Dočasná hluchota u psa

Od: Datum: 28.11.16 22:28 odpovědí: 2 změna: 29.11.16 07:54

Máme 10 letého křížence labradora (na první pohled k nerozeznání od labradora, jen je ještě hezčí a statnější a nemá tak krátké nohy) a cca před půl rokem ze dne na den téměř ohluchl. Jen když se přímo u něj silně tlesklo, tak nejistě koukal kolem, jestli se mu to zdálo, nebo ne. Žádné léky nebere, jen v sezóně Top Spot proti klíšťatům a odčervení. Uši si neškrábal, krom hluchoty úplně v pohodě, veselý a hravý. Veterinář v uších nic neviděl, dal nám nějaké antibiotické kapky do uší s tím že na 90% už je to stářím a že se to nezlepší. Nepřišlo nám ale možné, aby toto nastalo ze dne na den. Antibiotika nepomohla, pes si na hluchotu zvykl, spíš mu i vyhovovala, měl klidnější spaní i chování, do boudy se k němu dokonce nastěhovala kočka (přišlo mi, že díky ní se dozvěděl, že se něco děje a ona se od něj hřála) a měli šťasné manželství.*smich* My jsme se smířili s tím, že už toho moc nenahlídá a že mu nemůžeme dávat volno, když neslyší na přivolání. Ale má k dispozici velký dvůr a zahradu, tak nebyl problém. Před dvěma týdny najednou začal zase z ničeho nic slyšet. Večer předtím hluchý jako poleno neslyšel ani bouchnutí dveřmi a druhý den najednou reagoval na vše. Těžko říct, jestli je to na 100%, ale i běžnou tichou mluvu už slyší. Setkali jste se někdy s něčím takovým? Máme se bát na jaře použít ten Top Spot? (Určitě se raději pokusím vybrat jiný, ale potíž je, že ono už jich moc proti klíšťatům nefunguje.) Nebo to naopak mohlo být od nějakého klíštěte?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.11.16 06:25
avatar

To si nikdo netroufne říci, z čeho hluchota byla. Nemyslím si, že z protiklíšťatových spotů. *nevi* A fakt byla? Nejlepší test je, zašustět sáčkem od piškotů nemo zlomit piškot. Pravil vet a měl pravdu. Ta moje psina, najednou slyšet začala. Jinak se tvářila, když jí to vyhovovalo, že je hluchá od narození.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.11.16 07:54

Ne, psycho to určitě nebylo, zkoušeli jsme různé věci.

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.