Kniha o akvaristice

Od: Datum: 14.01.17 11:02 odpovědí: 9 změna: 15.01.17 10:30

Dobrý den,

začínám s akvaristikou, ale akvárium mám již založené a funguje bez problémů. Zatím je ale spoustu věcí, které nevím, neznám nebo bych si potřeboval ověřit. Můžete mi poradit nějakou knihu nebo atlas o akvaristice?

Já jsem si zatím vybral 100 + 1 záludných otázek Akvaristika od RNDr. Stanislava Staňka CSc.

Je to dobrá volba?

Děkuji za rady

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.01.17 11:24

dej mi do vnitřní pošty adresu,knihy o akvaristice ti pošlu zdarma.

doplněno 14.01.17 13:06:

jarazde@gmail.com

Stanislav Frank - Sladkovodní akvaristika- Ottovo nakladatelství 2000

Hans J.Mayland- Sladkovodní akvarium-Knižníklub 1999

doplněno 14.01.17 13:10:

ještě jsem našel :

Akvarijní ryby - Klaus Paysan,péče a chov- 500 druhů,mimo vyobrazení jsou pěkně rozebrány všechny požadavky toho kterého druhu

Ohodnoceno: 2x

Od: jenda
Datum: 14.01.17 11:29

Omlouvám se, ale úplně jsem vaši radu nepochopil. Co myslíte vnitřní poštou?

Od: jofa®
Datum: 14.01.17 11:37

Pokud nechcete jenom základy akvaristiky, tak hlavně pořiďte co nejnovější vydání. Starý knihy jsou dnes jen pro základ. Jsou nové druhy ryb, rostlin, akva technika (filtry, topení. termostaty, akvária) a to ve starých knihách nenajdete.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 15.01.17 10:30

email adresu jsem ti napsal i názvy knih,které ti mohu zdarma poslat, máš zájem?

Datum: 14.01.17 11:39

Volba je to jistě skvělá, ale musím říci, že nevýhodou knih je, že nikdy nestačí jedna... Vždycky totiž v jiné objevíte něco nového, nebo třeba jen odlišný pohled na věc. V dnešní době je jednodušší brouzdat po netu a vyhledávat jednotlivé problémy a zaměření s tím, že je k danému tématu vám pak vyjedou i diskuze a zkušenosti i laiků. M.

Od: jenda
Datum: 14.01.17 14:19
Ještě využiju zdejší diskuze a zeptám se, jak co nejlépe vyčistit kmen.
Tvoří se mi na něm řasy, které odstraňuji nožem určeným jen pro akvaristiku, ale nikdy se mi to nepodařilo zcela odstranit.
Jaké jsou vaše metody?
Od: jofa®
Datum: 14.01.17 14:39

Moje metoda na takové ostranění nežádouci rostlinné kultůry je buď vařící voda a nebo postřikám savem ve spreji a dvě, tři minuty nechám působit. Potom ovšem znovu ponechám v horké vodě delší dobu a důkladně omýt.

doplněno 14.01.17 14:51:

Samozřejmě kultury. omlouvám se.

Od: ria®
Datum: 14.01.17 15:22

Já si jako zapálený začátečník nakoupila knihy ale pořád se mi to zdálo strašně málo, prostě mi chybí rady, postřehy, tipy opravdových zkušených akvaristů, takže knihu pro začátek, ale pro to prohloubení znalostí je výborný web rybicky.net založte si profil a komunikujte s ostatními uživateli. Doporučuji.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 14.01.17 16:11

Tohle je lepší, než plná knihovna! *palec*

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.