Pes se stále škrábe, co s tím?

Od: Datum: 07.02.17 08:53 odpovědí: 25 změna: 30.03.17 11:27
avatar

Dobrý den. Moje pesina se začala škrábat na uchu zvenku až do krve. Šly jsme k veterináři, v uchu nic nenašel, fenka dostala injekci asi proti svědění, roztok a mastičku. Nepomohlo, stále si škrábe boltec, oblast nad ocasem a na břiše - už tam má rudě poškrábaná místa. Na uchu má živou ránu, mažu mastičkou, ale zas si to rozškrábe. Žádného cizopasníka jsem nenašla. Asi měsíc už žere protialergické granule, nic se nezlepšilo. Nemáte někdo zkušenost, co by to mohlo být? Napadlo mě, zákožka svrabová?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: boba®
Datum: 07.02.17 09:11
avatar

A opravdu nemá blechy? My měli s fenkou totéž na podzim, měla úplně vykousaný flek do krve kolem ocásku a drbala se pořád. Má dlouhé chlupy, tak jsem blechy neviděla, až když jsem jí otočila na záda, byly na břiše. Koupala jsem jí asi asi 4x po sobě v šamponu proti blechám, sprejovala, nic platné. Až mi můj hodný pan veterinář přivezl tabletu proti blechám a bylo po problému. Udržuji ji v čistotě a zřejmě prý je chytla v parku od ježků.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.02.17 09:23
avatar

Díky. Blechy to nejsou, s těmi už mám zkušenosti ;) taky asi od ježka... tohle je ale jiné.

Datum: 07.02.17 12:15
avatar

Alergie? Velký problém "granulových" psů ... http://www.radiojunior.cz/jak…ci-alergickemu-psovi--1262938

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.02.17 12:19
avatar

To mě taky napadlo, proto jsem koupila kvalitní antialergické granule bez obilovin, po měsíci ale nevidím změnu k lepšímu.

Od: annaa
Datum: 07.02.17 16:24

Granule bez obilovin bohužel ještě neznamenají bez alergenů, bez ohledu na to, že to o nich prodejce píše. Mám alergika, alergie se projevuje právě škrábáním se. Obiloviny mu nevadí, vadí mu kuřecí maso a tedy i kuřecí tuk a vejce. Byl velký problém najít granule, které toto neobsahují. Je to skoro ve všech na kterých se píše hypoalergenní.

Je dobré napřed si zjistit co mu vadí a teprve potom vybírat granule ve kterých to není. Je možné, nechat si udělat testy, nebo zkoušet doma na vařené stravě, které z potravin snese a které ne.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 07.02.17 15:51
avatar

Musíte změnit značku granulí. Mi se Dorka škrábala po luxusních, samo maso. Nějaké holistické, dodavatel mi chtěl udělat radost. Po změně za normální, s kukuřicí, se za 3 dny škrábat přestala. *zed* Změňte granule a dejte, chudákovi, na chvíli límec, aby se mu kůže zhojila a neinfikovala se ještě dále. Jak je starý?

Ohodnoceno: 1x
 
Od: pb®
Datum: 07.02.17 16:48
Kromě změny granulí bych zkusila lososový olej. Potírat s tím postižené místo i dát psu do jídla. Mám kocoura, co se tak jednou dvakrát do roka začne lízat na břiše, až si na něm vylíže holá místa a posléze i mokvající strupy. Tohle vždy zabere, po pár dnech užívání lososového oleje přestane a kůže se mu zahojí. Můžete koupit levný v DM drogerii, 60 tobolek za 80 Kč, nebo speciální a dražší pro zvířata.
Ohodnoceno: 5x
 
Datum: 07.02.17 18:18
avatar

Opravdu alergie na kuřecí maso je poměrně častá. Stejně tak pozor na pamlsky či kapsičky. Ty obsahují různé "sajrajty". Žlázky zkontrolovány? Svrab (nejen ušní)? Teď už to může dokonce být jen psychické. *nevi* M.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 07.02.17 18:28
avatar

děkuji za vaše rady - právě jsme se vrátili od veterináře, který fence vymačkal žlázy pod ocasem - to prý je důvod, proč se škrábala nejen nad ocasem, ale i jinde po těle, z pocitu nepohody - dostala injekci, mast a límec ... snad se ucho teď zahojí

pb - děkuji za tip na lososový olej - ten se bude hodit :)

a omezím kuřecí maso...

Datum: 08.02.17 07:56
avatar

Mindo, dívala jste se, jak doktor ty žlázky vymáčknul? Naučte se to! Nebudete muset psa a kionec konců i sebe, stresovat návštěvou veta. Bude se to totiž opakovat. Čas od času je potřeba vymáčknout. Nebolí to, není to problém. Opravdu! *hej* pb, za ten typ na lososový olej děkuji.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.02.17 10:18
avatar

Babko, zdravím - nedívala jsem se, protože jsem musela držet fenku u hlavy, je poměrně velká, bojácná a bránila se... ale třeba mi poradíte, jak zacházet s límcem - je obrovský a když jí ho nasadím, trčí jí moc dopředu, je to v pořádku? ona nevidí a cítí se uvězněná, plazí se s ním po zemi, do všeho vráží a chce pomoct... tak jsem ho zas dala pryč...to je ona, bojácnej plašan *srdce*


doplněno 08.02.17 13:56:

nakonec jsem jí místo límce obvázala, snad to vydrží

Datum: 08.02.17 15:54
avatar

Mindío, možná, že uhlídáte, aby se neškrábala a nekousala. Já jsem všechno o límci zjišťovala tady na poradte.cz, když si Dorka vylízala operační ránu po kastraci. Nebo po operaci bulek ve vemínkách to bylo? Třeba uhlídáte. Psinečku za mě pohlaďte, chuděrku malou! . U veta se bojí všichni. I vlkodlaci.

*plac*My jsme dnes byly na veterině. Na holeni mívla takovou jako bradavičku-bouličku a ta se začala měnit, zčernala a asi dělalal nedobrotu, protože Dorka měla snahu vykusovat ji nebo vylizovat. Vet uspal, vyříznul, píchnul anitibiotika, dal ještě prášky na doma a dovolil mi, že můžu stehy vytáhnout sama, za 12 dnů, cvakla jsem 800. Teď Dorinka spí, občas se budí, ale už se nemotá, ikdyž se ještě nepostavila. Prozatím má nožku zavázanou a já se šla podívat, jesli je límec tam, kde má být, kdyby bylo, později třeba. Třeba ne, protože je to klunkr nepohodlný. Ale zase, funguje! Pes se k postiženému místu nedostane ničím.


doplněno 09.02.17 08:02:

Blanko, děkuji. ;) A máte pravdu ve všem. *palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.02.17 17:43
avatar

Dobrý den, chudák Dorka *plac*... Ať se brzy uzdraví !

Jinak s límcem nemám žádné zkušenosti, ale já si myslím že je v pořádku že to trčí a vy říkáte jako že nevidí? No trčet by jí to mělo jenom u tlamy, ale aby neviděla... To mi připadá jako nesmysl... opravdu netuším *nevi*

doplněno 08.02.17 17:45:

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 09.02.17 17:48
avatar

Babkazov, nemáte za co ;) *tanec* :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.02.17 00:46

My našim fenám koupili v lékárně normálně rybí tuk v tobolkách, dostávají každý den jednu a můžou se po tom utlouct.


doplněno 12.02.17 00:59:

Se svrabem máme taky zkušenosti. Měli jsme psa, který se začal škrábat kam si dosáhl. Vypadal jako by se někde serval. Večer jsem mu krvavá místa umyla a ráno byl zase samá krev. Veterinář nám ho 3 měsíce kortikoidama léčil na alergii, bez stěrů, vyšetření krve ... Až jsem jednou viděla pořad o dermatologii u psů. Ukazovali tam psa, který na tom byl jako ten náš. Tak jsem sháněla veta, který se tou dermatologií zabývá a našla jsem a dokonce u nás ve městě. Ten nám psa vyšetřoval hodinu a půl, vzal mu stěry z celého těla, prohlídl pod mikroskopem a zkonstatoval, že Dino má zánět kůže a svrab. Dostali jsme ATB, okamžitě jsme vysadili kortikoidy, s tím, že léčba bude trvat asi 6 týdnů. Na kontrole po 14 dnech doktor koukal jako blázen, protože svrab byl vyléčený, rány se krásně hojily ... Fakt tomu sám nevěřil, ještě mi na počítači ukazoval snímky stěrů se svrabem a těch nových. Zánět kůže jsme zvládli asi za 3 týdny. Jen Dino skoro třičtvrtě roku vypadal hrozně, protože ta nemocná kůže mu zčernala. On byl kříženec zlatého retrívra s kokrem, barva retrivra, stavba těla a srst spíš kokra, takže mu ta černá kůže prosvítala mezi chlupama. Ale nakonec odrostlo i to a byl ještě spoustu let fešák :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.02.17 12:15
avatar

Chudáček! Já bych z toho jeho krunýře byla asi víc na nervy, než ten pes! Chápu, že to má účel a smysl, ale vždycky jsem měla dominantní rasu a mí psi to nesnášeli a asi by se v tom brzy zbláznili. Co dělat, když to pes nepřijme, až z toho blázní? Záleží na povaze psa a vynalézavosti a času majitele. Já mohla být stále v jeho blízkosti a hlídat, aby si nesundal obvaz a nedrápal rány, ale někdo musí do práce, to si vůbec neumím představit s límcem, ani bez něj. Ale třeba existují i poddajní, přizpůsobiví a klidní psi, kteří se s tím smíří.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.02.17 17:03
avatar

Máte pravdu, záleží na tom, jestli ten pes je klidný a umí se s tím smířit. Třeba naše fenečka se nedokáže smířit s oblečkem, nebo i s háracími kalhotky. Vždy když jí to nasadím, tak stojí a ani se nehne :-D... Dělá uraženou :-D... No až když vidí, že nemám v plánu jí to sundat, tak se teda pohne z místa, jako kdyby říkala: No, když jinak nedáš :-D. Jo a už vůbec nesnáší oblečky s rukávky na tlapkách, vždy se snaží to ze sebe sundat :)...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.02.17 13:39
avatar

Opět zdravím vás, co jste mi tu radili - přece jen se mi nedaří fenku uhlídat, tak došlo na límec... má ho a leží tu jak hromádka neštěstí... koukněte na fotku, podle mě je na ni velký, drhne s ním o zem, nemá rozhled, do všeho vráží... ale co už, bude to muset vydržet

Datum: 10.02.17 14:43
avatar

No jo no, límec je trošku větší :-D... Musí to vydržet chudinka *plac*... Ale jde o její zdraví ;). Větší chudák by byla, kdyby to ucho měla stále víc a víc rozškrábané :(;).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.02.17 10:52
avatar

Fakt, má ten límec velký. Stačil by menší. Je to pro ni nepříjemné a stresující, ale co už?! Alespoň týden by to měla vydržet. *mala* Příště se budu muset veta zeptat, jestli na pejska fungují takové prášky proti svědění, jako je Dithiaden, Zodac a tak. A taky kolik.


doplněno 11.02.17 16:31:

Annaa, s těmi kortikoidy nemáte zas až tak pravdu. http://www.vetonline.cz/svedeni

Já jsem brala kortikoidy mnoho let. Bez nich bych se vůbec neobešla. Kde se imunita obrátí proti vlastnímu tělu, kortikoidy jsou velikým přínosem. :( Jasně že mě to netěšilo, ale co už?!


doplněno 12.02.17 07:50:

Annaa, tak se vlastně shodneme na tom, že správná diagnoza je nad zlato, stříbro i drahé kamení. Že? ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: annaa
Datum: 11.02.17 13:44

Některým tyto lidské léky pomáhají, jiným ne. Je to potřeba vyzkoušet. Mému spolehlivě zabírá Dithiaden, dávám na radu veta ½ tablety ráno a ½ tablety večer. Můj pes má 20 kg. První půl tableta ještě není znát, po druhé dávce je lepší a další dny už se neškrábe.

Určitě je to lepší, než ta injekce od veta, které říká protisvědivá a neřekne co to vlastně je. Jsou to kortikoidy, nic neléčí, jen tlumí příznaky a při častém používání škodí.

Zatím jsem nikdy nedovolila tuto injekci psovi píchnout, přestože vet jí rád dává z důvodu, že účinek je okamžitý a tak si páníček myslí jak dobře jim lékař pomohl. Vždy je třeba zjistit pravou příčinu svědění a tu odstranit, ne jenom tlumit příznaky.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: annaa
Datum: 11.02.17 18:34

Babko z Ostravy, to je mi Vás líto, ale u lidí je to trochu jinak. Tam se dávají opravdu až když není jiná možnost.

U psů je to snad móda, možná jsou u vás zodpovědnější veterináři, ale u nás je píchají šmahem každému psovi, aniž by pátrali po příčině svědivosti. Neprohlédnou, žádné stěry, žádný krevní odběr, test na alergii, atopii, nebo hormonální poruchy. Maximálně vymačkají žlázky a za krk dají pořádně drahou pipetu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.02.17 13:54
avatar

Límců se nebojte a psa nelitujte. Já mám max. živého ďáblíka, za dva dny se s ním smířil, běžně s ním skál a na sedačku, občas spadl a čtvrtý den mi i s límcem vlezl v noci ke m,ně pod deku. A taky se v pohodě najedl.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.03.17 08:44
avatar

pro inspiraci druhým dávám fotku, jak jsme to nakonec vyřešily... (podprda napevno k obojku) *smich*

Datum: 30.03.17 11:27
avatar

Minda, fajne! Fajne a pjekne! :-D

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.