Náhrada za Orthosan forte

Od: Datum: 25.11.16 10:08 odpovědí: 6 změna: 25.11.16 16:30

Dobrý den všichni,

tak jsem s hrůzou zjistila že přestali vyrábět Orthosan forte pěnový šampon pro psy. Už jsem byla min. v 15-ti lékárnách a zverimexech a nic. V jednom zverimexu mi paní sdělila, že ho přestali vyrábět kvůli tomu, že s tím lidi odvšivovali děti a že se neprodávaly předražené přípravky které nefungují, např. Všiven apod. Prý to je informace od dodavatele.Teď jsem ho zkusila objednat v jednou e-shopu tak uvidím. Jakou zvolíte alternativu? Já jsem koupila bezoplachovou pěnu Arpalit, ale zdá se být k ničemu u chlupatějšího psa. Už jsem slyšela od jedné maminky že budou asi zavírat jednu školku kvůli vším, to jsem zvědavá jak to budou bez Orthosanu řešit, protože to prý bylo jediné co fungovalo. To jen tak na okraj. Spot-ony, Frontline spray atd. jsou u nás jaksi bez úspěchu. Nechci tu rozebírat blechy, jen bych chtěla vědět jestli nevíte někdo o nějaké náhradě, funkční. Dík


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.11.16 10:14

Zkuste jít podle složení. Třeba se vyrábí něco jiného pod úplně jiným názvem a přitom to má stejné účinné látky. V lécích se tomu říká generika, prostě stejné složení, ale jiný název. Nedávno jsem v lékárně kupovala aspirin, teda acylpirin a nakonec mi dala magistra cosi s úplně jiným názvem, ovšem se stejnou účinnou látkou a nejlevnější.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.11.16 10:28

Dík, budu ještě pátrat. Ale jen na netu. V těch lékárnách je to katastrofa, a to jsem z Prahy. Našla jsem (Beap..., to se sem nesmí psát:() též s permethrinem, ale obsah účinné látky je 2x menší. Uvidíme, ale kdyby někdo přeci jen věděl...

Od: rv
Datum: 25.11.16 10:44

Já jdu podle složení a pak objednám koncentrát odněkud z ciziny. Bohužel některé látky prodejci v cizině nechtějí (nesmějí) do EU dodávat, naštěstí existují služby, které nabízejí poštovní adresu v USA + přeposílání do Čech.

V Orthosanu je Permethrin a až mi dojde, mám kilovku Cypermethrinu (v USA tím sypou podlahy a trávníky proti termitům a podobně). Je to to samé, nesmí se to jíst a nesmí to přijít na kočky. Popřípadě i tady dostupný přípravek Cimetrol ze stejné skupiny chemikálií. V každém případě počítejte s tím, že České (Evropské) ceny jsou vyšší a to zvláště u naředěných přípravků, kde platíte hlavně za vodu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.11.16 11:59

Moc děkuji. Teď jsem skoro vykoupila jeden e-shop, ten Orthosan tam měli. Paní se smála a říkala, že tolik Orthosanu snad nikdy neprodala. Maminy a pejskaři ve velkém skupují zbytky. S těma kočkama to vím. A ten Cimetrol se ale asi na psa použít nedá ne? To na použití na kůži asi není. Dík a už nebudu otravovat:)


doplněno 25.11.16 12:03:

Ještě se na ten Cimetrol zeptám veterináře. Jsem hlavně ráda, že vím že něco takového existuje. A teď nemyslím ohledně psů. Hold člověk se furt učí.

Od: rv
Datum: 25.11.16 12:56

Předpokládám, že zodpovědný zvěrolékař vám nebude doporučovat něco, co není schváleno. Složky Cimetrolu jsou takto (málo) jedovaté:

Pyriproxyfen LD50 potkan (kožní) => 2000 mg/kg
LD50 potkan (orální) => 5000 mg /kg
a-Cypermethrin LD50 potkan (kožní) => 2000 mg/kg
LD50 potkan (orální) => 339.9 mg/kg
LD50 králík (kožní) => 2000 mg/kg
LC50 potkan (vdechováním) = 0.421 mg/l
Tetramethrin LD50 potkan (kožní) => 2000 mg/kg
LD50 potkan (orální) => 5000 mg/kg

Pro srovnání chlorid sodný (kuchyňská sůl)

LD50 potkan (orální) = 3000 mg /kg - tedy polovina potkanů zahyne, když sní 3g soli/kg váhy.

Když u nás byla bleší invaze, vystříkal jsem opakovaně celý barák včetně textilu i psa. Kočky dostaly něco jiného.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.11.16 16:30
avatar

A co obojek Foresto, je sice trochu dražší, ale žádný mmůj pes nikdy nechytil ani blechu, ani klíště.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.