Jaké granule pro psa

Od: Datum: 12.01.17 15:39 odpovědí: 12 změna: 14.01.17 14:34

Prosím, poraďte mi. Zdědila jsem 10 letého kokra, který byl celý život krmen granulemi Pedigree - strýc je chtěl vždy pro pejska koupit v supermarketu, 10 kg pytel. U strýce jsem si nikdy nevšimla, že by se pes drbal, ale máme ho 6 měsíců a on se často drbe (parazity nemá). Na radu veterináře jsem zkusila vysadit pamlsky a nic. Teď jsem zkusila vyměnit krmení - granule, také ze sámošky jen jinou značku, a on se po čase drbat přestal. Chtěla bych mu dopřát něco, co by mu chutnalo, bylo to pro jeho seniorský věk a nezruinovalo mi to domácí kasu. Veterinář mluvil o Purině, ale třeba máte zkušenosti s něčím jiným. Poradíte? Děkuji:)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: paw®
Datum: 12.01.17 15:55
Ted futrujeme Taste of the wild a hyjeny(4) jsou spokojene. Mame jak kolem 5 pet, tak i 12 lete.
Ohodnoceno: 3x

Datum: 12.01.17 16:05

Moje jorkinka vyrostla na Royalkách. Pak jsem na ně, na nějakou dobu zanevřela, ale po zkušenostech s mnoha jinými jsem se k této značce, ale pro staré psy, pokorně vrátila. http://www.mall.cz/granule-psi/royalcanin-mini-mature-8-kg:-D

Kupuju je v MALL, tam vyjdou nejlevněji, dojedu si pro ně.

Máte pravdu, po mnoha značkách, mnohem luxusnějších, se drbala. Po těchhle je zdravá, hovínko má pěkné, je veselá, lítá a je ráda na světě. V březnu jí bude 12 let.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 12.01.17 17:03

Já mám 13letého amer.kokra a kupuji mu Carnilove,jsou sice dražší,ale vyplatí se to.Moc mu chutnají,je v tom obsaženo vše nej.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 12.01.17 18:52

Pedigree a další levné granule kupované v sámošce bych nikdy psovi nedala, co v nich asi za tuicenu může být, když některé stojí za 10 kg 150 Kč. Já kupuji psovi kvalitní granule plné masa a dávám za 2 kg 348 Kč.

Datum: 12.01.17 21:43

To je drahšie ako mäso...určite sú granule tým najlepším krmivom pre psa? Čo znamená "plné masa"?

Ohodnoceno: 0x

Od: pejskova
Datum: 13.01.17 07:10

Pedigree nejsou to nejlevnější, a když je na ně akce v Penny, tak 10 kg stojí 499 Kč a špatné recenze na ně také nejsou. Náš pes začal být asi na ně alergický. Buď tam přibyla nějaká nová složka, která mu vadí a nebo po těch letech už se jim tělo brání, byť je baští s chutí, srst má lesklou, je v kondici a je veselý...jen se více drbe. Mimochodem, nenapsala jste, co máte za zázračnou značku krmení

Datum: 12.01.17 23:08

Já jsem objevila tuto stránku: http://www.psikrmivoradce.cz/znacky-krmiv-a-z/ a podle toho jsem si vybrala krmení pro svého pejsana. Ještě mám mlaďocha a taky jsme řešili drbání. Zkuste si to projet. Chtěli jsme Nutram, ale pes to nechtěl. Brit už prošlo bez protestů a drbání ustalo. M.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 13.01.17 06:58
Zdravim, napadlo Vas mu varit? Vyvary, nozky, maso... cely zivot granule, to je chudak pes. Jisteze to sni, protoze nezna nic jineho. Kdyz jsem se u ex starala o psa, takrka denne se mu varilo. A to byla srst a chut do zivota.☺

Od: pejskova
Datum: 13.01.17 08:19

Na vaření pro pejska nemáme čas, ale neznamená to, že občas nedostane syrové nebo vařené maso. Nevím, jak to cítí pes, když celý život baští hlavně granule. Ale když vidím toho našeho, jak se vrhá do misky s grunulema, myslím, že na duši nestrádá

Datum: 14.01.17 14:34

Na duši nie, ale na tele - tam už to také ružové nebude. Ak chcete kŕmiť granulami, nedávajte mu mäso. Tráviaci systém psa sa prispôsobuje pomaly, psovi to síce chutí, ale môžete mu spôsobiť polesti brucha a hnačku. Ak mu chcete dávať surové mäso, kŕmte iba ním. Finančne vyjde lacnejšie ako takzvane kvalitné granule a je to pre psa tá najlepšia a najprirodzenejšia strava. Vrátane šliach a kostí, tým, že je nútený ich hrýzť a naťahovať, udržuje si zuby krásne čisté a - nikdy mu nesmrdí z papule. Keď vidím, ako v obchodoch predávajú psiu zubnú pastu a kefku na čistenie chrupu, musím sa chytať za hlavu...

Od: shaggyn
Datum: 13.01.17 09:44

Pokud chcete pejskovi dávat dobré granule, po kterých bude fit, zapomeňte ihned na supermarkety. Dobré granule jedině ve specializovaných obchodech a e-shopech.

Jak píše paw, Taste of the wild jsou výborné a kupoval jsem je několik let. Teď kupuji granule magnusson.

http://www.mujmazlik.cz/psi-k…on/mg-meat-biscuit-adult-14kg

složení je super a jsou opravdu takové sušenkové. Tedy porézní a jsou tedy měkčí a lépe se jí starším psům. Když jsem je poprvé otevřel a vzal do ruky a dal pejskovi, jedl mi je z ruky jako piškoty, až tak mu chutnali. Cena mi taky nepříjde přehnaná (dají se sehnat za cca 1200kč za 14kg) Myslím, že pokud se poohlédnete po superprémiových granulích a přečtete si důkladně složení, pejsek bude spokojený.

Vyhněte se obloukem granulím typu pedigree, friskies atd.

Datum: 13.01.17 10:20

Jen pár poznámek:

Strava mého psa by měla být na přibližně stejné úrovni jako je ta moje. Kvalita ano, ale na "bio" a jiné extra potraviny pro sebe a na supergranule pro psa nemám peníze.

Mám psa s nápadně malou tlamičkou, uvažovala jsem proto o drobných granulích. Veterinářka mě vyvedla z omylu. Pes musí kousat, aby měl zdravé zuby.

Veterinářka mi na zkoušku nabídla asi tři vzorky, další jsem měla ze zverimexu. Pes si jednoznačně vybral granule z řady Fortify. Kupují se pouze ve veterinárních ordinacích. Ty naše - 3 kg/275 Kč.

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.