Kniha o akvaristice

Od: Datum: 14.01.17 11:02 odpovědí: 14 změna: 21.01.17 21:37

Dobrý den,

začínám s akvaristikou, ale akvárium mám již založené a funguje bez problémů. Zatím je ale spoustu věcí, které nevím, neznám nebo bych si potřeboval ověřit. Můžete mi poradit nějakou knihu nebo atlas o akvaristice?

Já jsem si zatím vybral 100 + 1 záludných otázek Akvaristika od RNDr. Stanislava Staňka CSc.

Je to dobrá volba?

Děkuji za rady


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.01.17 11:24
avatar

dej mi do vnitřní pošty adresu,knihy o akvaristice ti pošlu zdarma.


doplněno 14.01.17 13:06:

jarazde@gmail.com

Stanislav Frank - Sladkovodní akvaristika- Ottovo nakladatelství 2000

Hans J.Mayland- Sladkovodní akvarium-Knižníklub 1999


doplněno 14.01.17 13:10:

ještě jsem našel :

Akvarijní ryby - Klaus Paysan,péče a chov- 500 druhů,mimo vyobrazení jsou pěkně rozebrány všechny požadavky toho kterého druhu

Ohodnoceno: 2x
 
Od: jenda
Datum: 14.01.17 11:29

Omlouvám se, ale úplně jsem vaši radu nepochopil. Co myslíte vnitřní poštou?

Od: jofa®
Datum: 14.01.17 11:37

Pokud nechcete jenom základy akvaristiky, tak hlavně pořiďte co nejnovější vydání. Starý knihy jsou dnes jen pro základ. Jsou nové druhy ryb, rostlin, akva technika (filtry, topení. termostaty, akvária) a to ve starých knihách nenajdete.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.01.17 10:30
avatar

email adresu jsem ti napsal i názvy knih,které ti mohu zdarma poslat, máš zájem?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.01.17 11:39
avatar

Volba je to jistě skvělá, ale musím říci, že nevýhodou knih je, že nikdy nestačí jedna... Vždycky totiž v jiné objevíte něco nového, nebo třeba jen odlišný pohled na věc. V dnešní době je jednodušší brouzdat po netu a vyhledávat jednotlivé problémy a zaměření s tím, že je k danému tématu vám pak vyjedou i diskuze a zkušenosti i laiků. M.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jenda
Datum: 14.01.17 14:19
Ještě využiju zdejší diskuze a zeptám se, jak co nejlépe vyčistit kmen.
Tvoří se mi na něm řasy, které odstraňuji nožem určeným jen pro akvaristiku, ale nikdy se mi to nepodařilo zcela odstranit.
Jaké jsou vaše metody?
Od: jofa®
Datum: 14.01.17 14:39

Moje metoda na takové ostranění nežádouci rostlinné kultůry je buď vařící voda a nebo postřikám savem ve spreji a dvě, tři minuty nechám působit. Potom ovšem znovu ponechám v horké vodě delší dobu a důkladně omýt.


doplněno 14.01.17 14:51:

Samozřejmě kultury. omlouvám se.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ancitrus
Datum: 20.01.17 09:21

Při obsazování akvária rybí společností by se nemělo zapomínat na ancistrusy, je to taková živá škrabka.Minimálně 2 kusy do 100 l akvária vyřeší problémy s češtěním vnitřních skel akvária a všech ostatních předmětů.Jelikož potřebují ke svému zdárnému růstu lignin je dobré do akvária vložit kořen který ihned osídlí a případné řasy rychle likvidují.Kořen se nemusí nijak nadměrně čistit, může být i donesený z přírody a jen kartáčem zbaven od hrubé nečistoty.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ria®
Datum: 14.01.17 15:22
avatar

Já si jako zapálený začátečník nakoupila knihy ale pořád se mi to zdálo strašně málo, prostě mi chybí rady, postřehy, tipy opravdových zkušených akvaristů, takže knihu pro začátek, ale pro to prohloubení znalostí je výborný web rybicky.net založte si profil a komunikujte s ostatními uživateli. Doporučuji.


doplněno 20.01.17 15:38:

Jenže ze dvou ancistrusů je brzy milión ancíků a nedají se zaboha v rostlinném akváriu chytit.. :).. každou sebedůmyslnější past odhalí.. :)


doplněno 21.01.17 10:16:

Tak já na vlastní oči viděla, jak je větši ryby, obvzlášť blackmollky, sblajznou... Ty sblajznou i své čerstvě "narozené" mláďě..
Nejzranitelnější jsou, když se odváží vylézt z kokosáku a míří většinou bezestrachu k hladině, to jim bývá osudné.. Přesto ale z 30-ti z "vrhu" tak 3/4 přežije..

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 14.01.17 16:11
avatar

Tohle je lepší, než plná knihovna! *palec*


doplněno 20.01.17 16:28:

To ty malé ancistrusy ostatní ryby nesežerou?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ancitrus
Datum: 20.01.17 18:11

Všiml jsem si otázky ohledně konzumace malých ancíků. I když jsou malí, jsou mrštní, navíc jsou chráněni tvrdým krunýřem.Zajímavostí je, že se o snůšku jiker pečlivě stará sameček (má vousy) a chrání je před nepřáteli dokud nestráví žloutkový váček a neztmavnou.Samička klade jikry do dutiny, nebo tam kde je sameček může chránit, sedí na nich.Já jsem ancistrusy choval v kokosákách, je to jednoduché a právě při vylovování to je bez problémů protože se v ořechu shromažďují.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ancitrus
Datum: 20.01.17 16:15

Ono s tou záplavou nových ancíků to nebude tak rychlé, jestli se vám podaří hned koupit pár, což se nejspíš nestane, budete na výtěr čekat nejméně rok.Pak budete čekat až povyrostou aby jste je mohla někomu podarovat nebo za 20 korun prodat do výkupu což není také špatné protože máte na krmení pro rybičky:).

P.S.Jestli jste tak dobrá, že jich dokážete vypěstovat milión, neváhejte a pěstujte je, já jsem měl pěstírnu akvarujních ryb a prodával jsem dlouhé roky na export všechno možné.Postupně jsem přešel právě jen na množení a prodej ancistrusů ve třech formách.Je zajímavé, že když jsem dělal ostatní ryby, zdálo se, že ancistrus je ta nejjednodušší ryba, časem jsem změnil názor, né nadarmo se cena těchto ryb na výkupu spíš zvedá a u jiných klesá.Ono když vidíte hejno malých týdenních ancistrusů ještě neznamená, že všechny přežijí do prodejní velikosti.Mluvím o prodeji do výkupen na export, nikoli po jednotlivých rybkách do zverimexu.


doplněno 21.01.17 12:10:

Malinký ancistrus se jistě může stát vítanou potravou pro různé cichlidy z Malawi, Tanganika, perlovky a jiné "kazbunďáky", ale živorodky by při správně vyvážené stravě neměly mít chuť na vše co se v akváriu hne.Když chovatel nechodí rybičkám nikam do rybníka na plankton, buchanky, perloočky, nebo nekupuje nitěnky, chtělo by to kupovat kvalitní krmivo, nevím jestli se sem značka může psát aby to nebyl prohřešek proti pravidlům.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ria®
Datum: 21.01.17 14:43
avatar

Dobrý den, chováte blackmolly? To jsou opravdu nejvíc nenažrané ryby, co jsem kdy měla, mají neustále chuť k jídlu, stačí se mihnout před akvárkem a už "žebrají" dostávají nejrůznější vločky i granulky, + zeleninu, okurku i kousek filete, když seženu.. Stejně tu drobotinu sežerou, už bych skoro řekla, že je v tom nějaký loveký pud, než hlad.. Docela se mi líbí definice na rybicky.net

"Všežravec - v absolutním smyslu slova. Jestliže se nějaká ryba je schopná užrat k smrti, pak právě všechny variety Mollyn."

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ancitrus
Datum: 21.01.17 21:37

Molly jsem kdysi dávno také míval ale nedařily se mi.Měl jsem problémy s pigmentací, měly jí mnoho a vypadávaly jim kusy šupin.Až po hodně letech jsem se dozvěděl od specialistů, že potřebují hodně živé potravy v podobě koreter a pakomářích larev k čemuž jsou vlastě uspůsobené i jejich tlamky sbírají potravu z hladiny.Také šlechtěním a vzájemným křížením jejich odolnost klesá.Všeobecně, živorodky mají velkou spotřebu potravy a také hodně detritu vyprodukují, je pak potřeba nepřerybňovat akvária a starat se o filtry s větším objemem kde nitrifikační bakterie odbourávají dusíkaté sloučeniny z vody.Také je potřeba pamatovat, že nitrifikační bakterie nejsou schopné "pracovat"bez dostatečného přístupu kyslíku jako denitrifikační bakterie.Tím chci upozornit na špatný postup akvaristů kteří vypínají vzduchovací motorek s filtrací v noci, aby je nerušil...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.