Čím vykrmit kocoura?

Od: Datum: 06.12.16 12:08 odpovědí: 7 změna: 07.12.16 21:42
avatar

Vážení rádcové. Kocour Ragdool, 6 let, kastrovaný, v létě honí kočky na chalupě, v zimě doma v bytě. V zimě se dostane na max. 6,5kg, v létě má kolem 5,5. Nyní je po ATB- rýma, 3 dny moc nežral, váží 5,2kg a je podle mě vychrtlý. Krmím konzervy Miamor, kapsičky Felix, vepřovou šumku, granule pro kojící kočky a granule pro koťata od Puriny.

Je něco počem by kocour přibral? Nedávno tu někdo psal, že jeho Ragdolák má 9kg. Děkuji za radu. L


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.12.16 12:34
avatar

jesli má ten váš vychrtlý kocouří chudák pouze 5,2 kg, pak byste ho měla vykrmit. To je fakt.

Kupte mu chlazené kuřecí drůbky. Ještě lepší šmak pro vychrtlé kočky a nemocí vysílené kocoury je čerstvá, na malé kousky pokrájená vepřová panenka. Té neodolají ale už vůbec nikdy.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 06.12.16 12:39
avatar

Figurku, to není vtip, naše drobné kočky na chalupě mají 2,5kg a vychrtlé nejsou.

Datum: 06.12.16 13:51
avatar

Liduš, mám kotě 6 měsíců, 1700g. Neustálé nemoci, nechutenství. Krmím tím, co sní. Ta druhá (normální velikost) dobře začala přibírat po syrovém hovězím (ta malá ho nechce), i když pořád roste, začal se jí kumulovat tuk kolem břicha, poznala jsem to po hmatu. Ségře nedávno taky přežil kocour svou vlastní smrt, přibral sám, takže nebojte, až se zotaví, dožene to. Jo, ještě kočkám dávám kotěcí vitamínovou pastu a ta druhá mi žere i Pangamin v tabletách. Ty pasty se dělají i pro dospělé kočky, jestli objednáváte z webu, měli by tam něco mít. A jestli Vám tu někdo poradí nějaký zázrak, tak se ho taky ráda dozvím, mé maličké se čas na možný růst krátí...


doplněno 06.12.16 14:38:

Jé, tuhle pastu taky dávám, holky jí taky milují. Ještě jsem měla Smillu, protože tím krmivem jsem krmila, ale už ho nechtějí. Uvidíme teď, když se snad malá zotavila.

Já si myslím, že jestli netrpí nechutenstvím, tak to pomalu dobere. Ségra má kocoura savanového, je to taky macek, po nemoci byl vychrtlý až běda a v neděli jsem ho viděla, prospívá jako dřív ;)

Ještě mě napadá, Simince dali na veterině betaglukan - je to nějaký přípravek na posilnění imunity při rekonvalescenci. Ale ten asi pro Vás už není třeba. Je to sirup, Simi se po něm vždycky asi zvedne hladina cukru a krásně žere...


doplněno 07.12.16 19:26:

Liduš, kdybyste měli někdy s kocourem vážnější potíže, existuje taky pasta Reconvalescent Cat. To už je ale pro kočky na pokraji selhání organismu z podvýživy, nebo pro kočky po operaci tlamky, kdy nemůže pozřít žádnou stravu. Naše 16-letá měla asi půl roku postupné problémy se žraním, obrovské nechutenství. Když vážila asi 2,3kg a vypadala jako kostra, veterinář jí dal tohle. Asi dva měsíce byla živa na té pastě a občasné misce mléka, teď (asi 3 měsíce nato) je tlusťoučká

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 06.12.16 14:22
avatar

Ragdol-Kočky váží jen 4 - 7 kg. Kocouři něco mezi 7-10 kg a délka u kocourů může dosahovat až jednoho metru.

Náš kocour byl vždycky "drobek" , velký je dost ale je to vychrtlina, žere už po nemoci dobře. Zkusím najít tu pastu, dávám mu jen pastu Gimpet-Baby paste-TGOS s calciem, té by sežral "tunu" ta mu chutná. Děkuji.

Od: pb®
Datum: 07.12.16 19:10

To je chovatelská latina, aby se dobře prodávala koťata. Věřte tomu, že ragdollové co je vídám na výstavách tak velcí nejsou. 10kg většina nemá, tolik nemá ani většina mainských mývalích a ten uváděný metr je i s ocasem. Nesmíte je srovnávat s podtrženýma venkovníma chudinkama, které byly od narození začervené a nekvalitně krmené.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 07.12.16 18:18
avatar

Kdy jste odčervovali? *hej*


doplněno 08.12.16 07:27:

No jo, ale od té doby se coural po venku a ledacos mohl "chytit".

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 07.12.16 21:42
avatar

Odčervený je v srpnu, odčervujeme všechny kočky 2x za rok.

Pb, díky, uklidnila jste mě.

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.