Pozná morče svého pána?

Od: Datum: 02.01.17 21:00 odpovědí: 7 změna: 03.01.17 14:14

Pěkný den, chtěl bych se zeptat, jestli morčátka umí rozeznat konkrétní lidi anebo všechny, kteří se kolem něj pohybují ( třeba celá rodina ) považují za svoji smečku. Děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.01.17 21:49

ano,rozeznává...když jdu kolem já,je zticha /nekrmím ji/. když se objeví přítelkyně,spustí čurbes,dokud od ní nedostane list salátu...

Ohodnoceno: 3x

Od: balzerka
Datum: 02.01.17 22:16

Mne morče mých vnoučat nezná, ale když za rohem u nich v kuchyni krájím zeleninu, nebo jen vyndám salát z ledny, tak morče spustí kvíkot. Ne kvůli mně, ale ono to žrádlo cítí za rohem a dost daleko.Jestli morčeti Vaše přítelkyně nic neponese, tak ono možná nebude kvíkat. Nebo jo? To byl doitaz pro ovczzaka

Ohodnoceno: 1x

Datum: 02.01.17 22:51

no právě rozlišuje,kdo jde kolem...ječí,když se objeví přítelkyně. když otevřu ledničku já,je klid...

Datum: 03.01.17 06:18
Já dělal holkám pro morčata klec se spodkem z vysoké lodny. morče když chtělo chodilo v patře odkud vidělo do pokoje nebo si seběhlo a dno kde mělo žrádlo a pelech. když jsem přišel do pokoje já, vždycky se ztratilo dolů. Původ v horách jižní Ameriky jim dal velmi dobrý zrak protože jejich predátory jsou převážně ptáci, takže morče vidí moc dobře.

Od: jarousek
Datum: 03.01.17 08:45

asi jak které. Před tím jsme měli samečka a byl to naprosto tupý tvor. Nerad byl omazlován a kadil a čůral si nejraději do sena a pak v tom ležel. Teď máme samičku a je to pravý opak. Čistotná, méně kviká, ráda se mazlí a dožaduje se toho a prostě jsou tam vidět jisté náznaky "inteligence". Ale i ten samec reagoval na potravu nebo na toho, kdo mu jí nosil.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 03.01.17 09:01

Morče ani tak nepozná svého pána, jako svého krmiče. Nevím, jak jsou na tom se zrakem, naše morčata měla vysokou neprůhlednou bednu, ale spolehlivě rozpoznají krmiče sluchem. U nás krmil především táta, takže jestli jde domů on nebo někdo jiný, bylo patrné ještě než strčil klíč do zámku.

Ohodnoceno: 3x

Od: hurvajs
Datum: 03.01.17 14:14

Děkuji všem moc za odpovědi! Je to tak nějak i u nás. Zdálo se mi, že morčátko reaguje jinak na ty, kteří se mu věnují - tak nějak hlučněji, poskakováním, panáčkováním a na ostatní vlažněji. Akorát jsem nevěděl, jestli si to náhodou nenamlouvám a asi ne...

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.