Ovce a plot

Od: Datum: 12.01.17 00:21 odpovědí: 3 změna: 12.01.17 09:39
Dobrý večer, asi sem můj dotaz moc nepatří, ale třeba někdo z vás taky něco podobného řešil. Natáhli jsme nový drátěný plot mezi sousedovic loukou a naší zahradou. Protože nám plaňkovým plotem utíkal pes a honil jim slepice a ovce. Asi půl metru od plotu je z naší strany první řada smrků, které tam vysadili moji rodiče před spoustou let. Před pár dny jsme načapali sousedovic ovce jak se opírají o náš plot a ožírají větve, které přesahovaly k sousedovi. Samozřejmě, že plot že zničily. Když to šel manžel říct sousedům, řekli mu, že má větve ořezat. Tak to udělal, ale ovce dál lezou na plot a snaží se okusovat kmeny těch smrků.
Máme právo chtít po sousedovi, aby udělal nový plot a ze své strany ještě jeden tak, aby se jejich ovce k tomu našemu plotu už nedostaly?

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: rv
Datum: 12.01.17 06:08

Měl jsem to samé s koněma. Soused udělal druhou ohradu a elektrický ohradník. Občas koně ohradu pobořili, občas byl ohradník bez proudu, pak, že koně se můžou od elekřiny splašit. Než pořád řešit něco, co souseda moc nepálilo a já se věčně rozčiloval, tak jsem si pořídil elektrický ohradník sám, koně se přestali natahovat přes plot a hotovo.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: vilik
Datum: 12.01.17 09:10
Máte právo na náhradu škody na vašem majetku.
Soused je zodpovědný za stádo, tedy i za škody jím způsobené.
Nemůžete ho donutit ke stavbě vlastního plotu, ale pokud bude mít ovce a bude věčně platit škody na vašem plotu, postaví si ho nakonec sám.
Otázka druhá je, jestli on začne na oplátku důsledně trvat na odstranění stromků, které jsou blízko hranice pozemku.
Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 12.01.17 09:39
avatar

vilíku, nejde mi dát vynikající odpověď, takže jen dávám dobrou odpověď.

Není co dodat.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.