Vodní želva - usmrcení?

Od: Datum: 20.12.16 15:58 odpovědí: 12 změna: 01.01.17 18:42

Přes 20 let doma chováme v akváriu vodní želvu (želva nádherná), která v posledních měsících nepřijímá potravu a kterou bychom rádi dali pryč. V minulosti jsem jí plánoval udělat venkovní jezírko, pořídit společníky, ap. aby se netrápila životem v akváriu, ale k tomu bohužel nedojde.

Pokud pominu darování, které by bylo časově náročné, nabízí se humanní usmrcení zvěrolékařem. Ten ovšem tvrdí, že zdravé zvířata usmrcovat nelze. Je tomu opravdu tak?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.12.16 16:01
avatar

Ano z etických důvodů toto nesmí provést.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: wamp®
Datum: 20.12.16 16:26
avatar

Prosím Vás,když čtu vaše řádky,chce se mně plakat *plac*

Vždyť je to vlastně členka vaší rodiny,to je bez diskuzí !

Potravu nepřijímá,protože má evidentně nízkou teplotu v akváriu a také jsou krátké dny,tudíž má i nedostatek světla.

Přečtěte si článek o této krasavici a nezabíjejte ji !

Vás také nikdo nechce zabít,i když jste třeba na světě zbyteční.

Promiňte mi,ale je mi opravdu z vašeho příspěvku smutno.

https://cs.wikipedia.org/wiki/%C5%BDelva_n%C3%A1dhern%C3%A1

Ohodnoceno: 4x
 
Od: fgvvc
Datum: 20.12.16 17:04
Zvíře vás přestane bavit, tak ho zabijete? Je mi z vás na zvracení, co jste proboha za lidi?
Ohodnoceno: 4x
 
Od: lussickk
Datum: 20.12.16 17:14

Vážený tazateli,

můžete mi nějakým způsobem vysvětlit, čím je darování želvy časově náročné? Respektive o co je to časově náročnější v porovnání s odvozem k veterináři za účelem jejího usmrcení? (a to pomíjím poplatky u veterináře, zadarmo Vám to asi neudělá, že). Kdybyste místo psaní dotazu sem věnoval čas a napsal pár inzerátů, kde byste tuto želvu daroval za odvoz, nepochybuji že by se našel někdo, kdo by si ji vzal (sama jsem tímto způsobem chtěla darovat pět želv - a že zájemců bylo - tak mi prosím netvrďte, že to nejde). Podle Vašeho příspěvku se želvička bude mít lépe kdekoliv jinde. Kéž by měla to štěstí.

Upřímně, je mi z Vás zle.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 20.12.16 17:35
avatar

Dejte inzerát na sbazar a do vánoc ji nemáte.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 20.12.16 20:13

I zdravá zvířata lze usmrtit a pochopitelně se usmrcují. Ovšem vyjímky jsou uvedeny v zákoně. Jedná se o porážku, účely pokusu a u zvířat v zájmových chovech třeba i takové přemnožení. Takže pokud se najde veterinář, který na to má tzv. koule, má oporu v zákoně a pokud si někdo na pozemku přemnožil třeba kočky nebo psy, může je utratit, i když jsou zdraví.

Ve vašem případě o přemnožení nejde. Člověk by si měl rozmyslet, co si pořídí a jak dlouho to bude žít. Chápu že vodní želva je otravný chovanec, péče o něj je náročná, musí mít filtry na vodu, jinak voda po pár dnech velmi zapáchá. Z malé roztomilé želvičky co se sotva vylíhla z vajíčka je za pár let monstrum, co člověku ukousne kus prstu. Navíc žije dlouho, proto ji lidé dost často pouštějí "na svobodu". Nic si z toho nedělejte, letos mám 20let užovku a už 10let čekám, až chcípne. Nemá se k tomu. Darovat jsem se jí pokoušela před 10ti lety, nikdo nechtěl. Tak bude muset dožít. Pokud želvu chcete usmrtit, zcela jistě si způsob najdete. Ono stačí i nešetrné zazimování a želva se na jaře už neprobudí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: katopuk
Datum: 22.12.16 22:41

No vy máte taky dost jestli to myslíte vážně jste horší jak tazatel.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ria®
Datum: 20.12.16 21:02
avatar

Kdybch nevěděla, že existují lidi, kteří jsou schopni bez výčitek svědomí utratit i svého zdravého psa, kočku, protože se jim už nehodí, nebaví je, myslela bych, že je to troll... Hlupák hlupákem zůstane.


doplněno 01.01.17 18:35:

aha - tak odpověď po vzoru Nikdo

Použijte těžký kámen, miřte z výšky na hlavu, je to rychlé a bebolestné, buďte ještě tak laskav a popřemýšlejte, jesli by nebylo lepší želvu někomu darovat. Taková zoo by mohla mít o letité zvíře zájem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.12.16 21:54
avatar
Sáhněte si do svědomí, domácí mazel nejí a hned ji chtít nechat zabít no to je hnus.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: mnd®
Datum: 28.12.16 08:22
avatar

Ach jo.Copak jste to za člověka.Usmrtit zvířátko které se nemůže bránit.Asi jste k němu za těch dvacet let nenašel ani trochu lásky a něhy.Ani to jezírko jste té maličké nepostavil.Kamarády jí domů nepřinesl.Nezlobte se,ale rád takové lidi nemám.Tu želvičku raději dejte někomu,kdo se o ni rád postará a postaví jí pro plavbu i nějaké malé jezírko.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.01.17 18:12
avatar

Vážené rádci, každý má nárok na názor. I na ten špatný. Uvědomujete si vůbec, že tím, jak jste ho tu veřejně zostudili a udělali z něj bestii, jste se dokonale odřízli od možnosti toho člověka přesvědčit o jiném postupu, a od možnosti tomu zvířeti pomoci. Myslíte si někdo z vás, že by se anonymní tazatel po takovéto kritice odtajnil a spolupracoval s kýmkoliv, kdo by mu případně nabídl pomoc s darováním? Já si to nemyslím. A taky si myslím, že by jste pro příště měli vážit slova. Nevíte nic o Tazateli, a co bylo vysloveno, nelze vzít zpět. je mi smutno jak někteří dokážete exhibovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.01.17 18:42

Taky těm tvrdým odsudkům nerozumím. Je mezi námi spousta lidí, kteří se nemíní postarat ani o své rodiče. Tu želvu mohl tazatel dostat jako kluk, nebo ji koupil kdysi dětem, to je jedno. Spíš je div, že mu vydržela tak dlouho. Většina lidí je kupuje dětem a po pár měsících splachuje do záchodu. Tohle zvíře není nějaký mazlík (což si málo který laik při koupi uvědomuje), naopak vám při neopatrnosti klidně uzobne prst. Je tedy pravděpodobné, že je doma spíš trpěna, než milována. Raději místo odsuzování tedy dejte tazateli tipy, kam by ji mohl odnést, pokud jí chcete cahránit život.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.