Potkan -jak na něj

Od: Datum: 06.12.16 18:28 odpovědí: 10 změna: 07.12.16 19:36

Zdravím všechny kdo má s touto verbeží problem -nevím už co mám dělat mám tu mrchu u slepic ,nejhorší je že nejde do žádný pastičky ,do želez do sklopce -nežere žádnou koupenou návnadu co se granulí týče ani žádný kapsičky atd.Ma pod kurníkem nory v zemi ,občas ji tam fouknu nějakej zapálenej sirnej knot ale vydrží to 2-3 dny .

Díky za vaše nápady a zkušenosti


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.12.16 18:35
avatar

Máte vzduchovku? Věnujte několik nocí číhání, na vzduchovce má manžel přidělanou baterku gumkou, číhá za tmy, hluk, blik, prásk. Po smrti tchána jich bylo u slepic uloveno 16, od té doby už čtvrtý rok nic, slepice tam jsou stále. Manžel chodil číhat tak kolem 23h a vracel se kolem 02 ráno.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 06.12.16 18:55

Ještě před rokem jsme měli to samé. V létě za stmívání, když šel člověk potichu ke slepicím, 4 potkani seděli u krmítka a 5.jim sekundoval. Při letní oslavě lezli i po vršcích voliér, lidi jim byli ukradení. Nutno ovšem podotknout, že tchát naší zahradu udržuje permanentním echt bordelu plnou zbytků, takže se tam potkanům daří. Vyřešila to až deratizace od města, teď se zahradou prohánějí jen malé myšky. Deratizér říkal, že samotnou návnadu (suchou i vlhkou) přestanou potkani po čase brát, že je třeba jim jed zamíchat do žrádla a udělat chutné jedovaté "karbanátky" .

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.12.16 19:22
avatar

Pb, to ale nesmíte mít kočky.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 06.12.16 23:53
Momentálně máme měsíc jednu polovenkovní nalezenkyni a potkani tu už nejsou, takže se už nějaký ten měsíc netráví. Když se trávilo, vždy se návnada dávala na nedostupná místa kvůli psům. Kočka se sice dostane všude, ale k nám chodí pouze dva opečovávaní a dobře krmení kocouři a zatím se nepřiotrávili, asi nemají potřebu žrát někde zbytky, když mají doma neustále misku plnou laskomin.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.12.16 20:05
avatar

Kdysi jsem s potkany bojoval krupicovou kaší. Hodně osladit a přimíchat na malé střepy rozbitý jemný sklo. Ideální jsou starý žárovky, zářivkový trubice.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.12.16 21:04
avatar

Nalejte do těch nor řídký beton, se skleněnými střepy z lahví.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.12.16 22:12

Psa nemáte?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.12.16 22:55
avatar

Potkani dobře žerou návnadu smíchanou s rozehřátými škvarky (nebo něčím osmaženým na sádle). Stejně tak jim chutnají třeba i opražené vlašské ořechy (je dobré příchutě občas střídat, protože jsou velmi mazaní).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mysolap
Datum: 07.12.16 18:12

Potkaní kolonie je dobře zorganizovaná - "šéfové" ven nevylézají a posílají si pro žrádlo "otroky". Na zlikvidování celé kolonie je nutné dávat takové jedovaté návnady, které otroci odnesou do hnízda. Pokud se dává jen jed, který je nutné zkonzumovat na místě, tak to sice část populace otráví, ale matka-rodička bude stále produkovat nové a nové otroky.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: alik®
Datum: 07.12.16 19:36

Kdysi jsem řešila stejný problém. Na drobné kousky nakrájený korkový špunt na pánvi prohřát se škvarkama. Studené předložit té potvoře a ještě připravit misku s vodou. Když se nažrala, měla žízeň a ten korek ji v bachoru naboptnal, tak že neměla šanci na přežití. Je to starý recept, užíval se když ještě nebyly jedovaté návnady, které zabijí opravdu jen posly a šéf si žije dál. Ono to trvá pár dní než nafoukne, tak se mezitím jde nažrat i šéf party. No u nás to zabralo.Alik

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.