Jak naučit psa na záchod ven

Od: Datum: 18.12.16 10:42 odpovědí: 34 změna: 21.12.16 10:20

Dobrý den, potřebovala bych zkušenou radu která by pomohla. Pořídili jsme si štěně bígla jsou mu 4 měsíce, a nemůžu ho naučit na záchod ven, nevím jsi rady. Přes noc loužičku neudělá, ráno vykoná venku svou potřebu. Ale přes den se stanou i 4 louže doma na koberci, a to chodím sním ven po spaní,hraní jinak každé 2 hodiny přesto se vyčurá na koberec. VŽDY KDYŽ HO PŘISTIHNU CHYTNU HO PŘILOŽÍM ČUMÁK K LOUŽIČCE ŘEKNU FUJ NESMÍŠ A JDU HNED VEN, tak vykoná zbytek pochválím ho šikovnej a hodnej dostane odměnu. Kde je ta chyba nechápu, jak to dlouho trvá bíglovi než se naučí na záchod. Měli jsme labradora ten se vše naučil do 5 měsíce. Prosím o radu. děkuji všem


avatar
kapkanadeje uzavřel tuto otázku
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hm®
Datum: 18.12.16 11:02
 
avatar

Udivuje mě, že vydrží přes noc. Známý má psa (fenku, dospělou) a ta ho dost často budí ve 2 v noci, že potřebuje.

Máme taky 4mesíčního potvůrka a 2 hodiny by asi ještě byly dlouho. Naštěstí bydlí v boudě na zahradě, ale když je doma, pustím ho vždy tak po hodině ven. Jen se vyčůrá a jde zpátky. Ještě nedávno by 2 hodiny doma nevydržel, teď nevím, nepokouším to. Doufám, že časem vydrží déle.

 
Datum: 18.12.16 11:06
 
avatar

Je to divné, jak jsem tady již psala, když jsem si přivezla štěně, tak se to naučilo za týden, chodila jsem zprvu až denně, dala mu pllínku ke dveřím do předsíně a on se za pár dní naučil zaštěkat, párkrát se mu podařilo doma vykakat, řekla jsem fuj, postupně jsme zkravoali vycházky na 3x denně a po každé potřebě jsem ho chválila, takže do měsíce bylo vše OK. Z Vašeho dotazu si nejsem jistám zda jste doma či chodíte do práce. Ale vím ze zkušenosti, že pejsci se někdy vyčúrají doma, aby si získali pozornost - příklad, kamarádce odjela dcera na školu v přírodě a on každý den se vykakal u její válendy nepomohlo nic když se vrátila, už se to nestalo. Další, když se věnovala mimču, tak šel a vyčúral se. Dejte mu hodně lásky a přeju úspěch.

 
Datum: 18.12.16 14:07
 
avatar

Zdravím. Aja, trochu vás poopravím. Z vaší zkušenosti vyplývá, že když kamarádčina dcera odjela na školu v přírodě, pejsek nechtěl získat pozornost. Ale vysvělil si to tak, že se ztratila, nebo je zraněná. Pokud se psovitá šelma v přírodě ztratí (mladý, nezkušený pes se v zápalu lovu zaběhne), po své stopě se vždycky vrátí na místo, kde byli naposledy všichni pohromadě. A pak se vydá po stopě jiného člena smečky, až je najde. Stopa na místě, kde byli naposledy všichni pohromadě, je životně důležitá. Pokud už není cítit, má to ztracenec těžké. Proto pes kamarádky nechával pravidelně na místě, kam by se dcera měla umět vrátit, pachovou stopu, aby dcera věděla, že smečka na ni čeká.

A vyčůráním se při věnování se mimču pejsek začal s miminkem komunikovat. Mimčo mělo čerstvě v plínce, pejsek to zaznamenal a přijal nového člena do smečky tím, že i on jemu dal pocítit svou pachovou stopu. Tím už si oba do smrti budou pamatovat jak vzájemně voní, a že jsou parťáci na život a na smrt. Tak to chápe pes. Ida

Ohodnoceno: 2x
 
Od: milasek85
Datum: 19.12.16 08:42
 
No louzicku vzdy vycistim a pokazde pouziji sprej. Prej chyby ze prilozim k louzicce cumak, kdyby to byla chyba tak nenaucim ani labradora co mame ven a ten to umi naucil se to timto zpusobem. Mam i tuto radu od lidi co maji doma bigla stejnym zbusobem ho to take naucili.
Ale dik za nazor.
Od: muf
Datum: 21.12.16 09:27
 

není to divné každý pes má své temto se učit někdo se naučí během týdne někomu to trvá měsíc některým pár měsíců

 
Datum: 18.12.16 11:16
 
avatar

Jak často s pesanem chodíš ven?

 
Od: milasek85
Datum: 19.12.16 08:44
 
Po 2 hodinam pokud je vzuru pokud spi tak hned to same po hrani.
Datum: 18.12.16 13:25
 
avatar

Zdravím. Lidi často zapomínají na to, že všechny úspěchy i neúspěchy ve výchově psa jsou ve schopnosti či neschopnosti člověka se psem komunikovat a pochopit, jak pes myslí . Vaše základní chyba je v PŘILOŽÍM ČUMÁK K LOUŽIČCE... Už jste viděla mámu fenu, jak chytí štěně, přiloží mu čumák k loužičce, řekne fuj... Zatím to NIKDO neviděl, protože je to totální nesmysl. Váš pejsek ve 4 měsících už není mimino, doma nemočí, ale značkuje. Pravidelně si přeznačkovává koberec, protože značkování je mu přirozené a pak se jde ven vyprázdnit. Pes slovům nerozumí, jsou mu fuk. Ale pokud u loužičky pronesete řeč a upozorníte na "věc", pejsek si to uloží do paměti jako důležité. Kdybyste tomu nevěnovala pozornost a rychle to umyla a přestříkla něčím voňavým = označkovala si to jako své, pejsek by pochopil, že je to vaše, vy jste šéf a přeznačkovat šéfa se nesmí. Vy jste ho nechala přivlastnit si koberec, respektovala jste jeho značky, ještě jste ho naučila, že je jeho činnost důležitá, tak se nemáte co divit. Ve 4 měsících už pejsek umí přizpůsobit svůj biorytmus chodu domácnosti (pokud ovšem dodržíte základní pravidlo = pravidelnost v době krmení i v době procházek, voda furt). Takže bych radila, tomu, co štěně dělá špatně, nikdy nevěnujte pozornost a naopak na vše, co dělá dobře - hodně reagujte, přehnaně chvalte, hlaďte, odměňujte. Pes je smečkové zvíře, má v genech komunikovat, spolupracovat, pečovat o smečku, být smečce prospěšný. Pokud si pejsek doma něco označkuje a vy značku dokonale neodstraníte a nepřeznačkujete po svém, bude se vám na to místo pořád vracet a značku obnovovat. Aby všichni vetřelci věděli, že tato nora (byt) je šéfova a taky jeho a společně jsou smečka a budou si to bránit. Navíc bígl se dodneška hojně používá ke štvaní zvěře při lovu a jeho schopnost spolupracovat a tudíž komunikovat je pověstná. Naučte se s ním komunikovat - po psím - a máte po problémech. Ida

Ohodnoceno: 2x
 
Od: milasek85
Datum: 19.12.16 08:54
 
Jak uz jsem psala vycistim nasprejuji.
Blbost ze znackuje takto znackovani nevypada. To ze delam chybu ze prikladam cumak a reknu fuj je podle me zkusenosti dobre a taky mi dali radu lide co maji doma bigla i sam vetereninar rekl ze je to dobre.
Ja takto naucila i labradora na tachod ven behem 5 mesicu.
Myslim ze chvalim az az...a taky ze mu rozumim. Hraju si snim mazlim ho naucila jsem ho sedni pac a misto ted trenujeme lehni. Na voditku parada netahne. Na volno parada na zavolani pribehne. Je sikovnej jen me trapi ze deka ty louze i doma. Ale dik za tvuj nazor.
Napr. Vcera uspech bez louze v byte.
Datum: 19.12.16 08:55
 
avatar

Jak na kočku. Na malou chodí na WC, velkou potřebu dělá vedle mimo záchůdek. Instaloval jsem průlezová dvířka do dveří na zahradu, bohužel ven chodí ale potřebu vykonává doma. Poradí někdo.

 
Datum: 19.12.16 16:37
 
avatar

Ido, chtěla bych vám vyjádřit veliký obdiv. Všechny rady, týkající se psů, jsou úžasné. Já hodně radím, ale uvědomuji si, že z naprosto jiné pozice. Když já jsem dělala se psy zkoušky a chvíli dělala i výcvikářku, tak to bylo o tom, psa naučit poslouchat. To, co píšete vy, to je o tom jak svému psovi rozumět. A při výchově a později při výcviku, z toho vycházet. *hej**palec*Skvělé!


doplněno 20.12.16 06:55:

Ido, děkuji. *hi*

 
Datum: 19.12.16 22:31
 
avatar

Zdravím. Babkazov, moc si vážím vašich slov a děkuji vám za ně. Jsem si vědoma toho, že ne každý je schopen či ochoten opustit zastaralé a alespoň se zamyslet nad jinou metodou. Snažím se popsat vše co nejsrozumitelněji, a pokud alespoň sem tam někdo pochopí, jak skvělý parťák je pes, vždy a s nadšením přijímající spolupráci, a tudíž je ubohost trápit ho výchovou pro vzteklé, hloupé, umíněné a zatvrzelé dítě, křičet na něj a bít ho (byť jen novinami), jsem za to ráda. Pes je tak úžasný tvor, tak nesmírně komunikativní, že tuto "osvětu" dělat musím. Pes si to zaslouží.

Nechodím sem, na Poraďte, tak dlouho, ale velice brzy jsem si všimla, že právě vy jste dáma, která má široký rozhled a velké srdce. Ida

 
Od: muf
Datum: 21.12.16 09:38
 

Jaktože Vás 2 mám zelenkavým písmem?

 

 

Od: kukik
Datum: 19.12.16 20:00
 
Nechápu Vás idanova 4 mesicni stene neznackuje. Zadna chyba ze milasek85 priklada cumak k louzi kdyz je pristizen moc dobre vnima slova fuj atd...
Mam uz 20 let stouto rasou bigl zkusenost. Tyto psy jdou tvrdohlavy a zkousi co mu projde a co ne.
Proto musi byt clovek prisny ve vychove a dusledny. Jinak by vychova prerostla pres hlavu.
 
Od: muf
Datum: 21.12.16 09:22
 

přiložit čumák k loužičce není chyba, ale chyba je vymáchat mu čumák

4 měsíční štěně neznačkuje to dělá až 6 měsíční bígl

Bígl vnímá slova fuj a moc dobře ví co znamená

pokud tomu nebude paní věnovat podle Vás pozornost bígl si bude dělat co chce a výchova jí přeroste přes hlavu, takže pokud byl při výkonu močení přistižen určitě u bígla reagovat a vyhubovat psovi slovy fuj nebo jinými aby pochopil že to nesmí.

Je hloupost psát že pani neumí vychovávat a nevěnuje se psovi, když sní nebydlíte a nevíte jak chod rodiny se štěnětem funguje, to mě osobně příjde od Vás dost ponižující a hnusný soudit lidi.

Prominte ale paní napsala že si pořídili 4 měsíční štěně které se teprv učí, nevíte jak bylo předtím vychováno zda bylo venku na zahradě je jasné že v bytě bude dělat neplechu než se naučí. Každý pes má svůj sistém učení někdo se učí rychleji někdo pomaleji.

 
Od: filipos
Datum: 19.12.16 17:28
 
Mam take pejska a souhlasim s tim, ze je potreba mu dat cumacek k louzicce a rict FUJ! Pokud to nepomaha, plesknete ho lehce novinami. A verte, pejsek rozumi i slovum: "kde mam ty noviny!"
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 19.12.16 18:15
 
avatar

Filipos, toto je normálně ujetý názor. Opravdu si myslíš, že pes má takovou logiku, že si vydedukuje, čumák v čuránkách, že se to nesmí?! Opravdu jsi o tom přesvědčen? Zvláště pak, když se vyčural mnohem dříve? *cert*Představ si, že ti najednou někdo dá facku, dobře mířenou čenichovku a zařve na tebe: "Co to bylo?" Pochopíš o co jde? A ne pes, zvláště pak štěně, které ti vůbec, ale vůbec nerozumí! A to všechno jen proto, že se ti nechce častěji ven a také, že jsi vůbec nepochopil, že štěně neumí ovládat svěrače. Stejně, jako malé dítě.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: kukik
Datum: 19.12.16 19:46
 
Ja zcela souhlasim že šťěněti se musí ukázat co si smí dovolit a co ne. Chováme už 20let psi rasa beagle (honič)
Tyto psi jsou velmi tvrdohlavý a proto mu nesmíte ukázat že Vám je jedno že udělal co nemá.
Vy jste pán a ne on. Určitě 4 měsíční štěně vnímá slova nesmíš, fuj, ostuda atd. Přiližit čumák k louži když je přistižen je dobrá věc u toho to plemene. Pes vi moc dobře že udělal co nemá. Takže nesouhlasím s Vámi babkazov.
 
Od: filipos1
Datum: 19.12.16 23:56
 

Ta zelená se mě líbí, jdu se taky přebarvit. A k těm novinám - pejska nemlátím silou, jen lehklé plácnutí - dotek, to ho nemůže bolet. Kdybych ho třískal řemenem nebo klepáčem, tak neřeknu, ale noviny psovi neublíží.

 
Od: filipos1
Datum: 19.12.16 23:57
 

Lidi, jak to přebarvujete do té zelenkavé, já jsem si změnil přezdívku a stále jsem bledej.

 
Datum: 20.12.16 08:50
 

No právě jsi bledej, protože to tak je, musíš si nastavit jen písmo víš, a tady někdo je špatnej že má někdo jiný názor na výchovu tak uráží a spojuje lidi v jednoho, a sama to dělá.


doplněno 20.12.16 08:53:

mám namysli babkazov a idanova v jedné osobě...zelená je krásná

 
Od: kukik
Datum: 19.12.16 19:53
 
Ano pes vnima a rozumi slovum od 4mesice a do 6 mesicu by mel umet chodit ven na wc...noviny pleny jsou v dnesni dobe pri rozmazlene psy. Plesknout novinami to bych nedelala steneti ale starsimu psu pokud by si dovolil udelat co nesmi v byte.
Ohodnoceno: 2x
 
Od: muf
Datum: 21.12.16 09:25
 

ano správně kromě toho plesknout ho novinami s tím nesouhlasím

 
Od: kukik
Datum: 19.12.16 19:50
 
milasek85 nic nedelate spatne naopak vse je v poradku pejsek Vas jen zkousi co mu projde a co ne. Mejte vydrz a trpelivost. Uvidite ze do 6 mesicu bude vzorny.
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 19.12.16 23:15
 
avatar

Zdravím. Kukik a milasek85 v jedné osobě, já jsem pochopila, že se vám nedaří komunikovat s pejskem, když máte problém komunikovat tady s námi. Brání vám v tom i neznalost českého jazyka. Navíc nechcete opustit své názory, a to je škoda. Mohla byste se o psech něco naučit, neměla byste s výchovou takové problémy. Například je dost ostuda, že vám labrador močil doma až do 5 měsíců. Víte, že psa močit venku naučí většina lidí za 2 týdny? Chtěla jsem vám pomoct, dopadlo to jinak. Ale pokud znáte přísloví - Chytrému napověz, ... tak vám doložím, že počítač je moc chytrá krabička. A zeleně vyznačí tu osobu, která se vydává za několik lidí a píše si sama se sebou. Ida

Ohodnoceno: 1x
 
Od: muf
Datum: 21.12.16 09:36
 

Idanova myslím že urážet lidi co se týče českého jazyka je nevhodné a nevkusné, nejste malé dítě abyste se posmívala jiným lidem. A pokud posmíváte a nerada slyšíte jiný názor lidí tak pak byste tu neměla být vše co napíšete nemusí lidem pomoc, nejste dokonalá. Brzdila bych slova.

Ostuda že Labradora paní měla a naučila ho až v 5 měsících není opět nevíte kde byl předtím vychován a v kolika měsících si ho paní pořídila.

Ano někteří naučí psa za 2 týdny ale záleží na plenenu psa a také na povaze štěněte.

pozoruji svůj počítač a muj teda říká Například nick zelený má idanova babkazov...to je v pořádku? Nebo je to tím že se neumíte smířit s kritikou lidí a tak je spojujete v jednu osobu.

Nemám ráda takové lidi co dělají ze sebe boha. Zamyslete se nad sebou a pak kritizujte jiny.

 
Od: lucky*
Datum: 20.12.16 10:00
 

Zdravím,

snad Vám nebude vadit, když se k tomuto tématu zeptám maličko z jiné strany. Jak vycvičit pejska (nebo jak vycvičí pejsek své majitele?), aby si řekl, že chce ven? Třeba štěknutím nebo nějak jinak? Mám poprvé v životě pejska od štěněte, tak si s tím nevím rady a nechci nic zanedbat. Je to německý ovčák, 4 měsíce, kluk.

Děkuji předem za případné rady

 
Datum: 20.12.16 11:17
 
avatar

Lucky, každý pes to má jinak. Nemusíte cvičit, ale musíte vypozorovat. ;) Můj první běhal ke dveřím a nejprve tiše poštěkávall a pak řval. Druhá pes si sedla ke dveřím a tiše seděla. A tahle, ta všude za mnou začne chodit a tiše pofňukávat. Pak si sedne do koupelny a dívá se na teplačky nebo svetřík, který má pověšený na věšáčku nebo na šňůře.

 
Od: hm®
Datum: 20.12.16 12:16
 
avatar

Souhlasím s babkou, že každý pejsek to projevuje jinak a je potřeba to vypozorovat. A občas se projevuje i stejný pejsek různě, podle aktuální situace. Zároveň ale jsou situace, kdy si, zvláště štěně, včas prostě "neřekne". Třeba když si budete hrát, tak na nějaké signály buď nedojde vůbec, nebo budou mnohem slabší (a už stejně pozdě), než normálně, a nevšimnete si jich. Základem ale (podle mě) je, aby pejsek pochopil, že "doma ne". Když to nebude chápat, tak nebude vydávat ani žádný signál.

Ale abych byl i konkrétní: náš pejsek, když jsme si zrovna hráli, začal si hrát divočeji, jakoby se zabral do hry mnohem víc, byl z hraní úplně u vytržení ... a pak se počůral.

 
Od: lucky*
Datum: 20.12.16 12:21
 

babkazov, děkuji. Ten můj pejsek právě nedělá nic, najednou zadřepne a je hotovo. V noci ho zajistím, jakmile vyleze z pelíšku, vím, že chce ven, ale ve dne to nejde. Nejdřív jsem ho sledovala, jak začne očmuchávat zem, tak jsem s ním běžela, ale teď přestal i s tím. Jen si leží, hraje a najednou už dřepí. Inu, budu pozorovat dál

Zajímavé je, že když už není zbytí a musí zůstat doma sám pár hodin (nejdéle byl 4 hodiny), tak nic neudělá, v noci taky taky nic (i když to mě většinou probudí, že je vzhůru a opouští pelech), ale jak je někdo doma ...


doplněno 20.12.16 12:43:

hm, děkuji. Ale ani pořádně nevím, jak mu vštěpit, že doma ne. Bít ho nehodlám, máček čumáček taky ne, nejsem přesvědčená, že to tak funguje. Navíc někdy ho při tom nechytím, tak by to asi zpětně nemělo smysl. A taky z nějakého důvodu ten svůj dáreček baští. Při uklízení říkám fuj, ale zřejmě to nemá moc účinek.

 
Od: hm®
Datum: 20.12.16 15:04
 
avatar

Ono asi nakonec zafunguje skoro cokoliv, jen je otázkou, jak je to rychlé a jak příjemné/nepříjemné (pro psa a pro chovatele). Řekl bych, že úplně postačí, projevíš-li se úplně normálně a přirozeně (tzn. nepřetvařovat se a nedělat, jako že se nic nestalo). Pes by ze tvé reakce už měl sám poznat, že se ti to nelíbí. Klidně bych mu vyhuboval, kdybych ho přistihnul.

A jinak se asi snaž tomu předcházet, aby pro pejska nebylo obvyklé dělat to doma. Aby si na to nezvykl (i když by třeba chápal, že to není zrovna dobře).

 
Datum: 20.12.16 15:40
 
avatar

Zase dám historku, jo? ;) Byla jsem v práci a muž obkládal kuchyň. Když jsem přišla, doma čurbes a pes, knírač 4 roky, lítal ke dveřím a zpět. Nevěnovala jsem mu pozornost. Andy si po chvíli stoupnul vedle muže a čural mu na nohavici. Týýýjoo a kolik! Nakonec vyšlo najevo, že si muž myslel, že jsem s ním byla ráno. Ale já nebyla. Nebyl s ním ani v poledne. Takže to bylo čurání až od včerejška! *sok* Když se nedovolal, vyřešil to po svém! Ale do bytu se nevyčural!

 
Od: muf
Datum: 21.12.16 09:12
 

Reaguji na plemeno Bígl

Beagle – bígl

Bígl a jeho chování: je štastný, společenský,temperamentní, vždy hladový, skvělý stopař, tvrdohlavý

Bígl a jeho velikost minimální kohotková výška 33 cm maximální 40cm

Bígl a jeho barva tříbarevná – tricoloured, dvoubarevná, skvrnitý( kropenatý) nebo melírovaný.

Základní výbava pro psa: obojek,vodítko, vhodné hračky, pelíšek, misky na krmení, kartáč a ručník..

Příchod štěnete do nového domova: až příjdete domů prohlédněte si se štěnětem jeho nové území, Nejprve budte venku aby se mohl vyprázdnit a ulevit. Pak by štěně mělo dostat dostatek času aby proskoumalo bydliště. Jakmile ukončí první obchůzku dostane první jídlo, dohlédněte aby celá rodina dopřála štěněti láskyplnou pozornost ale i potřebný klid.

První procházka: raději ve dvou. Doprovodná osoba může lákat a motivovat k průzkumu neznámého terénu, úplatky podobě pampsků jsou velmi žádoucí.

Osamělé noci: první noci budou těžké i pro vás i vaše štěnátko. Pejsek se bude cítit osamělý a opuštěný od matky a sourozenců. Dejte mu do pelíšku deku nebo něco co jste nechali načichnout od majitele (chovatele).

Přesto bude s velkou pravděpodobností knučet. Zůstante klidní a důkladně si rozmyslete jak se zachováte. Zůstante tvrdý a počkejte dokud štěně neusne. Nebo vstanete a utišíteho, pokud ano mějte na paměti že pes se rychle učí a v budoucnu se neustále bude dožadovat utišování.

Jak naučit psa k čistotě a na záchod ven: Budte pozorný chvíle kdy se pes potřebuje vyprázdnit je po krmení, hned po probuzení a také delší hraní. Situace nastává kdy pes čichá čenichem u země. Rychle štěně odneste ven vykonat svou potřebu. V zásadě platí že byste měli štěněti kromě delších procházek umožnit chvíle venčení každé 2 hodiny. Vemte ho ven at učiní svou potřebu nazapomente vždy chválit, a dopřejte i nějaký ten pamlsek. Dopřejte mu dost času aby pochopil,co po něm očekáváte. Každý pes (rasa) jinak vnímá a učí se, někdo se naučí rychle někdo pomaleji.

V noci běžte těsně před spaním ven aby si ulevilo a pak v noci aspon jednou, štěně nevydrží celou noc,pokud nespí celou noc stát se může,pk hned ráno vyběhnout ven. Pes si začne časem říkat že chce ven na záchod knouráním,štěkotem, sezení u dveří,škrábáním a podobně,to jsou signály na záchod.

Pokud se přece jen vašemu štěneti podaří udělat doma loužičku pokárejteho ale jen pokud byl přistižen, štěně chápe slova fuj,nesmíš,ostudo. Pokud psa nepřistihnete bez výčitek loužičku odstrante, pes si nepamatuje pár hodin dozadu co udělal.

Někteří lidé prosazují pleny,noviny nedoporučuji pes si zapamatuje a bude to vyžadovat i v dospělosti. Máčení čumáčku v loužičce nedoporučuji ale pouze přičichnout se slovem ostudo,fuj.

Co se týče sprejů, málo který pes na to reaguje. Také záleží na co byl pejsek před příjezdem zvyknutí do nového domu, pokud byl vychován venku na zahradě, nebo v bytě, taky na věku kdy jste si ho přivezli domů. Čas na učení na záchod je cca 3 -6 měsíců, na výcvik 6 – 12 měsíců.

Každý štěně od začátku příchodu do nového bytu potřebuje čas se naučit a učit, Vy budte přísný,trpělivý vše záleží na Vás obou. Věřte že Váš pes se vše naučí.

Jinak ráda poradím, s výchovou i s výcvikem. Už 27 let se věnuji chovnné stanici Bíglů.

Jsou to zlatíčka ale jak už jsem psala tvrdohlavý, musíte být důsledný jinak Vám výchova přeroste přes hlavu. Přeji krásný den všem.

 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.