Pes pořád kňučí

Od: Datum: 26.01.17 12:58 odpovědí: 10 změna: 05.02.17 20:01

ahoj,mám roční fenku. Donedávna s ní bylo všechno v pořádku. Ale asi poslední 3 dny je hrozně ukňouraná a neklidná. Nejhorší je to v noci. Je schopná kňourat celou noc a škrabat nám na dveře i když je odmalička zvyklá spát sama a kromě prvních dní u nás tenhle problém nikdy neměla. Byla jsem s ní u veterináře a prohlásil,že je zdravá. Jak je tedy možná tak náhlá změna v chování?Co mám dělat?Potřebuju v noci spát,beru antidepresiva na těžké deprese a bez pořádného spánku pak nejsem schopna druhý den fungovat.

Děkuji za odpovědi

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.01.17 13:13

Pejskovi něco hrozně vadí, nemáte doma ducha? Bez legrace. Nebo u vás cítí ty antidepresiva, ten pes není v pohodě a chce z nějakého důvodu pryč. Nemůžete zkusit ho aspoň na jednu noc dát k příbuzným nebo tak, abyste si vyzkoušeli jeho chování?

Ohodnoceno: 2x

Datum: 26.01.17 13:39

hezký den,antidepresiva beru celou dobu,co ji mám...a nikdy jí to nevadilo...je fakt,že včera tady dělali sousedi v noci trochu hluk(bylo slyšet dupání a nějaké hlasy),ale předchozí noc tu bylo ticho a kňučela taky...je to tak poslední 3 dny...nevím,co ji vadí,nemůžu na to přijít...lásku má,péči také...,jsem v invalidním důchodě,takže na ni mám spoustu času a věnuju se jí

Od: hmŽ
Datum: 26.01.17 13:44

A nehárala před časem? Nemůže se jednat o změnu chování kvůli falešné březosti?

doplněno 26.01.17 14:55:

Pro byvvalapacientka: Falešnou březost by měl poznat (aspoň teda rozvinutou), nejspíš i bez složitého vyšetřování. Pokud by ho to napadlo.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 26.01.17 13:48

hezký den,hárala cca před měsícem...jinak jsme byli na veterině a řekl nám,že je zdravá a nic víc...,ale udělal jí jen základní vyšetření,žádný rentgen či odběry...myslíte,že by veterinář poznal falešnou březost nebo ne?Tohle mě vůbec nenapadlo...

Datum: 26.01.17 20:20

Zdravím. Veterinář falešnou březost nepozná v počáteční fázi, kdy se jedná jen o psychický pocit fenky v důsledku změny hormonů. Pozná až teprve změny fyzické, ke kterým dochází později. Pokud hárala před měsícem, tak by to tak akorát odpovídalo. Seberte jí pískací hračky a dopřejte zvýšený pohyb - procházky, běhání za míčkem... Taky mě napadá, vzhledem k vašim depresím, že může fenka "soucítit" s vámi. Pokud má změnu v hormonech, chce se o "někoho starat". Pejskové vždy vycítí, zda je jejich panička v pohodě, nebo není. Vždycky vycítí, když je člověku zle. Možná, kdybyste fenku pustila k sobě, neměla by o vás starost a vyspaly byste se obě dvě. Ida

Ohodnoceno: 4x

Datum: 27.01.17 10:19

Hezký den,Ido,moc děkuji. To mě právě vůbec nenapadlo,že to může být právě tento problém. Tak snad to brzo odezní. Včera jsme ji utahali dlouhou procházkou a stejně nechtěla spát a kňourala za dveřmi. Tak jsem ji pustila k nám do pokoje a tam se uklidnila a spala až do rána. Do postele ji pustit nemůžu,spíme v patře,mohla by spadnout dolů.

Datum: 02.02.17 18:23

Dobrý den, souhlasím s idanova, opravdu to může být falešnou březostí, my s tím máme zkušenosti a přesně po měsíci hárání měla falešnou březost, fenka má potřebu se o někoho starat, sebrat pískací hračky, které jí připomínají pískot štěňat... A brzy to odezní, nejdéle by to mělo odeznít po třech týdnech, ale pokud ji seberete pískací hračky co nejdříve a budete s ní chodit na delší procházky, abyste jí unavila a ona si na nějaká štěňata ani nevzpomněla, tak to klidně může odeznít už po dvou týdnech ;).

Ohodnoceno: 2x

Datum: 04.02.17 11:23

Blanko,děkuji...dala jsem jí do pelíšku své staré oblečení a od té doby je zatím klid. Tak těžko říct,jestli třeba nepotřebovala cítit jen můj pach. Ale jinak pískací hračky jsem jí zabavila a chodím s ní hodně ven.

Datum: 04.02.17 16:33

To je dobře ;)... S tím oblečením to byl dobrý nápad *palec*...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 05.02.17 20:01

Zdravím. Já bych byla velice opatrná s vkládáním svého oblečení do pelíšku pejska. Pejskové totiž nedělají rozdíly mezi oblečením starým a novým. Pokud jste to již jednou udělala, pejsek si bude pamatovat, že je dovoleno mít vaše oblečení v pelíšku. Stačí pak jen nějaká stresová situace - nečekaná rána za dveřmi, hrom, nemoc, hárání, falešná březost, samota (třeba i kratičká) a pejsek si do pelíšku natahá sám vaše oblečení. A zvolí to, kde je vᚠpach nejsilněji cítit. Většinou to nejčastěji nošené = vaše nejoblíbenější. A jak to potáhne, párkrát na to šlápne, trhne... a máte to samou díru. Kabát - je veliký, utrhne si jen kus. Pak také můžete čekat, že pejsek bude vynalézavý a donese si vaše botičky. Ty totiž po paničce voní velice pěkně. A když se botička nebude vejít, tak si ji zoubky přizpůsobí. Navíc se tím krásně zabaví a příště už se půjde jen zabavit, ne řešit stres. Nevím nevím, jestli jste to domyslela... Aby se tu zanedlouho neobjevil dotaz - Jak odnaučit pejska to, co jsem ho sama naučila? Ida

Ohodnoceno: 0x

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.