blíží se jaro, je normální, že pes líná, každý den ze psa vyčesávám chomáže chlupů, z retrívra už mám skoro labradora. Po nějaké době se to zmírní.

Datum: 17.02.17 00:54

Mám křížence Německého ovčáka s jezevčíkem. Jen pro upřesnění- nevypadá špatně, je to jen menší vlčák. Jak ten líná. Celoročně a dvakrát ročně ještě shazuje sezonní srst. Co nadělám. Chlupy všude.

Ohodnoceno: 1x

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.