Slepice s rýmou - uvařit psům?

Od: Datum: 12.01.17 11:34 odpovědí: 8 změna: 31.01.17 16:37

Dobrý den, soused bude muset zabít 4 kuřice, tedy asi to zbyde na mě. Už asi 3 měsíce trpí rýmou, vzal si je mladé a nějak mu prochladly. Může je sníst nebo si je mám vzít pro psy a kočky? Nebo vyhodit? Díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.01.17 12:56
avatar

Řádně tepelně zpracované maso je bezpečné, ale nechal bych ho psíkům a ještě raději bez kostí. Riziko je při manipulaci se syrovým masem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.01.17 15:04

Samozřejmě bez kostí. Dík. Slepice dělám v papiňáku cca 45 min. Tak se pomějou. Jestli nám je soused tedy dá.

Datum: 12.01.17 16:41

Kuřecí maso jedině syrové - nevařit.

Obzvláště doma chované slepice - tvrdé kosti, které se štípou!

Kuřata z marketu - tam je to jedno - v papiňáku rozvaříte i kosti.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.01.17 19:05
avatar

No já teda nevím, ale v této době kdy se houfně vraždí slepice protože mají tu strašnou a smrtelnou chřipku, tak já bych maso těm psům teda nedávala. Co když mají tu nemoc. Jak to soused ví, že je to jenom obyčejná rýma. Co když jsou nakažené.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hanka1
Datum: 14.01.17 23:50
To vím já, protože jsem mu je kupovala a sobě taky. My máme dřevěný kurník a v poho a soused má zděny a v pr..., prostě prochladly. Už to lecime fakt 3 měsíce a je to čím dál tim horsi. Příští týden jdou na špalek.omlouvam se za chyby, píšu z mobilu
Datum: 15.01.17 12:51
avatar

No kde jste je kupovala na věci asi nic nemění. Ta nemoc se šíří vzduchem a nemusí napadnout všechny jedince. Hodně se o té epidemii mluví a vysvětluje se jak probíhá. Proto ničí celá hejna bez ohledu na to, že mezi nima mohou být i zdravé kusy. nestojí to za to riziko. Mně je těch ptáků strašně líto, ale ptala jsem se veterináře, který se zrovna vrátil z takové výpravy a ten mi řekl, že je musí likvidovat všechny, že je naprosto vyloučeno vyhledávat zdravé kusy a pak, u některých se to může projevit i později. Já Vám samozřejmě držím palce, aby to byla jenom ta rýma. To maso jste už asi stejně uvařila a dala pejskům. A třeba se tím varem bacil také zničí. Já jdu zítra s kocourkem zase k tomu veterináři a tak se ho zeptám, jestli se maso může dát psům, i kdyby bylo z nakažené slepice. Docela mne to samotnou zajímá.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.01.17 08:53
avatar

V době, kdy řádí všude ptačí chřipka, nedala bych je sníst lidem, ani těm zvířatům. Člověk nikdy neví.

Chápu, je to škoda, zabít, dát to do igelitek a do popelnice, ale než aby pejsek či kočka měli pak nějaké problémy, radši bych ty slípky oželela. Někdy se prostě o něco přijde, když chováte drůbež. Z vyprávění pamětníků znám, jaké to je, když pojde na nemoc třeba vykrmené prase.

Na jaře si koupit mladé kuřičky, nikdy už ne na zimu, zvláště, když je studený zděný kurník. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ruze®
Datum: 31.01.17 16:37
avatar

Nevím jak se projevuje ,,ptačí chřipka,,ale co nejím já nedám ani svému zvířeti,je to člen rodiny a nechtěla bych mu ublížit. Nevím odkuď jste,ale zjistěte si,zda se tato nemoc u vás v okolí nevyskytuje.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.