Jak by se asi zachoval

Od: Datum: 23.01.17 10:30 odpovědí: 9 změna: 28.01.17 13:17

Jak by se asi zachoval pes z útulku, který již má nové majitele, ale potkal by ty staré, které jej vyhodili? Běžel by k nim nebo by si jich nevšímal? A co kdyby na něj zavolali?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.01.17 10:40
avatar

Záleží jak který, za jak dlouhou dobu, v jakém psychickém rozpoložení bude...

Kdysi nám v důsledku silvestrovských petard utekl pes. Našel se až po týdnu, ujal se ho jeden pán z vedlejší vesnice. Když jsme si pro něj přijeli, vypadalo to, že nás vůbec nepoznává. Stres, který prožil, ho úplně "vypnul". M.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 23.01.17 11:57
avatar

To nikdo neví. Já jsem jednu dobu hodně dlouho marodovala a převáželi mě ze špitálu do špitálu. A moje psinečka, kníračka Bubu, byla u dcery v domku. V horním patře bydlela i rodina dceřina partnera. Tak se o ni velce dobře staralo několik lidí, kteří už nechodili do práce. Když jsem se vrátila, malá se ke mně rozběhla, ale zastavila se přede mnou a pak se dělala, že mě nevidí, šla jinam. Normálně mě zazdila! Mohlo mi to utrhnou srdce! Vzala jsem si ji domů a tam na mě prděla ještě i druhý den. Splnila, co jsem jí řekla, ale jinak nic! Večer jsem ji na venčení zavolala, přišla, ale zase, žádná radost. *sok* Dostala jsem nápad, který už jsem měla vyzkoušený. Nechala jsem ji odběhnout, dřepla jsem si a začala jsem šišlat a mazlivým hlasem říkat: Co to přišlo, co to přišlo? Takové krásné stvořeníčko!" Psina se zastavila, otočila a šílenou rychlostí ke mně přiběhla a začala mi olizovat nos. Vypadalo to, jakoby mě teprve teď přivítala, jakoby mě doposud trestala. A od té chvíle to zase byla má milovaná Bubu, která,tenkrát, se mnou strávila čtvrtinu mého života.


doplněno 23.01.17 12:15:

Je přísloví: Usekneš-li psovi nohu, stejně za tebou půjde.


doplněno 23.01.17 12:21:

Pohanko, to proč přiběhla, nebylo proto, že jsem ji volala, ale proto, že žárlila. A to tak, že hodně. Přišla se podívat, s kým mluvím, když tenhle tón patří jenom jí. Platí to, co si mnohdy neuvědomujeme, pro lidi i pro zvířátka: To, že se na tebe teď zlobím, nemění nic na tom, že tě miluji. A nikomu tě nedám, pohlídám si tě! :-D *smich*

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 23.01.17 12:08
avatar

Tak to jsem se zasmála, to bylo pěkné.

Jenom se potvrdilo, co tento týden vyšel někde článek, že na štěňata se má mluvit jako na malé děti. I když ta psinečka již štěně už nebyla.

Psi se přizpůsobují, vnímají soužití s člověkem rychleji a učí se i rychleji, než když byli pouze venku na hlídání u boudy. Některá plemena jsou prostě více společníky.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 23.01.17 12:10
avatar

To je hypotetické. Kdyby byl inteligentní a pamatoval si, tak zavrčí a vycení zuby. Ale říká se, že pes odpouští, nebo-li zapomíná.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.01.17 12:39
avatar

když vezmete štěně a ono pak někdy za pár měsíců náhodou potká svoji mamu, nastane velké vítání, poštěkávání a očmuchávání. Ale pak se vrátí k vám a půjde s vámi, protože doma už je jinde.

No a k vašemu dotazu. Zvířata sice nejsou zrovna inteligentní, ale paměť jim nechybí. Psi i kočky si dobře pamatují, jak s nimi kdo zacházel a těžko s nimi dobře zacházel ten, kdo je nakonec vystrčil do útulku. Skoro bych řekl, že ten pes by byl velmi neklidný a původním majitelům by se snažil zdálky vyhnout.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: rora®
Datum: 24.01.17 10:43

Těžko říct. Měli jsme fenku z útulku, brali jsme ji jako štěně. Nikdy na nikoho neštěkala, nevrčela, byla hrozně hodná. Ale jednou jsme potkali chlapa a ona byla jak u vytržení, hrozně na něj štěkala, vrčela. Myslím si, že to byl člověk, co jí ublížil. Ale mohla z něj cítit něco jiného samozřejmě, to se nikdy nedovíme.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 24.01.17 12:38
avatar

Tohle bude asi dost individuální, záleží, jak se ke psovi předchozí páníček choval a taky jak dlouhou dobu byl v útulku, tedy jestli už "zapomenul". Někteří psi ale milují až za hrob i člověka, který je týrá, protože nic jiného neznají. Takže záleží pak i na vztahu s novým páníčkem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.01.17 23:17

U nás stačilo, abych na týden odjela a pes se na mně vyčítavě díval. A to byl s manželem a synem. Jindy jsme měli darovanou fenku a když k nám přišla původní majitelka tak fenka se na ní ani nepodívala. Ta žena ji chtěla dát do útulku a dala ji nám.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ria®
Datum: 28.01.17 13:17
avatar

Před šesti lety jsem dostala k narozeninám štěně labradora od švagrové, takže ho měla půl dne doma, a přivezla ho a předala i s mašličkou, no kouzelnej pohled..*srdce* Ale doteď si pamatuje, kdo ho přivedl k rodině, ke švagrové, když přijede na návštěvu letí jako k nikomu, celou dobu, když je u nás se od ní nehne, lísá se, sedí jí div ne na hlavě..:)... Až když odjede, jsem zase na prvním místě já. :)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.