Jak na močící kočku?

Od: Datum: 03.01.17 12:42 odpovědí: 4 změna: 04.01.17 11:05

Dobrý den,

naší kočce je jedenáct let a přes léto bývá s paničkou na chatě. V listopadu se vrátila s paničkou domů. Chytla nějakého parazita, kvůli kterému pelichá. To už se díky návštěvě veteriny zlepšuje.

Občas nás navštěvuje pes mé sestry. Při návštěvě kočka vždy zaleze. Teď psa nechala sestra u nás přes noc na Silvestra a jejich náhole setkání nám kočka pravděpodobně vrací tím, že nemočí na svou bedýnku, ale všude možné, kde se jí zachce. Jako by zapomněla močit tam, kam se má. K tomu samozřejmě i kálí všude, kde se jí zachce. Vysvětlujeme si to jako trest za odvezení z chaty, návštěvu veteriny a pak hlavně psí návštěvy.

Jak ale kočku znovu přinutit močit a kálet do bedýnky? Máme ji nějak trestat?

Díky za odpověď


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mp*
Datum: 03.01.17 13:01

V první řadě kočku nikdy netrestejte - není to pes. To je úplně jiná povaha. Pes musí být ve smečce, to mu dělá dobře, i když je třeba poslední v hierarchii, ale je tam. To kočka je samostatná, loví sama, smečku nepotřebuje. A kočka dokáže být i hodně mstivá a hlavně je velice chytrá. Pokud Vám někde močí, kde nemá, je to protest, něco se jí nelíbí a snaží se na to poukázat. To třeba naše kočky dokázaly rozkousat nabíječku na telefon bývalému příteli mé dcerky. A to jí dokázaly rozeznat mezi pěti dalšími. Právě proto, že se je snažil vychovávat. Poslední tři roky, kdy žijou s jejím novým přítelem, se ani jednou nevymočily, tam, kde nemají. Asi poznaly, že to s nimi myslí dobře. Takže radím - kočka vyžaduje rovnocený vztah, když to přijmete, tak se podle mě vše vyřeší. A určitě jí naladí, když bude mít svůj kočičí záchůdek pěkně čistý a voňavý.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 03.01.17 14:52
Proč taháte domů čokla, když to kočka nesnese? Když už, proč nejsou odděleni tak, aby nedošlo k jejich kontaktu a stresování kočky? Ta kočka se cítí ohrožená ve svém domově. Zkuste kočce nějaký čas nadbíhat, hodně si s ní hrát a mazlit, zkrátka to co má ráda, aby se zas ujistila, že je doma v bezpečí a milována.
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 04.01.17 07:20
avatar

Znáte tyhle stránky a povídání v nich. Jsou skvělé! http://www.modrykocour.cz/rad…ce-o-kocoure/necistotna-kocka *palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.01.17 11:05
avatar

Kočku jste vystresovali a uvažujete nad tím, jestli jí za to trestat? Lidi, čím vůbec přemýšlíte?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.