Co nedávat pejskům jak škodí ovoce

Od: Datum: 10.12.16 08:57 odpovědí: 4 změna: 10.12.16 19:07
avatar

Tohle dneska píše Blesk:

Co pejskům nikdy nedávat:
hroznové víno a rozinky
kakao (čokoláda)
avokádo
sladkosti obsahující sladidlo xylitol
káva (kofein)
zralé ovoce
ořechy
cibule
česnek (ve velkém množství)
FOTOGALERIE
Více na http://www.blesk.cz/clanek/zp…urce=blesk.cz&utm_medium=copy

Sevším bych souhlasila, ale jak škodí to ovoce, měla jsem několik ,psů a všichni s chutí ovoce pojídali . jablka,hrušky, borůvky, melouny, banány, vypeckované švestky,pes od známé dokonce jí řešně a vyplivuje pecky. A to přece vše zralé je.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 10.12.16 10:19
avatar

Dobrý den, ona asi nebude jen jedna pravda a zvláště, když to uvádí Blesk. Nevidím v tom seznamu brambory a ty prý pes neumí strávit. Nevidím tam duté (drůbeží) a ostré kosti. Jinak, můj pejsek měl rád čokoládu, oříšky i hroznové víno - asi nevěděl. že by to neměl žrát, ale zdravotní potíže mu to neudělalo. Zdravím!

P.S. V ovoci je vláknina, tak ta by vadit neměla. Možná ten cukr či kyselé štávy. Možná hrozí průjem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.12.16 10:37
avatar

http://blog.doktorkaromana.cz…nebezpecne-potraviny-pro-psy/ Nebudu jmenovat, všecko je tady. ;) Říkáme, že náš pes má rád nějaké ovoce nebo zeleninu, posluchače však zmateme, protože si může myslet, že pes toho sežere kila. Žádný pes nesežeze mnoho ovoce. Kousek a ještě dva kousky a má dost. Za měsíc to bude zase jiné ovoce, ale zase jen kousky. To ani nevíme, jestli mu to chutná anebo je zachtivný. V létě Dorka měla ráda meloun a teď mandarinku. Po půlce dílku sežere 2 3 dílky? Jak sežere, tak je to v hovínku, beze změny. Zeleninu syrovou vůbec, ale když ji uvařenou rozšťouchám a přidám k masu, tak si dá. :-D Můj první pes, to ještě granule neexistovaly, miloval česnek. Strouhala jsem brambory na placky, zaujala jsem ho. Začala jsem smažit, vylezl a hypnotizoval mě. První placek, skoro nasucho, musel být jeho. Totéž se špenátem, do kterého jsem česnekem nešetřila. :-D Dceřin kocour miluje rajčata. Stoupne si k ledničce a řve. Dostane plátek a je celý spokojený. *smich* Jsou jako lidi. Něco milují, něco závidí, něco jim nedělá dobře. Drahoušci naši!

Bene, neumí brambory strávit, jen trošku škrobu si trávicí trakt vezme. Je to jen balast, který zasytí, ale nedodá psovi nic. Proto se říká, že by se bramborami krmit nemělo. Ne proto, že škodí. Nevyživují.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.12.16 15:02
V malém množství a výjimečně neškodí nic. Naše fenky milují syrové ovoce a zeleninu. Mandarinky, pomelo, jablka, hrušky, rajčata, okurky, papriky, mrkev. Nedáváme jim tedy hroznové víno a rozinky. Ty prý psům způsobují problémy s ledvinami. Samy od sebe nemají zájem o kávu a brambory. A nedáváme jim taky čokoládu, ta je pro psy toxická. Kdyby snědly třeba tabulku čokolády, a to ony jsou schopné, kdyby se k ní dostaly, mohly by i umřít.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.12.16 19:07
avatar

Jen připomínám, že rozinky jsou přísně zakázáné, to je na odborných webech, zvláště pro malé psy,nevím proč, snad nasají vody a pejsek, by se nafoukl. I když ono se to mění, prvního psa jsem dostala v 15, každý den dostával 3 kostky cukru, to dnešní psi neznají, jedl jen to co my, i čokoládu a dožil se požehnaných 17,5let.

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.