Vyřeší kastrace napadání našeho kocoura?

Od: Datum: 13.02.17 10:18 odpovědí: 6 změna: 17.02.17 17:08

Doma máme 2 kočky (kocoura + kočku). Pravidelně k nám chodí na návštěva dva cizí kocouři - za potravou + napadají našeho kocoura. Ten má ze soubojů různé šrámy, od natržených uší, vytrhané chlupy... jako poslední šrám bolavou nohu, na kterou někdy nemůže došlápnout, jindy ano.

Pojedeme k veterinárnímu lékaři, ale rád bych věděl, zda by kastrace našeho kocoura něco řešila? Dříve byl vždy zahnán do kouta, v soubojích prohrával, dnes kocoury zahání, rve se s nimi. Bez varlat - testosteronu se situace naopak nezhorší? Nebylo by lepší vykastrovat cizí kocoury?Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.02.17 11:36
avatar

Co bude nebo nebude po kastraci, toť otázka. Kastrací nevyřešíte vnikání cizích kocourů k vám. A o to jde především. Ani ne tak o hormony. I vykastrovaný kocour se dostane do střetu zájmu (dokonce i kočka). A kastrovat cizí? To byste se nedoplatili, přijdou další. M.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.02.17 11:59

V moment kdy vykastrujete svého kocoura, bude napadán od cizích ještě víc (bohužel vlastní zkušenost). Ostatní nekastráti ho budou brát jako méněceného. Lepší by byla kastrace cizích, ale můžou k vám přijít další nekastrovaní kocouři - vykastrovat všechny ve vesnici se vám asi nepodaří :D. Na vašem místě bych hlavně kastrovala kočku, aby u vás za chvilku nebyla kupa koťat.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: pb®
Datum: 13.02.17 12:37
V kočkách aby se jeden vyznal. Napadání to může vyřešit a nemusí. Znám dva kocoury, kteří nekastrovaní chodili domů dorvaní a kastrací se to zlepšilo. Ale máme v ulici nekastrovaného kocoura, co ho soustavně napadal kastrát. Nikdo vám nezaručí, jak to dopadne. Každopádně já bych vykastrovala všechno.
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 14.02.17 16:55
avatar

domnívám se, že situaci lépe vyřeší kastrování útočníků, tj. dvou cizích kocourů... jestli vykastrujete svého kocoura, kterého už teď ti dva cizí perou, budou ho pronásledovat o to víc...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.02.17 16:37
avatar

Náš kocour je vykastrovaný a na chalupě, když jde o kočku nebo domovské právo, rve se a strašně u toho řve. Má štěstí, že je větší než venkovní kočky a umí si respekt zjednat. Občas utrží nějakou ránu ale boje se nevzdává.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.02.17 17:08
avatar

Dobrý den, jak už tady bylo řečeno, nikdo neví, zda-li by to pomohlo, ale nejlepší by bylo, kdyby se vykastrovali všichni kocouři ;)... Protože když vykastrujete svého kocoura, tak sice už možná nebude mít náladu na rvaní se s jinými kocoury, ale ti cizí kocouři ho budou chtít napadat pořád ;)... Když budou vykastrovaní cizí kocouři, , tak je třeba bude chtít napadat váš kocour... Doporučuji vykastrovat všechny kocoury :).

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.