Ptačí chřipka

Od: Datum: 07.01.17 18:07 odpovědí: 8 změna: 15.01.17 12:12

Zajímalo by mě,nevíte někdo,jestli normální očkování proti chřipce je účinné i na ptačí chřipku a jestli ptačí chřipku mohou mít i sýkorky,kosi...ptactvo,které krmíme za okny.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.01.17 18:55
avatar

Uklidněte se. To, že dostanete ptačí chřipku, je tisíckrát méně pravděpodobnější, než že Vás skolí infarkt. Neberte to v televizi zas až tak moc. Vypněte ji a jděte nakrmit labutě

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.01.17 19:00
avatar

Mně by ale opravdu strašně zajímalo, když nic nehrozí člověkju, plroč mají hasiči ochranné oděvy jak při ebole.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.01.17 19:04
avatar

Myslim, že obleky mají pro snadnější dekontaminaci a asi i pro sichr... chřipka ráda mutuje tak se eliminuje riziko. M.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: chripka
Datum: 08.01.17 08:41

Jak účinné je očkování proti jakékoli chřipce je dost diskutabilní, protože je kolem toho dost sporů. Jedni tvrdí, že to pomáhá a jiní tvrdí opak, někteří dokonce, že to škodí.

Ale strach mít nemusíte - ikdyž ptačí chřipku může přenášet jakýkoli pták nebo ptáček, tak my jsme imunní národ. Ikdyž se u nás drůbež likviduje a v okolních státech se dělají různá opatření, aby se lidé nenakazili, tak v televizi říklali, že na lidi (asi pouze čechy) přenosná není. Pokud tedy jste občanem ČR, tak ji nedostanete ikdyž nejste očkovaný.


doplněno 09.01.17 08:27:

Ve zprávách na Seznam.cz je, že se mají likvidovat i papoušci, kteří jsou chovaní ve voliérách a tím nejsou v kontaktu s volně se pohybující drůbeží a jiným ptactvem. Z toho je vidět, že přenašečem může být nejen jakýkoliv ptáček ale i vzduch.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mnd®
Datum: 09.01.17 09:58

No a taky říkali,že když je holub sice v nebezpečné zóně kde se všechno likviduje ale je zavřenej venku v kleci tak se hubit nebude.

Moc to někteří hrotíte.Ty léky na hubení mají určitou trvanlivost a přece se jen tak nevyhodí - tak je spotřebujeme.Už tady byla žloutenka,chřipka,teď ptakomor a potom bude co? ...jó,prasátka a kravičky jsou dlouho v klidu,ještě ovečky.

Ha - králíci.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.01.17 19:20

To, co se aktuálně šíří je pro člověka málo nebezpečné. Problém je v tom, že tyhle viry často mutují. A mutace na člověka přenosná může být dost nebezpečná. Taková jedna zastavila a zlikvidovala armádu Alexandra Makedonského, jiná po první světové válce zabila dvakrát tolik lidí, co ta válka. A tak jsou ti, kdo o tom něco vědí a nesou za to tak trochu odpovědnost, pochopitelně předpokakaní ..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.01.17 19:12

ptaci chripku clovek nechyti,hur na tom jsou ti chudaci ptaci,a nasledne majitele,kteri neco opereneho chovaji a muzou o to prijit

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 15.01.17 12:12

mám souseda v zahrádkářské kolonii který chová 10 slepic,ty se mohou také nakazit ptactvem.

žádné sítě,nic nemá.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.