Čůrání doma v noci

Od: Datum: 30.01.17 13:02 odpovědí: 10 změna: 01.02.17 14:52

Mám takový problém a už jsem snad vyzkoušela všechny rady co jsem kde našla a nic nezabírá.Mám psa rok apůl a asi od roka začal doma čůrat přes noc,skoro každý den. Když je doma přes den tak je vpohodě nikde žádná loužička,když jsme někde na dovolené třeba týden ,tak taky nikde nic u rodičů bytě taky nic ani jednu noc se nevyčůrá a je vpohodě,ale jakmile jsme doma je to skoro každou noc. A už mě to nějak přestává bavit každý den ráno uklízet.Máte někdo radu co s tím?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.01.17 13:56

A v kolik hodin naposledy venčíte?Nebojí se něčeho doma?

Ohodnoceno: 0x

Datum: 30.01.17 14:09

chodím s ním tak kolem 21:45h ,a to i někdy dýl,a někdy je načůráno hned třeba za 2h co jdu do chodby,když se vzbudím ,nemá čeho by se bál a to mi udělal naštěstí jen dvakrát za celou dobu,že se mi vyčural na gauč...ale jinak chodí do chodby,naštěstí tam mám lino ,na koberec to neudělá co mám v obýváku ...nevim fakt už si nevím rady

Datum: 30.01.17 15:12

aha,napadlo mě,zda není třeba podchlazený,přeci jen jsou venku mrazy...možná bych se zkusila poradit s veterinářem

doplněno 30.01.17 15:14:

pokud se ale počůrává jen doma a nikde jinde ne,bude to spíš psychický problém...něčeho se možná někdy vylekal a od té doby se bojí sám a pak ze stresu čůrá mně se fenka někdy počůrá,když se bojí

Datum: 30.01.17 17:58

Kde pes spává? Jaký je to pes? Malý, velký? ;) Kdysi se mi takhle v noci začala počurávat fenečka knírače, se kterou už jsem měla zkoušky. Večer, po 22 hod jsme šly na "rychlý crb" a ráno, před 6. byla louže na linu v předsíni. Na cvičáku mi poradili, ať ji na noc uvážu k pelechu, protože se v blízkosti pelechu žádný pes nevyčurá. Tak jsem ji uvázala asi metr a půl dlouhou vlnou na pletení, kterou by snadno přetrhla, kdyby bylo potřeba. Sicherku a obojek. A kupodivu, ona se nepočurala. Po týdnu jsem všecko zrušila a byl klid. Už se nikdy nepočurala.:-D Jestli s vámi nespává, vyzkoušejte.

Datum: 31.01.17 14:03

spí bud na místě nebo chodí na křeslo a nebo ke gauči na zem a někdy se potvora v noci nenápadně vplíží ke mě do postele ,ale to zjistím až když se zbudím...vyzkouším tedy tu vlnu ,zkoušela jsem i takový ty spreje ,aby se nevyčural a nezabralo akorát byl po celým bytě smrad ...je to český strakáč .Co sem taky začala dělat poslední dobou,že když jdu do chodby a není načůráno tak ho chválím a dám pamlsek a když je načůráno on to vidí a hned zmizí na místo jenom se na něj z tý chodby podívám ...a i on sám ví ,že když se tam nevyčůral tak hned běží mi za nohama a vrtí ocasem a asi ví,že dobrý a že dostane pamlsek,tak jsem myslela ,že to bude na dobrý cestě ,ale pak zas se tam třeba 4x vyčůrá :(...

Datum: 31.01.17 14:37

Dobrý den. Pokud se váš pes nevyčůral na návštěvě ani na dovolené, ale jen u vás doma, bude to asi psychického rázu. Možná znak dominace. Jak moc jste vy paní svého psa? Nebo má on nad vámi vrch? Já bych řekla, že to bude spíše to druhé, když si dovolí v noci k vám vlézt do postele. Pak se nedivte, že vás má pes "na háku", vy pro něho nejste asi vůdce smečky. Nezapomeňte, že pes, je-li rok a půl stár, tak je v pubertě a s vámi tímto pomočováním možná zápasí o vedoucí místo ve smečce. Zatím prohráváte. Bohužel. Pes by měl mít na spaní vymezené jedno místo a ne, že si jednou spí tam, podruhé si vleze někam na gauč a potřetí k vám do postele. Asi by to chtělo nastavit přísnější režim s tím, ať pes pozná, že jste hlavou smečky vy. To neznamená, že ho budete bít hlava nehlava, to ne.

Datum: 01.02.17 08:21

Dobrej ,no jedinýho koho poslechne jako myšleno nejvíc tak jsem já,dcery taky poslechne,ale už to zkouší jestli si u nich může dělat co chce,ale u mě ví,že když tak poslechne...přijde mi taky ,že práve začal tou pubertou a zapasí semnou i v tom ,že zkouší různý věci jestli mu to projde nebo ne,jenže já ho v noci přeci nebudu kontrolovat jestli spí na místě nebo přeleze ke gauči.To ,že vleze do postele je výjimka,ale to bohužel zjistím až když se zbudím,že tam je a to ho vyženu.A psa nebiju pak by se akorát bál a bylo by to k ničemu .

Datum: 01.02.17 10:56

To spaní v "pelechu" pána, nemusí znamenat nic. Když pes pána uznává, je pro něho nejvyšší autoritou a uznává, že je to jeho pelech. ;) Já jsem se ptala, protože v posteli se pes špatně uvazuje. *haha*

Datum: 01.02.17 12:00

To já nějak vymyslím jak ho přivázat na nitku ...já mu dám potvoře chlupatý..*ee*

Datum: 01.02.17 14:52

Pokud si je vědom, že v noci čůrat nesmí, a přesto čůrá, tak bych ho vzal k veterináři.

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.