Kocka a vanocni hvezda

Od: Datum: 17.12.16 06:31 odpovědí: 11 změna: 30.12.16 16:47

Kocka mi vcera vecer ohlodala kytku Vanocni hvezdu, dnes rano opet - ve vetsim mnozstvi. Docetla jsem se, ze je pro kocky jedovatam, mam s ni radeji zajet na veterinu?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ali
Datum: 17.12.16 07:06

Já osobně bych tam radši šla,nebo bych tam aspoň zavolala.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 17.12.16 07:58
avatar

Jedovaté to je nejen pro kočky. Jedná se o pryšec a jeho mléko může uškodit i nám. Já bych si také aspoň pro jistotu volala na veterinu, kdyby se mi k ní kočka či pes dostali. U vás nevím... Včera ji ohlodá, dneska taky... proč už nebyla dána pryč mimo dosah?

Na druhou stranu, pokud se nic neprojevilo už přes noc, tak to snad nebude nijak tragické... Stejně tak počínání kočky, je zvláštní...to mléko by jí mělo vadit chuťově i pocitově... M.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ruze®
Datum: 17.12.16 09:25
avatar

Ano,je jedovatá,nechápu,že ji nedáte mimo dosah kočičky. Já ji mám celý den na stole a to si ohlídám,aby mi naše 5-ti měsíční kočička na ni nechodila a když jdu pryč nebo jdeme večer spát,vždy ji dám na vyšší skříňku,aby se k ní nedostala.Já se spíš obávám,jak bude reagovat na stromek a zda ho uhlídáme! :--)) Bude to asi dost těžké,protože všechny blýskavé věci ji přitahují jako magnet!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.12.16 17:00
avatar

Jak to dopadlo? Kočka to ve zdraví přežila?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mnd®
Datum: 27.12.16 05:55
avatar

V jednom vysílání snídaně s nohou bylo téma kytka vánoční hvězda.Ta ,,babča,, to tam vysvětlila - to co se tady prodává v obchodech je vyšlechtěná odrůda a není jedovatá.

Ale i tak bych ji dával pryč,když ji nemůžu ohlídat před nájezdem kousavce.Žádná okousaná kytka není pěkná.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 27.12.16 11:40
avatar

Mnd, já to sem nechtěla psát, abych nerozhodila diskuzi, popř. kdyby kočka měla zdravotní problémy... ale nedávno jsme vzpomínaly s mámou na vánoční hvězdy a máma říkala, že každou z nich kočky ožraly. A pořádně. Asi jsme nevěděli, že je jedovatá, nevím. Ale nikdy žádné nic nebylo.


doplněno 27.12.16 15:00:

mnd, moje kočky (čistě bytové) jsou asi výjimka, zelené mají a stejně si kousnou do kytky. Ale nežerou ji, spíš jen ukousnou lístek a nechají ho ležet - jak u které. Ty kočky, co nám žraly vánoční hvězdy, byly venkovní, resp. obojí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mnd®
Datum: 27.12.16 14:03
avatar

naufrago: ono to nejsou tzv. kočičí problémy.kočka žere kvítka a různé zelené a jiné z toho důvodu,že když je doma a nedostane se moc ven,tak si ,,od přírody,, potřebuje vyčistit žaludek.Prostě ze sebe vyblejt všechen ten sajrajt chlupů od lízání si kožíšku/nestrávené zbytky potravy atd... Když kočka chodí ven,tak žere trávu ( i pes ) a potom se vyzvrací.Když je kočka jen doma,tak taky potřebuje to zelený k bleble a vyčistí se vnitřně.Proto se prodává tráva pro kočky.Ona to ožere -> bleble ->vy to uklidíte a hotovo.Vy kdo máte kočenku JEN doma jste nikdy nikde nenašli podlouhlý bobek neurčitého složení vypadající jako hovínko ( ale nebylo to hovínko - to bylo právě to ,,vyprázdnění,, ).Abych nebyl napaden - i tyhle kočenky se lížou a blbě tráví a potom blinkaj. Ono totiž blinká každé zvíře.Vlastně i některý ,,člověk,,.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.12.16 16:19
avatar

Máte na mysli bezoáry? Na to je dobrá pomoc: http://www.labet.cz/doplnky-s…izaci-bezoaru-pro-kocky-c270/


doplněno 30.12.16 07:44:

mnd, ale bezoáry, to je něco jiného než blinkání! Bezoáry jsou podstatné jméno, tedy věc. Blinkání je sloveso, tedy činnost. :-D


doplněno 30.12.16 07:45:

Ten krátkonohý sfinx je váš?

Ohodnoceno: 1x
 
Od: mnd®
Datum: 30.12.16 03:32
avatar

Ano,to jsem myslel.Akorát ten název - bezoár - nepoužívám páč ho neznám.

Ono se taky lépe řekne že bleje než že beozáruje.Až si příště půjde Majda zabeozárovat tak řeknu manželce ať jde ten bezoár uklidit.Ta bude čučet co po ní chci *smich* . Dávám vám bod za správné pojmenování slova blinkání.Když jdu Majdě do zverimexu koupit trávu,tak řeknu jednu trávu na blinkání pro kočku.Už ví co mají prodat.Příště jim řeknu jednu trávu na bezoár.Holky mě znaj tak třeba bude sranda.Díky za dobrej tip *palec*.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mnd®
Datum: 30.12.16 07:53
avatar

Ne ne,máme jinou kočandu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bagi®
Datum: 30.12.16 16:47

Zrovna včera o vánoční hvězdě hovořili v televizi. Jsou to vyšlechtěné odrůdy a nejsou jedovaté. Ale alespoň bych na veterinu zavolala o radu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.