Utracení psa - ceník

Od: Datum: 07.02.17 07:55 odpovědí: 18 změna: 12.02.17 15:25

Dobrý den,
náš starší pes na tom není moc dobře a přemýšlíme, že mu pomůžeme od trápení. Mohl by mi někdo sdělit, kolik stojí utracení psa a jak to probíhá? Je to bezbolestné? Našla jsem i částky kolem 2.000, ale to se mi nezdá. Nebo je to normální cena? Středočeský kraj.

děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 07.02.17 08:12

Dobrý den, veterinář by měl postupovat dle zákona, resp. neměl by utratit zvíře pouze na přání jeho majitele, ale vždy zohlednit zdravotní stav zvířete. Kamarád toto řešil před několika lety s kocourem, kterému selhaly ledviny a veterinář tento stav označil za konečný. Kocour dostal dvě injekce - po první normálně usnul a až potom dostal tu smrtící. Veterinář konstatoval smrt a kamarád měl volbu, jestli si mrtvého kocoura odnese nebo ho tam nechá (tedy, jestli ho odvezou do kafilérie). Ceník neznám, resp. cena bude různá - volte veterináře, který už pejska léčil a zná ho (a Vy znáte jeho ceník). Zdravím!

P.S. Jenom stáří není důvod k utracení zvířete.

doplněno 07.02.17 08:28:

navra - budete mít zřejmě i volbu, zda u celého "procesu" budete přítomná nebo zda z ordinace odejdete dříve, což je těžká volba. A od pracovníků kafilerie neočekávejte nějakou pietu - pro ně je to odpad. Takže, kdo má možnost pochovat si pejska třeba na zahradě, je to lepší.

doplněno 07.02.17 12:03:

jethro - doufám, že to nemyslíte vážně. Nebo to odpovídá zákonu na ochranu zvířat (což pochybuji)?

A co pejska utopit nebo oběsit? To snad také ne.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 07.02.17 08:13

Psík napřed dostane normální uspávací injekci, až usne dostane látku, která zastaví jeho srdce. Je to bezbolestné. Ohledně ceny nevím.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 07.02.17 08:20

Je to smutné, moc. Chci věřit, že to neděláte proto, že Vám pes překáží a chcete se ho zbavit, ale že je na tom opravdu zdravotně špatně.

Psa by měl prohlédnout veterinář a vydat rozhodnutí, zda je utracení opravdu nutné.

Rozhodli jsme se tak u 14 leté čubinky, která nemohla už chodit a neudržela moč. Přesto jsme ji hrozně obrečeli. Byla to kříženka, měli jsme ji od štěňátka a nikdy nikomu neublížila.

Veterinář ji vyšetřil, poslechl srdíčko. Vyholil přední tlapku, píchl uspávací injekci. Když Betynka usnula, následně injekci na zastavení srdíčka. Pak ještě poslouchal, zda injekce skutečně zabrala. Stálo to 300 Kč.

Přesto, že to je už 10 let, vrátily se vzpomínky a já zase brečím. *plac* Jaga.

A žádná kafilérie, byl to člen rodiny a je pochovaná na naší zahradě.

Ohodnoceno: 2x

Od: rora®
Datum: 07.02.17 08:45

To je fakt různé, nejlépe si obvolat vybrané ordinace. Někde si nevezmou nic, někde si to zaplatit nechají.

Datum: 07.02.17 11:52

Máte-li mezi svými známými někoho, kdo má střelnou zbraň (a silný žaludek a trochu šikovnosti), tak i on může zařídit rychlý a bezbolestný konec. I když to nebude tak "estetické", jako uspání injekcí, rána je pro psa - bojovníka stylovější.

A místo kafilérie raději hrobeček, někde u lesa s pěkným výhledem.

doplněno 07.02.17 13:48:

ben: utopení nebo oběšení je celkem trýznivá smrt.
Když se zabíjí zvířata jateční pistolí, tak je to v pořádku. Použití střelné zbraně je z technického hlediska prakticky totéž.

doplněno 07.02.17 14:20:

ben: pro jistotu jsem si to dohledal. Zákon na ochranu zvířat se při usmrcování odvolává na nařízení Rady EU č. 1099/2009, a podle tohoto nařízení, příloha I, kapitola I., tabulka 1, řádek 3 je střelná zbraň legální usmrcovací prostředek, pro všechny druhy zvířat, bez dalších zvláštních požadavků.

Datum: 07.02.17 12:08

Naposledy jsem jela s kočičkou, které sláblo srdíčko a už to byla konečná. Po injekci usnula, byla slaboučká, konec byl téměř okamžitě. Cena 360,- Ceník se liší. Rozhoduje nejenom to, jak drahý je veterinář, ale i váha a stav zvířete. Takže pokud dvoukilová kočička stojí necelé čtyři stovky, patnáctikilový pes už by stál víc. M.

Od: babusa
Datum: 07.02.17 12:32

Před skoro 5 lety jsme na doporučení veterinářky nechali uspat naši jorkšírku,měla 16 let a 2 měsíce,už neviděla,neslyšela,ale to jsme zvládali,srdíčko,artroza paciček,ale pak jí totálně selhaly ledviny,viděli jsme,že nám odchází,pořád jsem si myslela,že to ještě pár dní vydržíme,ale sama p.dr.doporučila hned druhý den,kdy ty ledviny zjistili-už nejedla,nepila,jen se u mně chovala.Že už se jen trápí.I ona v náručí těma nevidoucíma očkama se ke mně upírala,věděla jsem,že "prosí".Ale domluvili jsme se,že ne v ordinaci,ale p.dr.přišla k nám domů.Nic ji nebolelo,dostala 2 inj.,všechno mi kolem toho dr.vysvětlila.,Usnula mi v náručí,věděla o co jde,protože mi před inj.začala lízat ruce,tulit se.Ještě 2 hod.jsem s ní v náručí seděla a loučila se. Nechala si zaplatit jen inj.,výkon,ne cestu k nám.Myslím,že to stálo kolem 500 Kč,už si to přesně nepamatuju. Tehdy jsem sem psala docela"zoufalé" povídání.Dalšího pejska už nemáme.

Od: jmlc®
Datum: 07.02.17 13:15

Moje prababička jednou šla na vycházku, doprovázel ji náš rek. Zastavila se na kraji vesnice u lesa, kde měla známého myslivce. Jeníku, ten pes je sviňa, pořád utíká - zastřel ho. Jeník nabil, na 200m zastřelil psa a nechali ho na kraji lesa pro další zvěř ...

doplněno 07.02.17 13:19:

@john22 - rád se nechám poučit - prosím o bližší info :D

Od: john22
Datum: 07.02.17 13:16
vy všichni kteří pochovavate psy a kočky na zahradě porušujete zákon víte o tom?

Od: olgojchorchoj
Datum: 07.02.17 13:22

Jasně - doporučoval bych všechny takový zločince zavřít na Mírov!

Co si to vůbec dovolují ! *bum*

Takhle je to správně, Džone?

Datum: 07.02.17 13:43

Pokud myslíš zákon č. 256/2001 Sb., tak ten se týká pouze lidských ostatků.

Pohřbení zvířete upravuje §40.4 veterinárního zákona, pokud se nejedná o prase nebo přežvýkavce, tak stačí jen vhodné místo, hloubka min. 80 cm a použití dezinfekčního prostředku..

Od: cinskamedicina
Datum: 07.02.17 13:19

Lze to udělat i zdarma i bezbolestně. CO2, velký kamen, velká palice.

Datum: 07.02.17 13:47
Vas dotaz ve me probudil velmi bolestnou zkusenost, kterou jsem mela se svym milovanym Pitbulem.Byl uz to dedecek, ktery byl pro me vsim na svete, ale prestal chodit a bylo utrpenim ho videt trpet.Neslo s tim uz delat nic. Volali jsme veterinari, ktery prisel az k nam domu.Pejska jsem mela v naruci,kdy mu veterinar dal jednu injekci a za nejakou chvilku druhou.Strasna situace... Cele nas to stalo 1.500,-

Datum: 07.02.17 16:54

Já z toho probrečela tři dny,platila jsem 600 Kč.

Od: john22
Datum: 07.02.17 17:50
http://vetweb.cz/pravidla-pro-pohrbivani-zvirat/ psa pohřbít na zahradě nesmíte jen za těchto podmínek pochybuji že to většina z vás splňuje

Od: sicca
Datum: 07.02.17 18:27

Byla jsem asi před 6 lety na utracení s kočičkou, protože to vypadalo, že má bolesti. Když jsme ji vezli už jen nehybně ležela

na boku, skoro jako mrtvá. Na veterině ji vzali do vedlejší místnost. Seděla jsem vedle, dveře pootevřené, nevím co s ní

dělali, ale slyšela jsem jak ta nehybná, polomotrvá kočka nejednou kvílí. Podle mě musela cítit bolest a ta ji probudila.Vůbec jsem z toho neměla dobrý pocit, asi jsem ji měla nechat zemřít v klidu. Zaplatila jsem Kč 1200,-! dopředu jsem se neinformovala, a docela mi to vyrazilo dech. Snad nějaký příplatek za svátek? - byla neděle . Nevím, nikdo mi nic neřekl a já jsem se nezmohla na slovo.

Datum: 07.02.17 23:32

Zdravím,také já jsem před sedmi lety nechala uspat mojí 14 letou psí kamarádku. Měla jsem ji od štěňátka,byla to láska. Poslední asi 2 roky jejího života stonala na ledviny,brala léky na odvodnění. Nejhorší bylo,přiznat si,že je načase ulehčit jí odchod. Naše zlatá veterinářka mi taktně naznačila,že je čas... napíchla jí narkozu a poté eutanázii. Celou dobu jsme ji s dcerou držely za pacinky a hladily po hlavě. Ustříhla jsem si pár chloupků z hlavy na památku...dodnes je mám schované u psí známky a obojku. Nechala jsem doktorce veškeré léky a ona za uspání nic nechtěla. Dodnes mne mrzí,že jsem si ji neměla kde pohřbít...Chtěla jsem v lese,kam jsme chodili na vycházky,ale manžel mi to rozmluvil,že by ji zvěř vyhrabala*plac*. JISKRA

Od: jitkas
Datum: 12.02.17 15:25

Dobrý den,nedávno jsme nechávali uspat nemocného pejska a stálo to cca 300,-kč.Takže 2000,- je určitě nesmysl,nebo pokud to nějaký veterinář chce tak je to vydřiduch.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.