Kočka - vředy

Od: Datum: 08.05.17 09:58 odpovědí: 4 změna: 08.05.17 15:33

Prosím, kocour má kolem čumáku a na boku ružové vředy velikosti čočky. Oko zanícené, těžko dýchá, nepřijímá potravu, srst jakoby mokrou a splihlou Nevíte jaký je to příznak nemoci. Je to kocour bez vet. péče, co žije u lesa, bez duvěry k lidem.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: lenkazlamal
Datum: 08.05.17 11:00

Jen ještě doplním: ze zhora má pěknou srst, jen tlapky, břicho a ocas jsou mokré a splihlé, pysk jako by uhníval, jazýček taky, vypadá to spíš na otravu nějakým svinstvem, návnadou atp., nebo do něčeho chemického spadl a namočil si tam čumáček, nebo přímo něco snědl. Jinak od pohledu netrpí, nemá bolesti jen sedí a hladoví... Mělí jste někdy podobnou zkušenost?

Od: pb®
Datum: 08.05.17 13:54

Třeba je to zanícené od pokousání. Každopádně bych netvrdila, že netrpí. Trpí zcela jistě a potřebuje veterináře a antibiotika. Buď se vám ho podaří nějak odchytit třeba i pomocí sklopce a k veterináři dopravit, nebo holt pojde. Pokud máte v okolí myslivce, možná by kulka byla milosrdnější, než ho nechat týdny umírat na celkovou sepsi a vyhladovění.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 08.05.17 13:58

V každém případě rychle k veterináři, pokud to není možné, opravdu raději utratit.

U koček nepoznáte, že trpí, kočka dokonce i utrpení dává najevo "předením", takže se snadno spletete.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lenkazlamal
Datum: 08.05.17 15:33

-... tak jsem se dostala blíž: nejsou to vředy, ale granulky nalepene kolem pusy a na boku, , packy ulepene asi to chtel sundat a roznesl si to kolem cumaku, nechal se trochu osetrit, granulky jsou pryc (i s 5 klistaty) jen dve pod pyskem si nenechal dat dolu, uz vrcel... granulky mohou byt jed nebo nejaka kyselina ci co. ze to zaclo leptat sliznice

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.