Kocourek vše shazuje na zem

Od: Datum: 26.12.16 14:54 odpovědí: 16 změna: 18.01.17 12:52

Můj devíti měsíční kocourek okusuje rostliny a shazuje na zem vázy i květináče...také v nich hrabe...

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.12.16 15:20

Lidu, tak to je. Kytky okusují všichni! Úplně všichni. Musíte je dát pryč, protože většina pokojových kytek je jedovatá! A také musíte dát pryč to, co shazuje a věřit, že až dospěje, nebude to dělat. :-D Už máte vymyšlenou a dohodnutou kastraci? Už je pomalu čas! Až dospěje, začne značkovat a ikdyž už nebude mít potřebu, bude to dělat jako zlozvyk. *sok*

Když pečlivě proklikáte tenhle web, o kocourkovi se dovíte všechno: http://www.modrykocour.cz/rady

Ohodnoceno: 0x

Od: lidu®
Datum: 26.12.16 22:10

Děkuji za radu...už na tom pracuju...

doplněno 26.12.16 22:17:

*ee*

Od: jezevec*
Datum: 26.12.16 19:26

Chachááá! Vítej v klubu! Je jediná rada - smiř se s tím. Taky máme kocoura... :-D

Ohodnoceno: 1x

Datum: 26.12.16 22:13

Jezevče...to je miloučké a hlavně od srdce...*srdce*

Datum: 26.12.16 19:39

Jedna kočka mi neustále hrabala v květináči u postele. (Postel pořád plná hlíny.) Dosypala jsem zeminu a za hodinu zase. Jsem z ní na infarkt. Před pár dny jsem květinu přemístila jinam, a i když na ni dosáhne, na novém místě už na ni nejde. Druhou kytku, kterou pravidelně rozhrabávala, u té jsem udusala hlínu a už na ni nejde. Pak ještě můžete dát do květináče velké valouny. Co se týče věcí, uklízet, uklízet, uklízet. Já nemůžu nechat nikde nic malého, nebo to nenajdu. Stříkačka pro druhou nemocnou čičinu, platíčko s léky, brčka, pet víčka, ozdůbky, voskovky a modelína pro neteř, podtácky, gumičky, sponky, pouzdro na čočky, lepicí papírky, všechno musí pryč! Dobrá zpráva je, že to patrně s dospělostí přejde ;)

Datum: 26.12.16 22:15

naufrago

jsem ráda...že v tom nejsem sama...to samé je u nás a taky věřím...že z toho můj miláček vyroste...*modla*

Datum: 27.12.16 10:22

A jak píše rybana, že kočky zahrabávají hovínka... moje malá jaksi ne. Hrábne okolo (a hrabe dost, byla-li na velké), ale přímo na hovínko max. pár kuliček steliva. Druhá to nesnáší, tak jakmile jde malá na záchod, tak číhá vedle. Když vykoná potřebu, někdy ani nečeká než vyleze, vleze jí tam, a hovínko zahrabe pořádně :-D :-D prostě "když už nejsi schopná to pořádně zahrabat sama, udělám to já!" :-D

doplněno 27.12.16 21:24:

Tak kočka přitvrzuje, momentálně nemůžu najít Vincentku do nosu. V životě bych si nemyslela, že něco takového unese. Ale ta lahvička tu fakt nikde není *plac*

Od: mel*
Datum: 26.12.16 19:54
Jojo, taky miluju zároveň čičiny i kytičky :-D řešení: kytky v pokoji, který na noc zavírám a čičina může nerušeně demolovat zbytek bytu *smich*

Datum: 26.12.16 22:16

kytky jsou už jinde...v bezpečí...*tuc*

Od: rybana
Datum: 27.12.16 04:19

Kočky holt nemají v genech, aby žily v bytech s plovoucí podlahou, ale v přírodě. Lezou po stromech, po střechách, brousí si drábky o kmeny, občas si třeba hrábnou v hlíně, je jím přirozené zahrabávat své výkaly, dělají to velice pečlivě, zdá se, že je to baví, takže kus hlíny v květináči je asi proto přitahuje, co taky dělat ve sterilním bytě.

Datum: 27.12.16 08:13

Na každého platí něco jiného, jen na to přijít! Když je nuda, pak si musí vymyslet svou srandu. Teď už nikdo nic neshazuje, místo kytice nosíme pažitku v květináči, protože ji okusují s chutí. Jsou to drahouškové.

Od: pb®
Datum: 27.12.16 11:55
Kočky učí lidi, aby se neobklopovali zbytečnými lapači prachu. Až dospěje a vykastrujete ho, zklidní se a dělat to nebude. Pokud vyhrabává hlínu, překryjte ji většími oblázky. Místo pokojovek vysejte kocourovi obilí nebo šantu či šáchor, ať má co okusovat.
Ohodnoceno: 1x

Datum: 27.12.16 21:16

Jak zde uz padlo - Vitejte v klubu ! :D

Meli sme 3 kocky, prvni v mladi taky radila, ale celkem se sklidnila, kytku sundala snad jen jednou ... ale male veci, to neodnaucite kocku, ale sebe. Proste nikde nic neodkladat, jinak pak se nebudete stacit divit co najdete pri velkym uklidu pod gaucem :D

Druhyho sme meli kocoura a ten po kytkach nesel, ale on byl od mladit takovej klidnej valibuk. Jen se v noci menil v lovce ... nasich palcu :D Vsichni sme se naucili spat s nohama pod perinou. V dukladne zalozeny perine !

Treti kocka byla nezmar, kytky likvidovala tak dlouho az zbyli jen 2 a to v tak velkych kvetinacich, ze bych mela problem zhodit je i ja .. to sme pak zas resilli jak ji zabranit ji v tech kvetinacich hrabat ... velke kameny - to je snad jediny co zabira !

Casem zjistite ze to u vas doma bude jak v domacnosti s malym ditetem, vse odsunuto mimo jisty vyskovy level, problem je ze kocka vas presvedci, ze neexistuje neco jako nedostupne vysoka skrin :D

Od: ala*
Datum: 04.01.17 18:21

Tak to je moje oblíbená podívaná.:) Kocourek (3 roky) najde na stole malý předmět, něžnou tlapičkou ho dostrká ke kraji a postrčí ho přes okraj stolu. Tváří se přitom velmi soustředěně. Pak se ještě na předmět kouká ze stolu dolů a buď seskočí a chvíli si s ním hraje, nebo zůstane na stole a pátrá po další maličkosti. Když nic nenajde, nejde si jinou zábavu nebo na stole zaujme malebnou pozici a odpočívá, případně spí.

Datum: 17.01.17 17:16

Kocourek je v pubertě.Je to naprosto normální.Moje obě kočky to dělaly taky,hlavně kocour.Přestal s tím tak okolo druhého roku.

Datum: 18.01.17 12:52

úplně normální. Kotě vás přinutí odklidit zbytečné krámy jako jsou vázy, ozdobné misky, dečky a přehozy a mít doma uklizeno. Jistě jste si všimla, že kde je jenom náznak nepořádku, tam kotě udělá binec.

Kdo chce mít doma kotě, tem musí uklidit všechno co se dá rozvrtat, roztahat, shodit nebo strhnout.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.