Pejsek má ocásek dolu a asi trpí

Od: Datum: 09.12.16 22:06 odpovědí: 8 změna: 13.12.16 01:03

Pejskovi je 14let a je to kříženec jezevčíka s pinčem asi.Asi 5 dní má problém vyskočit na pohovku,ale asi 2 dny má stále ocásek sklopený a když jsem se pokusil mu jej zvednout,bolelo ho to.Často vyskakoval na postel,na gauč... Také běhal do schodů.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.12.16 22:09

Veterinář neví, co pejskovi může být, že se ptáte na poradně? Proč necháváte pejska trápit a nevyhledáte odbornou pomoc?

Ohodnoceno: 0x

Datum: 09.12.16 22:13

Takový malý pejsek má určitě i jako zdravý problém na gauč vyskočit. Když jsem měla starého pejska /jezevčík s kníračem/, tak jsem sehnala malou stoličku a přistavila jsem ke gauči, takové schůdky. Pejskovi se uleví, nebude se tak namáhat. Je to dědeček. Jeďte na veterinu, majívětšinou příznivé ordinační hodiny. U nás jsou většinou odpoledne do večera, o víkendu pár hodin dopoledne. Je to pro pracující, tak snad u Vás budou podobně.

Datum: 10.12.16 05:56

Je to psí dědeček a nejspíš ho takzvaně chytla záda, také mohl v tomto počasí přistydnout. Jeďte na veterinu, možná bude stačit jedna injekce na uvolnění a proti bolesti a psík bude zase veselý. Přeci ho nenecháte trápit, když ho něco bolí!

Ohodnoceno: 1x

Od: ben®
Datum: 10.12.16 06:06

Dobrý den, pejska bolí záda, tak na tu veterinu musíte. On by také mohl přestat chodit, resp. ochrnout na zadní packy. A mimochodem - jezevčík by neměl nikdy běhat do schodů (ani mladý), což byla rada veterináře, ke kterému jsem chodil s pejskem (křížencem jezevčíka) já. Takže, nejdříve na veterinu vyléčit záda a potom pejska do schodů nosit (a na pohovku vysazovat). Zdravím!

doplněno 10.12.16 10:01:

Až budete pejska zvedat či nosit do schodů, tak mu vždy jednou rukou podložte zadek, aby váha jeho těla nešla celá do páteře. Nyní určitě (kvůli bolesti) a potom zase, aby se to neopakovalo.

doplněno 10.12.16 16:01:

lego - nemohu souhlasit. Pejsek je kříženec a ti vydrží dlouho. Podle obrázku vypadá stále dobře.

Jenom ho bolí záda (jako člověka) a to není důvod pejska usmrtit, ale léčit.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 10.12.16 07:58

Jozefčíci obecně, velmi často trpí se zády, s páteří. Nejspíše si se zádíčky, plotýnkou "pohnul" a má bolest. Musíte se rozhodnout, jestli je v takovém stavu, že by měl pomoci veterinář. Do schodů a ze schodů ho raději noste. Ty jsou na páteř, pro krátkonohé, ale dlouhé pejsky nebezpečné. Ačkoliv, zase když ho uchopíte špatně, můžete se zády hnout více. *plac*Chudák! Ne abyste mu dali prášky proti bolesti, bez konzultace s vetem!

Od: lego®
Datum: 10.12.16 15:50

Kdyz prepocitam roky tak bych mel nejspis take ocasek dolu a byl smutny-)
Jestli ani veterinar nevi, tak pomoct a zakopat.

Datum: 11.12.16 09:42

Lego, proč zrovna zakopat? Zadavatel ani nenapsal, jestli byl na veterině, tak třeba pejskovi jde ulevit od bolesti. Na uspání bych to viděla, až by na tom pejsek byl opravdu hodně špatně. Teď vidím na fotce, že spinká, tak bych se snažila mu pomáhat a nenechat ho skákat na gauč. My nevíme, jak moc trpí, to ví, jen chovatel a musí se rozhodnout, jestli ho nechá uspat nebo se mu bude snažit ulehčit stáří. Vím, jaké to je nechat uspat pejska, ale to mu chudáčkovi opravdu nebylo pomoci, měl nádor, který nešel operovat a velkou otevřenou ránu:(

Ohodnoceno: 4x

Datum: 13.12.16 01:03

Tzv. Cauda Equine. Nejsem vet, ale mám s tímto zkušenosti u svých dvou jezevčíků. Není to označení onemocnění jako takového, ale popis projevu bolestivosti na nějaký podnět, protože pes nosí ocas svěšený dolů jako kůň. Většinou, když mu jej zvednete, tak ho to zabolí, čím níž to stačí, tím horší. Zapřičiňuje to bolest páteře, někdy skřípnutý nerv a pod.

Je to jezevčík, a ještě k tomu krátkosrstý. Jako první, co většinou vyvolá tyto bolesti je prochlazení, naražení zadní části páteře, namožení. Je důležité psovi zabezpečit klid. Žádné skákání do schodů i ze, na i z gauče. Pohyb omezit jen na venčení, a pod kontrolou. Myslete stále na to, že je to pes, který pokud ho něco nebolí v nějakém jistém držení, tak bude i klidně pobíhat. Na venčení pořiďte obleřek, aby neprochladl na záda. U staršího jezevce je to víc než na místě i z prventivních důvodů. Nejsem pro oblékání psů, ale váš už na to má nárok.

Pokud pes opravdu netrpí, nedávala bych ani léky od boslesti, protože psa to pak nebolí a nedává na sebe už vůbec žádný ohled a namáhá to ještě víc, a to může velmi přitížit.

Většinou stále si převádějte pocity na sebe. Co by jste dělali, kdyby vás bolela záda.

Ohodnoceno: 3x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.