Jezírko a rybičky

Od: Datum: 17.12.16 15:30 odpovědí: 10 změna: 19.12.16 12:59
avatar

poví někdo jaké jsou nejodolnější rybičky do venkovních jezírek v našich podmínkách?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.12.16 22:04
avatar

Nejodolnější a nenáročnou rybou je určitě Karas, ten snad snese úplně všechno.Pak se doporučuje Kapr-Koi.Pak následuje Lín, Plotice, Perlín ostrobřichý a Jelec jesen.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 18.12.16 00:11

Hodně záleží na vybavenosti jezírka, zda tam máte vzduchování, filtraci, pro zimní období hloubka jezírka. Rybka která vydrží opravdu hodně je Karas zlatý (Carassius auratus) a Shubunkin (Carassius auratus shubunkin), tyto jsou schopny za určitých podmínek vydržet i v nádrži bez vzduchování a dobře se rozmnožují. Všechny ostatní ryby potřebují péče více.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.12.16 05:34
avatar

Včera jsem šla kolem jednoho domku v obci. Na zahradě je dost velké jezírko. Na jezírku led, nejen škraloup, ale celistvý. A pod ledem líně plavaly asi 30 cm dlouhé sytě oranžové ryby. Nevyznám se v nich, ale bylo to zvláštní - pod ledem. V rohu jezírka byl rozbitý led a navíc tam byla zapuštěná nějaká hadice, která dělala hluk. Asi vháněla rybám vzduch.

Překvapeně jsem tam stála u plotu. Ale neumím si představit, kam by na zimu ty ryby měli dávat. Jen se asi musí kontrolovat ten přívod vzduchu. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.12.16 12:55

Tak to je špatné. V tuto dobu mají být ryby téměř bez hnutí u dna jezírka. Málo kyslíku v jezírku.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: 5777
Datum: 18.12.16 09:52

Určitě Karas.Máme jezírko a Karas se nám jako jediný vytřel,takže jsme měli hodně malinkých rybiček.Dokonce v rybníčku nějaké kusy zůstaly a nevěděl jsem o tom a přežily celou zimu pod ledem,do jezírka jsem ale nahazel krátké betonové roury at se mají kde schovávat,protže nebyl moc hluboký tak ať to nepromrzne uplně.Dřív jsem je vytahoval na zimu ven,ale jak jsem zjistil,že dokažou přežít,tak jsem jim vždy vysekával díru a do jezírka nahazel plovoucí pet láhve.Měl jsem v jezírku i Líny,ale byli pod kořenama ti se těměř vůbec neukazovali.Plotice,perlíni a podobní mi umírali.Kapříci drželi,ale jen ti malí,ale i tak se to s karasama nedálo srovnávat ti jsou věční a nenároční.Koi kapry jsem taky měl,ale tahaly to kočky.Nejlíp když půjdete na nějaký výlov těch malých karásku se tam dá i jen po zemi posbírat do igelitky a když se domluvíte s rybářema,dají Vám je zadarmo,protože se tam kolem kádi váli po zemi ve velkem,chudáci.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.12.16 11:53
avatar

Nezáleží na odolnosti rybiček,ale na tom,jak zabezpečit jezírko před mrazem.Udržet teplotu i přes zimu v jezírku na rozumné mezi umžní bez problémůtopné kabely.: http://bydleni.idnes.cz/vyhri…x?c=A110127_165506_stavba_web

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.12.16 14:45

Jabraka to nemyslíte doufám vážně. Topné kabely se dávaj do okapů, ale néé do jezírka. Pokud mají ryby v jezírku přečkat zimu, měla by být jeho hloubka v části min 80 cm. V této hloubce voda nezamrzá. V tom případě ale musí být zavedeno pro ryby vzduchování, to také brání zamrznutí vodní hladiny. Čím hlubší bude jezírko, tím lépe a rovnoměrněji se bude udržovat teplota vody - nejen v zimě. V létě se zase nebude přehřívat.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 19.12.16 12:56

Nepište hlouposti,když věci nerozumíte. Topit přes zimu v jezírku? Proč proboha?!

Ohodnoceno: 1x
 
Od: lm®
Datum: 18.12.16 15:03
avatar

Máme ve dvou jezírkách karasy.Přežily už několik zim v pohodě.Nic jim nevysekáváme,ale je pravda ,že poslední roky byly mírné zimy.Prvním rokem jsem měla strach,že nepřežijí a bylo mi jich tak líto,že jsem koupila malé akvárko a do něj se snažila rybyky přelovit.Moc jsem jich nechytla,nedají se.Manžel se mi smál,že mám nahodit udici.

Na jaře jsmes údivem zjistili, že rybky nejen přežily ,ale i se rozmnožily.Od té doby zimu neřešíme. Jezírka nejsou nijak extra hluboká (cca do 80-90cm).Máme dvě jezírka, sousedí spolu a mezi jezírky je vodopád (ten ovšem běží jen v létě).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.12.16 12:59

Rozhoduje počet ryb na množství vody.Čím větší nádrž(jezírko),tím lépe. 80 -90cm je naprosto dostačující hloubka.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.