Jaký filtr vybrat?

Od: Datum: 02.12.16 22:08 odpovědí: 8 změna: 03.12.16 13:14
Dobrý den,
pokud tady jsou nějací zkušení akvaristé, tak budu rád, když mi poradíte s výběrem akvarijního filtru.
Mám 112 litrové akvárium a nemohou se rozhodnout jestli si pořídit vnější filtr nebo "jen" filtrační hlavici s molitanem.
Co byste vybrali Vy? Popřípadě můžete mi doporučit nějaký konkrétní výrobek?
Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ria®
Datum: 02.12.16 23:02

Dobrý den, záleží na tom, kolik chcete investovat do filtrace, já bych doporučila vždy vnější, nezabírají místo a nepouští při manipulaci špínu zpět do vody. Kvalita filtrace se taky nedá srovnávat s vnitřními, ale cena je o hodně vyšší.

doplněno 03.12.16 10:40:

Já mám 300l a filtr Tetra tec, jede přes 5 let a jsem s ním spokojená.(Ťukťuk). Pro Vás by stačll Tetra tec ex 600.. Možná, když uvidíte ty ceny, tak se rychleji rozhodnete : *smich*.. Koneckonců můžete využít i "honiče vody" jen vyměňte celý filtrační materiál za vícesložkový a účinnější, průtok vody na minimum..

Ohodnoceno: 1x

Datum: 02.12.16 23:40

Dobrý den, já jsem ze staré školy a stále jsem přesvědčený, že nejlepší jsou obyčejné filtry pracující na bázi vzduchovacích kamínků, nebo jemných sítek, ovšem s dostatečně velkým filtrem. Sice to není nějak moc hezké, ale pro ryby a ZVLÁŠTĚ pro rostliny to je dle mě to nejlepší, co může být.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 03.12.16 00:25

U ryb i u želvy mám vnější a už bych nikdy vnitřní nechtěl. Líp se to čistí.

Ohodnoceno: 1x

Od: mp
Datum: 03.12.16 00:46

Tam jde o to, jaké druhy a kolik ryb budete chovat. Na čištění je jednodušší vnitřní filtr, zase zabírá místo v akváriu. Venkovní filtr je účinější, zase je horší manipulace a zabírá místo venku. Tak u stodesetilitrového akvária se můžete ještě rozhodovat. Tak nad 200 litrů je jasná volba venkovní filtr. Sám jsem měl Eheim, když odešel, pořídil jsem si tento a už 5 let spokojenost. http://www.zoohit.cz/shop/akv…ry_cerpadla/vnejsi/jbl/209710 Já teda mám 450 l akvárium. Takže mám ten do 600 l.

Datum: 03.12.16 02:40
Pouzivam za par kacek molitan a cerpadlo. Raz za cas se to vyplachne a jede mi to tak uz par roku. Je to za pakatel.

Od: mamen1
Datum: 03.12.16 08:37

www.rybicky.net

Datum: 03.12.16 09:12

Já taky doporučuju molitanový filtr s velkou plochou poháněný vzduchem.

Když jsem měl vnitřní filtr s malým molitanem a aktivním uhlím, tak to dělalo moc silný proud vody u hladiny.

Teď voda pomalu cirkuluje a celému akváriu se daří mnohem lépe.

Já používám filtr z polyuretanové pěny.

Od: jofa®
Datum: 03.12.16 13:14

Není nad vnější filtr. http://www.akva-tera.cz/akvar…lprofi-cp-e701-greenline.html Naprosto tichý, pohodlné čištění filtrů (více stupňový) bez zásahu v akváriu. k vnitřnímu bych se nikdy nevrátil. Tento na 100 litrů super,. .

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.