Pes se počůrává, co s tím?

Od: Datum: 30.01.17 15:23 odpovědí: 9 změna: 01.02.17 23:08

Máme jorkšíra míchaného s čivavou - psa, je mu rok a půl a neustále se přes noc počárává. Bydlíme v domě, večer ho pouštím v 10 hodin na zahradu a ráno kolem 5 - 6, ale prostě nevydrží. Každý den tam je loužička, začala jsem mu brát jídlo a pití kolem 7 hodiny večer ale nepomáhá to. Přes den když jsme doma ho pouštíme jak potřebuje, na noc je v chodbičce.

Dá se to nějak odnaučit?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.01.17 16:01
avatar

Dobrý den. Máte-li psa, tak snad by bylo vhodnější s ním chodit na delší procházky. Na zahradě se vám vyčůrá možná tak fenka, ale pes? Ten potřebuje si chodit po procházce, očuchávat rohy a značkovat, tedy očůravat, co se mu líbí.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 30.01.17 16:43
avatar

Nepíšete, jak je pejsek starý. Do půl roku pes neumí vědomě ovládat svěrače. Je jako mladší batole. Ale i tak je potřeba s ním chodit ven a tam mu vysvětlit, že ven se nechodí jen tak na procházku, ale za účelem čurání a kakání. Až příjde čas, dokončí se spojení mezi mozkem a svěrači.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.01.17 19:09

Věk psa jsem uvedla, je mu rok a půl...

Datum: 30.01.17 17:07
avatar

Já bych to také viděla na procházku před spaním s tím, že ho alespoň budete mít pod kontrolou. Když ho jen vypustíte na zahradu, nevíte, čím se tam zabaví. Neuvažuje dopředu, že pak to doma nevydrží. Něco ho zaujme, možná trochu cvrkne a maže domů. Pejsci se většinou vyprázdní najednou až v případě, když už doopravdy musí. Jinak jen "upouští".

//U nás to bylo jednoduché. Pejsan zná povel "a pořádně!" (který se dá aplikovat na zesílení jakehokoliv povelu) a také povel "čurat!", takže když jsme byli na poslední večerní procházce, dala jsem pokyn...A hotovo :) Teď vydrží třeba od 22.00 do 08.00 hod, takže už to není třeba.//

Vy jste si to prostě moc zjednodušili a teď s tím naopak budete mít víc práce. M.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.01.17 19:15

Se psem jsem chodila pokaždé ven do té doby než se přestakl počůrávat a je naučený na povel ,,čůrat,,, dlouhou dobu se mu dařilo nic neudělat, ale teď vždy přes noc něco vyvede. Možná je nastydlí když je taková zima...

Datum: 30.01.17 17:39

Hezký den, jak už bylo napsáno,běžte se psem na procházku,ať máte pod kontrolou,že se opravdu vyprázdní. Dobré je naučit ho reagovat na povel čurat. Já říkám moji fence vždycky "vyčurdit a jdeme" a ona už to chápe,kdykoli jsme venku,zadřepne a udělá to.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.01.17 19:29
avatar

Část problému může být v tom, že je zavřený v chodbičce. Jak si řekne přes den, že potřebuje ven? Sedne si potichu ke dveřím? Slabě zakňučí? Tropí povyk? Slyšíte v noci jeho výzvy? Moji psi téměř vždy vydrželi bez venčení až do rána, ale občas se stalo, že potřebovali ven a vzbudili mě. Někdy kňučením, jindy do mě museli chvíli šťouchat čumákem. Váš asi zjistil, že na jeho výzvu nereagujete, tak si ulevuje v bytě. Že takto močí v poslední době pravidelně, může samozřejmě souviset s prochlazením nebo jiným problémem s ledvinami.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 01.02.17 20:01
avatar

Zdravím. Všechny problémy, které máme s našimi miláčky (když pomineme nemoc), vycházejí ze špatné komunikace a nedorozumění. Pejskové jsou smečková zvířata a tudíž nedělají v podstatě nic jiného, než komunikují; jinak by nenalovili a zahynuli by. Komunikují mezi sebou a s námi. Pokud je váš pejsek malé plemeno a 1,5 roku starý, je prakticky dospělý. To znamená, že se u něj nejedná o počurávání se (předpokládám, že je zdráv), ale o močení s úmyslem vám tím něco sdělit. Z vašeho popisu bych soudila, že na vině bude fakt, že je pejsek na noc "vyhnán" na chodbičku. On se cítí být platným členem lidsko-psí mečky; přes den to funguje, ale najednou večer je vyhnán mimo smečku. V přírodě takto smečka trestá "některého člena, a on ví za co". Ale váš neví, nic špatného neudělal. Pokud vyhnání je na chvíli, či na 1 noc = trest. Ale u vás je to na furt, pejsek to vyhodnotí tak, že je vyhnán na smrt. (To je zákon přírody). Trochu doufá, že se mu situaci podaří zvrátit a bude vzat na milost, ale vy jste mu ještě začala brát pití! Vodu neodepře vůdce smečky psovi ani na smrt vyhnanému, to umí jen člověk (samozřejmě chápu, proč to děláte). (Po večerním krmení není potřeba nechávat jídlo v misce. U toho klidně zůstaňte). A tak je pejsek zoufalý a neví, co má dělat. Proto vytváří pachovou stopu (loužičku), abyste ráno věděli, že ještě žije, a třeba ho vzali zpět do smečky. A ono to funguje. Když uklidíte loužičku, vezmete ho mezi sebe. Večer přijde vyhazov => nutná loužička => přístup do smečky. Pes je smečkové zvíře, ne samotář! Do smečky chce. Přes den se smečkou je. Pak se smečka přemístí do ložnice a pejsek ne. Proč? Zkuste ho nevyhnat do chodbičky a naopak zavřít dveře, aby tam nemohl. Tak nebude mít důvod v chodbičce čurat. Hodně ho pozorujte a zkoušejte, jak na co reaguje. A budete mít parťáka na život a na smrt. Ida

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 01.02.17 23:08
avatar
Souhlasím s předchozími odpovědi. Choďte s ním na delší procházky, on si potřebuje vše označkovat. Fenka se vám v pohodě vyčůrá a máte od ní pokoj až do pěti do rána (když to takhle řeknu). U psa je to jiné. On má pořád potřebu něco značkovat. Když s ním půjdete na delší procházku, tak budete mít větší jistotu, že se vyprázdnil .
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.